reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

po instalaci Win 7 64bit mám problémy s grafikou

plaskotch (89)|24.1.2013 18:32
Před pár dny jsem si na dobrou radu zde ulovenou přeinstaloval mašinu z Win 7 32bit na 64 bit. Taky jsem tam nahodil ovladač pro grafické jádro (to mi taky poradili kluci tady), které mám integrované na proc. ( bez nového ovladače mi taky grafika blbla)

Jenže ouha, s win 64 najednou nejdou spustit hry, které mi předtím na tom Win 7 32b chodily. (dával jsem tam jen starší Race drive GRID, far cry 2 a tak, nic super nového)

Díval jsem se taky na tu fuknci ve win 7, kde je možno nechat si ohodnotit počítač tím prográmkem. Zatím co u win 7 32b mi to ocenilo PC na 4,9bodů, u těch win 7 64 se mi to komplet zatuhlo při testování Aero 3d nebo tak něco, a musím to restartovat. Takže to bude něco s grafikou.

Ještě mě napadla jedna věc. Možná jsem to blbě přeinstaloval a nechal tam tu původní verzi win 7 32 a k tomu tam má i tu novou 64 bit. Když totiž nabutuju z instal disku tak mi to nabídne volbu ze dvou win 7...sem z toho dost jelen teda

Netuší někdo, co s tím. Nerad bych to dával zas na win 7 32b, když sem už koupil 8GB paměti. děkuju!
j.albi (476)|24.1.2013 19:48
Formát disku a udělat novou instalaci systému.
plaskotch (89)|24.1.2013 20:22
[QUOTE=j.albi;524159]Formát disku a udělat novou instalaci systému.[/QUOTE]

hm, no průšvih je v tom, že přesně to co navrhuješ, už jsem zkoušel a řek bych, že se to chová úplně stejně jako před tím.

AKorát mi tam eště vždycky po restartu naběhnou nějaké okna, že jestli může spustit nějaké igfxtray či co...
plaskotch (89)|24.1.2013 20:43
jsem zkoušel taky 3D Mark11 a taky se to hryzlo.
j.albi (476)|24.1.2013 20:44
igfxtray.exe je na Intelovskou grafiku.
plaskotch (89)|25.1.2013 00:41
jo, díky. je to celé nějaké divné. celkem často se to kouše. zkoušel jsem ten HD2500 jádro znovu přeinstalovat, ale při přeinstalaci se to kouslo. když jsem to zkusil znovu v clean bootu, tak se to sice přeinstalovalo, ale pak po restartu zase hryz.
hugostieglitz (907)|25.1.2013 03:42
při instalaci win 7 x64-vymaž až na to dojde řada 100Mb oddíl a spust čistou instalaci ne upgrade-včetně formátování hdd-
plaskotch (89)|25.1.2013 10:00
[QUOTE=hugostieglitz;524198]při instalaci win 7 x64-vymaž až na to dojde řada 100Mb oddíl a spust čistou instalaci ne upgrade-včetně formátování hdd-[/QUOTE]

jo, to by moh být problém. zkusím, doufám, že se mi to povede, jsem z těch oddílů trochu jelen.

mám tam ssd disk a tam mi to psalo 2 oddíly a pak eště klasický hdd, kde myslím taky dva. Co mě zarazilo je, že u toho klasického to u jedné položky psalo systém, jakoby by byl na tom hdd, i když měl být na ssd. Hm, možná sem to zblbnul. uvidím. dík.
j.albi (476)|25.1.2013 11:46
Pokud je 100 MB oddíl i na klasickém HDD, tak tam nemá co dělat. Chce to odstranit oba oddíly (vymažou se všechna data na disku!) a nechat to až po nainstalování OS. Na SSD se také odeberou všechny oddíly a instalátor si to rozdělí a nainstaluje sám. Pozor! Před další instalací musí být podsvícen SSD. Na desce by měl (nejspíše musí) být bootovací HDD (v našem případě SSD) na nižším čísle portu řadiče. Ideálně na nule.
plaskotch (89)|25.1.2013 15:24
[QUOTE=j.albi;524211]Pokud je 100 MB oddíl i na klasickém HDD, tak tam nemá co dělat. Chce to odstranit oba oddíly (vymažou se všechna data na disku!) a nechat to až po nainstalování OS. Na SSD se také odeberou všechny oddíly a instalátor si to rozdělí a nainstaluje sám. Pozor! Před další instalací musí být podsvícen SSD. Na desce by měl (nejspíše musí) být bootovací HDD (v našem případě SSD) na nižším čísle portu řadiče. Ideálně na nule.[/QUOTE]

