reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: displej blbne při naklápění

Neregistrovaný (0)|30.1.2013 16:25
Tazatel: paja44

Znění dotazu: Dobrý den. Mám problém u svého notebooku s displejem. Když ho naklopim do určité polohy tak od té polohy až do konce kam jde maximálně naklopit se na displeji špatně zobrazují barvy a je to celé rozostřené. Měl jsem to v servisu a řekli mi že nejspíš je problém s grafickou kartu že na nic jiného nepřišli. Externí monitor pokud ho připojim funguje normálně. Chtěl bych se zeptat zda může být opravdu problém s grafickou kartou popřípadě pokud se s tím někdo setkal jak to vyřešil. Děkuji za odpovědi:)

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: HP Pavilion dv5 1199-ec
r34ktor (7477)|30.1.2013 16:40
Pokud externí monitor chodí, je GK pravděpodobně OK. Asi se spíše v ohybu nalomil signálový propoj panelu s deskou.
Neregistrovaný (0)|30.1.2013 17:31
[QUOTE=r34ktor;524739]Pokud externí monitor chodí, je GK pravděpodobně OK. Asi se spíše v ohybu nalomil signálový propoj panelu s deskou.[/QUOTE]

No řekli mi že nejpravděpodobnější jsou 3 možnosti buď je chyba přímo v monitoru nebo ve flex kabelu anebo ta grafická karta. A že pokud by to byl jeden z těch prvních dvou případu tak kabel nebo displej vymění. Nevím co s tím přesně dělali ale řekli mi že nejspíše je chyba v GK. A pokud by byl problém v tom co jsi napsal dá se to nějak vyřešit?
Neregistrovaný (0)|30.1.2013 17:38
[QUOTE=Neregistrovaný;524745]No řekli mi že nejpravděpodobnější jsou 3 možnosti buď je chyba přímo v monitoru nebo ve flex kabelu anebo ta grafická karta. A že pokud by to byl jeden z těch prvních dvou případu tak kabel nebo displej vymění. Nevím co s tím přesně dělali ale řekli mi že nejspíše je chyba v GK. A pokud by byl problém v tom co jsi napsal dá se to nějak vyřešit?[/QUOTE]

jo a říkal jsem jim o tom externím monitoru a že prý ten může fungovat ikdyž by bylo něco s tou grafikou
r34ktor (7477)|30.1.2013 17:43
Pokud je chyba v GK = výměna desky. Pokud je vadný displej, němí se panel. U flexa záleží na konstrukci. Pokud je napevno spojené s panelem, znamená to jeho výměnu. Nech si od servisu zpracovat cenový návrh opravy a podle něj se rozhodni, jestli má vůbec význam, nebo je lepší koupit nový ntb.
Neregistrovaný (0)|30.1.2013 17:46
[QUOTE=r34ktor;524747]Pokud je chyba v GK = výměna desky. Pokud je vadný displej, němí se panel. U flexa záleží na konstrukci. Pokud je napevno spojené s panelem, znamená to jeho výměnu. Nech si od servisu zpracovat cenový návrh opravy a podle něj se rozhodni, jestli má vůbec význam, nebo je lepší koupit nový ntb.[/QUOTE]

OK děkuji za rady:)