reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rada - výběr monitoru vhodný pro grafiku

eXMarty (8)|28.1.2013 22:30
Zdravím všechny,
vím že je to asi dost zaběhlé a stále dokola probírané téma ... ale chtěl bych si nechat poradit od lidí co jsou opravdu v obraze.
Chtěl bych si pořídit LCD monitor pro všeobecné domácí použití (internet, občas nějaká hra, video) s ohledem hlavně na grafiku.
Představa by byla cca 22" (ale na velikosti nějak extra nelpím, ovšem nerad bych extra vysoké rozlišení na extra malé ploše) a cenově - no samozřejmě čím levnější tím lepší, ovšem je mi jasné že za kvalitu se musí něco zaplatit. Ovšem 10.000 bych za něj opravdu dát nechtěl. Raději bych se pohyboval v ceně maximálně někde kolem 6tisíc. Jaká je vaše aktuální rada, zkušenost. Nejde o nějaké profi použití, spíš prostě aby záliba ve fotkách nebyla degradována kvalitou monitoru
Díky všem za nasměrování, doporučení a tak vůbec za váš čas.
ICE_D (2754)|28.1.2013 22:44
Ahoj,
uz sis prosel aktualniho lednoveho poradce? ;)

https://www.svethardware.cz/doporucene-lcd-monitory-leden-2013/36470
Matherdet (955)|28.1.2013 22:51
Aktuální poradce není aktuální,co třeba takový Dell U2412M ?
eXMarty (8)|30.1.2013 17:00
Díky za návrhy,
aktuální rádce určitě aktuální je .. ale prostě něco se zaměřením na grafiku tam taková kategorie není ... teda je ale už za jiný peníze.
Jdu studovat, ale rád si nechám poradit ještě

tak co jsem našel ... u toho Dell U2412M jsou stížnosti hlavně na matnou úpravu panelu že působí špinavě/perleťově.
Mohl by nějaký majitel/znalec napsat své?
Potom jsem ještě dostal radu kouknout se Asus PA238Q, VS239H
a jako levnější alternativa po LG Flatron - IPS231, IPS235, IPS237... a podobně - nějaké srovnání přímo těchto by někdo měl? Cenově jsou ještě o dost níže, tak jak je to ve srovnání?

Popravdě ale čím víc bádám tím se výběr rozšiřuje a nachází se logicky to že každý má něco ... jednoduchá otázka který je nejlepší?
:)