ok, zkusím provésti. Jestli to chápu správně, tak to odstranění oddílu provedu v rámci instalace win 7 a nepotřebuju k tomu extra program.

ještě by mě celkem zajímalo, proč je vhodné nechat odstranění oddílů na HDD až po instalaci OS. čím to? díííky
plaskotch (89)|25.1.2013 18:27
tak jsem smáznul oddíly na ssd disku a proved novou instalaci win 7 64bit. Bohužel je situace pořád stejná. WIndow performance index zamrzne při testování Aero 3D, tzn. ta grafika je pořád v háji. Hm, co by to sakra eště mohlo být? stálo by za to zkusit na to grafické jádro HD 2500 třeba starší ovladač?
plaskotch (89)|25.1.2013 19:11
před chvílí jsem koukal na stránky intel a našel tam utilitu, která kontroluje, jestli má člověk správný driver (teda poslední) - http://www.intel.com/p/en_US/support/detect/graphics. Ukázalo mi to, že mám ten správný.
j.albi (476)|25.1.2013 20:08
[QUOTE=plaskotch;524241]ještě by mě celkem zajímalo, proč je vhodné nechat odstranění oddílů na HDD až po instalaci OS. [/QUOTE]
Asi jsem se špatně vyjádřil. Oddíly se odstraňují hned před instalací, ale nové je lepší udělat až po nainstalování systému. Bráno samozřejmě na dalším fyzickém disku. A důvod? Taky by mně zajímalo, ale bylo to doporučeno na jednom školení Microsoftu.
plaskotch (89)|25.1.2013 20:14
jasně, díky. nicméně situace furt špatná. zrovna jsem tam na to jádro HD 2500 zkusil nainstalovat starší driver, ale situace furt stejná. Windows performance index zatuhne a vůbec nejde změřit. Navíc se ten počítač kouše i jinak. Někdy při startu vytuhne...při hlášce loading the system...Je to nějaké divné. To je teda pěkně v pr....
j.albi (476)|26.1.2013 11:05
Ještě by možná pomohlo udělat reset BIOSu do továrního nastavení a znovu ho nastavit. Pokud ani tohle nepomůže, viděl bych to nejspíše na hardwarovou chybu.
Jirka_T (84)|26.1.2013 11:39
Dobrá rada. Dost důležitá je informace, zda plaskotch po instalaci W7 nechal proběhnout všechny aktualizace W7 ? V rámci aktualizací si to totiž nahraje i správné ovladače grafiky.
plaskotch (89)|27.1.2013 09:32
[QUOTE=j.albi;524288]Ještě by možná pomohlo udělat reset BIOSu do továrního nastavení a znovu ho nastavit. Pokud ani tohle nepomůže, viděl bych to nejspíše na hardwarovou chybu.[/QUOTE]

jo, tak to jsi trefil hlavíček na hřebičku :-). Já jsem totiž idiot a když mi to předtím blblo na win 7 32, tak jsem si něco někde na jiném fóru přečet a přenastavil něco v BIOSU - tuším jakýsi clock jádra nebo tak - s tím, že zkusím, jestli to nepomůže a když tak to dám zpátky. Jenže pak se mi ty 32 ky chytly a já na to zapomněl. A po instalaci 64 ta začlo blbnout. Naštěstí jsem si vzpomněl a když sem to dal zpátky tak všechno šlape :-)))))))))). Super a já děkuju všem za cenné rady. Opět se ukazuje, že největší problém bývá usazen před monitorem :-)