reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s integrovanou grafikou?

quark (9)|31.1.2013 09:23
Dobry den,

obcasne sa mi stane ze na monitore sa zobrazia farebne pasiky krizom krazom - vid obrazok nizsie pre lepsiu ilustraciu.

[ATTACH=CONFIG]27932[/ATTACH]

Ked sa toto stane nie je mozne vobec pracovat s myskou alebo klavesnicou. Vsimol som si ze aj zvuk prestane ist - resp. sem tak nieco v reproduktoroch tukne.
Viete mi poradit v com moze byt chyba?

Mam tieto komponenty:
zakladna doska
procesor
pamat RAM
HDD
SSD
zdroj

dufam ze tieto komponenty na popis stacia - keby nie tak poskytnem dalsie udaje.
Externu grafiku nemam - pouzivam IGP z procesoru.
Monitor mam zapojeny cez DVI kabel.

Este ma napada ze zo zaciatku - odhadujem to na cca 1 rok pouzivania sa taketo nestavalo. Potom som dokupil SSD ale nie som si isty ci sa to nestalo par krat aj pred kupou SSD disku.

Dopredu dakujem
obrazovka.jpg
lavjoy (1628)|31.1.2013 09:31
1)zkontrolovat napětí na ram,mělo by být 1.5V nehledě na ferkvenci tzn třeba at jedou na 1333mhz
2)pokud v biosu je zapnuté nějaké turbo na GPU,tak vypnout
3)pokud požíváš grafický ovladač z CD,zkus stáhnout nový
quark (9)|31.1.2013 10:01
Dakujem velmi pekne,

1) tu som znizil frekvenciu z 1600MHz (cca 1.65V) na 1333MHz - teraz cca 1.52-1.53V
2) tu som nasiel turbo len pre CPU cores, to je zapnute ale myslim ze to mozem ponechat alebo?
3) graficky ovladac z CD som nepouzil - pravdepodobne je to ovladac od Windows

kazdopadne ak by to napatie bolo riesenim neostava mi nic ine iba cakat ak vobec sa ta chyba opat vyskytne aby som zistil ci to pomoze.

Dakujem
lavjoy (1628)|31.1.2013 10:31
Tak ještě stáhni Goldmemory vypal na CD,nabotuj z něj a otestuj ram.Test by měl běžet aspon 4 hod bez jediné chyby
quark (9)|31.1.2013 10:44
Dobry napad, toto ma vobec nenapadlo. Kedze program vie otestovat max 4GB pamate tak treba kazdu DIMM zvlast?