reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zvukem u Realteku

tone20 (0)|28.6.2007 16:57
Čau. Kámoš si koupil nové PC. Má tam Gigabyte P945 DS3 s integrovanou zvukovou kartou Realtek, Windows XP Home a z ničeho nic mu přestal fungovat zvuk. Zkoušel sem ovladače odinstalovat a nainstalovat znovu ale problém je pořád, repráky jsem zkoušel jiné a to samé. u všech ovladáču je že pracují správně, hlasitost naplno, nic neni ztlumené. Díky za rady.
rs (104)|28.6.2007 17:22
Je zvukovka povolená v BIOSu? Nějaké OC?
Lax (97)|28.6.2007 17:50
A je jack ve správné díře? :)
tone20 (0)|28.6.2007 18:24
jack ve správné díře je...a v biosu je taky povolená, žádné OC.
utopenec (0)|3.7.2008 07:36
Mám stejný problém. Mám základní desku HP Compaq dc7600 a integrovanou zvukovku. Ovladače mám nainstalovaný v pohodě. Vidím v přehrávači, že zvuk hraje. Ale neslyšim nic.
JonnyC (124)|3.7.2008 09:10
Nemate tam i jinou zvukovku? Nektere desky pri detekci "diskretni zvukovky" tu onboard odpojily automaticky a v biosu s tim neslo nic delat.

Taky bych zkusil nejakou linuxovou live distribuci jestli zvuk pojede tam.
mpitman (206)|3.7.2008 09:32
Zkusil bych,odpojit vse co neni poreba,hlavne co ma neco spolecneho s audio/video(pokud tam tedy ma nejake pridavne karty) a tedy nechat v kompu pokud mozno jen grafiku.Pak zkontrolovat nastaveni biosu,pripadne ho vyrezetovat.Zkontrolovat podle manualu,jestli deska nema jumpery na odpojeni integrovane zvukovky a zkontrolovat je,ze jsou kde maji byt a nejsou povysoupnute,pripadne s nimi zahybat pro lepsi kontakt.Pokud by integr. zvukovka nebyla vyvedena primo na desce,ale pres bracket(coz je nepravdepodobne),tak zkontrolovat jeho pripojeni.Pokud to stale nepujde,tak jak uz tu bylo zmineno Live distribuci linuxu nebo casove narocnejsi-udelat si novou cistou testovaci instalaci WinXP treba na jiny disk pokud to je mozne.Pokud stale nepojede,je pravdepodobne,ze odesla a sel bych desku reklamovat.Uf snad to pomuze :-)
Sikil79 (429)|3.7.2008 16:29
Pokud vím, tak Realtek dokáže přesměřovat zvuk do kterékoli zdířky, tak zkus všechny. A co repráky hrajou jak je připojíš k něčemu jinému. Třeba diskmen nebo mptrojka.
robky (3195)|3.7.2008 16:42
Je tá zvukovka v systéme nastavená ako predvolené zariadenie na prehrávanie zvuku? Nepíšeš síce ostatné komponenty, ale niečo podobné sa zvykne stať pri inštalácii novších vga ATI, ktoré obsahujú vlastný zvukový kodek a nastavia sa ako predvolené. Uf, hádam si pochopil, čo mám na mysli:notsure
Sikil79 (429)|3.7.2008 16:53
Myslel jsi asi toto, že?
zazz.jpg
robky (3195)|3.7.2008 16:59
Ano, to je presne ono. V ovládačoch sa zvukovka tvári ako plne funkčná, ale do reprákov ani ťuk. Sám som ten problém riešil pri inštale HD3870.
astec (1823)|3.7.2008 21:27
ty repráky jinde hrajou? Zkoušel jsi třeba sluchátka??
pokud ano co to ukáže když přehodíš JACk do jiné díry. PC samozřejmě zapnutý
Odinstalival jsi ovladače a zkusil nové z netu? neproběha aktualizace WIN?
Nefro (222)|4.7.2008 09:08
Neskúšal si odstrániť ovládač zvuku na VGA ak tam nejaký je? Akú maš VGA?