reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Bizarní periférie

Pavel Kovač (374)|1.2.2013 07:50
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Bizarní periférie[/SIZE]



Máte u počítače zapojenou pouze myš a klávesnici, nebo si do USB zapojujete spoustu dalších "udělátek". Existuje pro vás něco zcela nepostradatelného? Podělte se v diskuzi i o ty bizarnější kousky co jste viděli u kamarádů.


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
durib (1141)|1.2.2013 11:39
Největší a nejdražší blbost, co jsem měl tu možnost spatřit je USB ohřívač nápojů. Dát si to na klín má větší ohřívací efekt.
StD (1963)|1.2.2013 11:43
Mno, já to vezmu naopak - já mám jedno PC výhradně jako USB-nabíječku debila Sony Ericsson, neboť se mi nevyplatí pořád kupovat ty jejich "značkové" nabíječky pájené v Číně na klíně a fungující max. 1 rok...
M0RGAN (21)|1.2.2013 17:12
Používám k práci Logitech G13 a na hry ještě klasický gamepad (Logitech F710).
Jinak klasické periferie (USB DVB-T tuner, USB DVB-S tuner, klávesnice, myš).
Měl jsem kdysi USB lampičku s větrákem, ale to je na houby. Pak jsem si udělal vlastní větráky přes léto, normální 12cm z počítače, připojil kabelem k molexu ze zdroje, připevnil na stůl a chladilo :-) Ale poslední sezonu už jsem to vyměnil za normální stolní větrák.
Kromě té "herní" klávesnice (co používám k práci) asi nic neobvyklého :-)
Georginek (2957)|1.2.2013 18:54
Treba Zalman fg1000 FPS Gaming Mouse. A kdyz sme u tech mysek...... ja se zamiloval do R.A.T. 9 Gaming Mouse. Takze az G9 umre - tak R.A.T. je moje volba
Luk Skywalker (82)|2.2.2013 09:26
Já mám jen běžné periférie, čili myš, klávesnici, tiskárnu, zesilovač, kdysi joystick, ale ty "plazma" koule ty mi přišly bizarní než jsem viděl USB ledničku (velikost - kelímek by se tam vešel) a pak letadlo, která létalo po pokoji a nabíjelo se na USB nabíječce. A v e-shopu jsem viděl i USB raketomet (ve stylu SAM věže z Red Alert nebo Tiberian Sun). Tolik k bizardnostem:)
ICE_D (2754)|2.2.2013 10:33
No tak ja se teda taky podelim, k Vanocum jsem dostal tuhle silenost. Sice to efektne sviti, ale na delsi pareni to neni.... Az koupim novou mys, tak tuhle presunu do brasny k notebooku, na obcasne pouzivani na pracovnich cestach bude idealni :D

[ATTACH=CONFIG]27955[/ATTACH]
DSCN0145b.jpg
Neregistrovaný (0)|2.2.2013 12:22
Take mam spise hodne klasickich periferii (mys, klavesnice, tiskarna), ale v jednom USB mi parkuje vrtulnik na DO, obcas tim samym kablikem nabijim i auto na DO (takove to male co je balene jako v plechovce od Coly (viz. DX)).
czhunter (775)|2.2.2013 17:48
Já nic bizarního nemám, ale dnes jsem zahlédl na jiném fóru:
http://q3.cz/images/28pult_1.jpg
http://q3.cz/images/75pult.jpg

... to je úplně jiná liga, než nějaký volant nebo joystick :D
Ale nevím, jestli je to do USB.


Mimochodem ve "vláčkařství" může díky digitálním centrálám (doporučuju mrknout, co umí třeba Roco Z21: http://www.itvlaky.cz/pkcomputers/eshop/9-1-DIGITAL-DCC/0/5/1453-MEGASLEVA-DCC-bezdratova-centrala-Z21-ROCO-FL-darek-ROCO-10820) být "periferií PC" třeba i celé kolejiště.
Georginek (2957)|2.2.2013 19:14
Copak vlacky...... to je hovno :D:D:D ale

:D:D:D:D:D
hugostieglitz (907)|2.2.2013 20:31
zde je žebříček 10 nejbizarnějších periferií(anglicky)

http://listverse.com/2009/03/26/top-10-utterly-pointless-usb-devices/
Renus (85)|3.2.2013 18:25
koupil jsem si usb vysavač na klávesnici..ten šel po vyzkoušení okamžitě někde na dno šuplíku pro zbytečnosti :))
JuraS. (215)|16.7.2013 14:23
Připojím se do této dikuze "s křížkem po funuse". Nevím čemu konkrétně se říká bizardní periferie. Víc jak rok jsem scháněl kabel usb na propojení mého rybářského sonaru Humminbird matrix 17 k pcčku. To proto abych v něm mohl upgradovat firmware a spravovat gps body. K usb a com1 zároveň jsem taky připojoval programátor chipových karet. Umělo to přečíst např i bankovní kartu. K pécéčku cestou usb připojuji tini programátor na programování autopilota do modelů letadel. Jednoho krásnýho dne bych chtěl připojit forichtung co by sledoval letící letadlo...tracking..no a když zvládnu tohle tak bych rád anténu vyměnil za kameru a letadlo za rozeseté vysílače s čidly a když už i tohle bude fungovat tak pod kameru dám nějaká střelný nástroj....

---------- Doplněno v 14:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:23 ----------

Připojím se do této dikuze "s křížkem po funuse". Nevím čemu konkrétně se říká bizardní periferie. Víc jak rok jsem scháněl kabel usb na propojení mého rybářského sonaru Humminbird matrix 17 k pcčku. To proto abych v něm mohl upgradovat firmware a spravovat gps body. K usb a com1 zároveň jsem taky připojoval programátor chipových karet. Umělo to přečíst např i bankovní kartu. K pécéčku cestou usb připojuji tini programátor na programování autopilota do modelů letadel. Jednoho krásnýho dne bych chtěl připojit forichtung co by sledoval letící letadlo...tracking..no a když zvládnu tohle tak bych rád anténu vyměnil za kameru a letadlo za rozeseté vysílače s čidly a když už i tohle bude fungovat tak pod kameru dám nějaká střelný nástroj....