reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 klienti stracaju konektivitu na Windows 2008R2

filipek (46)|6.2.2013 09:30
Ahojte,
mam problem, ktory som hladal po roznych forach, kde som nasiel len ludi s rovnakym problemom, ale bez riesenia. Tak skusim stastie tu. Z klientov W7pro sa nam nahodne straca konektivita na novy server W2008R2 sp1 so vsetkymi zaplatami. Ostatne sietove zariadenia sa medzi sebou vidia nadalej W7>W7, W>W2003R2, tlaciarne,... Takisto aj server W2008R2 vidi okolite zariadenia a moze s nimi komunikovat. Vypadok nastava na jednotlivych staniciach v roznych casovych intervaloch a trva vzdy par minut (cca 5-10). Potom sa vsetka komunikacia medzi klientom W7 a serverom obnovi opat na nahodny cas (niekedy par minut, niekedy aj pol dna). MTU na oboch lan kartach su nastavene na 1500, IPv6 disabled. Stretol sa niekto s takymto problemom a podarilo sa mu ho vyriesit? :confused:
j.albi (476)|6.2.2013 19:20
Není v síti něco, co odchytává porty? Konkrétně port 3899, předpokládám že padá RDP. Pokud to na starém serveru nedělalo, hledal bych problém na tom novém, kontrola logů a pod. Co běží na serveru? Pouze terminál? Byl nový server správně zaveden do domény podle doporučení MS?
filipek (46)|6.2.2013 20:07
V sieti nie je nic co by odchytavalo porty, server bol instalovany na novom stredisku, nie ako nahrada stareho, ten funguje stale. V logoch na serveri ani na W7 klientovi nie je nic nezvycajne. Server by mal plnit funkcie fileserveru, DNS a DC. Dnes som ho cely den pingal a bol aj pripojeny nan pomocou RD cez vpn z ineho strediska a ani raz mi to nepadlo. Updatol som si na svojom notebooku sietovku, tak zajtra idem vyskusat na miesto ci mi bude konektivita stale zahadne padat. Zavedeny je v domene spravne - funkcie DC a DNS funguju ako maju (aj replikacie s ostanymi DC, PDC), teda az do chvile kedy W7 strati konektivitu - no v tom istom case ako jeden w7 klient konektivitu nema, iny ho maju. Vazne si na tom lamem hlavu a na google stale nemozem najst riesenie. :(
filipek (46)|7.2.2013 10:30
zle zle zle... na mieste mi to opat vypadava, respektive na vsetkych staniciach s W7, ci uz 32 alebo 64bit. Zatial zostal len jeden desktop s instalovanymi Windows XP, ktory nemal strateny ani jeden ping...

situacia site-to-site vpn: opat som pripojeny cez rdp, pingam - vsetko funguje bez vypadkov. Takze mam pocit, ze to bude asi nieco na sietovej vrstve... ale co? Neporadi nejaky sikovny sietar?
filipek (46)|19.2.2013 13:55
Problem som odstranil :thumb rozbitim teamingu a nastavenim mtu na nizsiu hodnotu oproti defaultnym 1500. Skoda ze mi neislo mtu znizit aj v teamingu, tak musi server ficat len cez jednu sietovku. Zatial to monitorujem tyzden a vypadky sa nekonaju.