Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Zapojení Wifi dvou routerů (četl jsem ostátní příspěvky)

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Zdravím,

doma v rodiném domě mám připojení od O2, zřejmě ADSL (telefoní přípojkou). Poté mám od O2 modem Comtrend VR-3026e, ten "rozvádí" (nevím, zda můžu použít toto slovo, snad pochopíte laika) Wifi po domě. Mám z tohoto modemu také připojený počítač kabelem (ethernetovým, asi?). Problém ovšem je, že signál wifi sítě, není všude dostačující. Respektive je dost slabý v některých částech domu (železobetonov stěny a stropy). Taktéž mám starší Wifi router ASUS WL-500G Premium, který jsem dříve používal na wifi síť, než jsem přešel na ADSL. Lze tento router použít k "opakovači" wifi sítě ? Vím že to jde propojit kabelem, ale chtěl bych mít tento router v jiném patře, než ten hlavní, nelze tedy vést mezi nima kabel a potřeboval bych signál vést vzduchem. Lze to nějak zapojit ? Na foru a na googlu jsem našel nějakou formu zapojení WDS, ale nevím zda to lze na tomto routru zapojit a hlavně jak ??

Předem díky za odpověď a omluvte mi prosím, že se ptám tak "blbě".

O.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Router by musel podporovat režim "repeater" což v základu neumí, jedíně s neoficiálním firmwarem OpenWRT, který je ale poněkud náročnější na nastavování http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Aha, v češťině o něčem netušíš ? Přecejenom anglicky neumím natolik, abych podle ní nastavoval software.... Každopádně díky !

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Bud spojeni dvou wl500 nebo obecny navod - z techto clanku pochopis princip a zakonitosti. Ale kabel je kabel, opravdu ho mezi nimi nemuzes natahnout?

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Bohužel ne, po schodech, a po chodbě bohužel, každopádně díky, zkusím na to přijít. Díky !

Podobná témata

1. Propojení dvou routeru přes wifi
    Od DragoMusewenni v sekci Sítě
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 31-05-2014, 12:53
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-05-2013, 10:11
  3. Nevidím wifi ostatní ano
    Od PetrosW v sekci Sítě
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-05-2012, 17:22