reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr Wi-Fi routeru a síťové karty do USB

suder (49)|6.2.2013 19:44
Bydlím v panelákovém bytě 3+1, v současnosti mám internet od UPC Fiber Power 30. Rozhodl jsem se přejít na internet od společnosti PODA Tandem 30M/4M, takže mi dají optický kabel. Potřebuji pomoct s výběrem Wi-Fi Routeru a navrhnout připojení ke stolnímu PC a netbooku. Mám stolní PC (Windows 7 64-bit) a netbook Asus EEE 1000h (Windows XP, síťový adaptér 802.11n Wireless LAN Card). S netbookem jsem se připojoval přes Wi-Fi ve škole bez problémů. Když jsem se díval na svůj Netbook doma, tak mi našel celkem 7 bezdrátových sítí v našem paneláku, z toho 6 zabezpečených bezdrátových sítí WPA2 a jedna nezabezpečená síť tgl.

Jaký Wi-Fi router bych potřeboval:
- Pokud možno jednoduchý na nastavení
- Nepotřebuji nic složitého, jde mi o to, abych měl přístup na internet jak na stolním PC, tak i na netbooku (abych se z obou zařízení mohl připojit na internet)
- Abych mohl přejít v budoucnu na vyšší rychlost Rychlý Tandem 100M/30M od PODA
- Kvalitní a bezpečný
Jaký model bych měl vybrat, aby nedocházelo k výpadkům, když jsou v mém okolí ještě další sítě a zároveň aby splňoval výše uvedené požadavky?

Dále mám problém, že ve stolním PC nemám wifi kartu. Mám tedy kupovat síťovou kartu do USB pro stolní PC, případně jakou?Nebo šlo by udělat to, že bych propojil PC a router kabelem a připojoval bych se bezdrátově jen z netbooku?V některých diskuzích psali, že se prý nevyplatí připojovat stolní PC bezdrátově, že je pak nižší rychlost.

Můžete mi prosím poradit, jaký Wi-Fi router vybrat a zda mám kupovat síťovou kartu do USB pro PC nebo zda to zapojit jinak?Nejsem žádný expert, spíše laik, tak proto se ptám :)
zsdx (2098)|8.2.2013 10:23
Ted nemas zadny router, resp. pouzivas ten od UPC?
Takze treba TL-WR842ND nebo (841 bez USB) a co se PC tyce, kabel je spolehlivejsi a levnejsi, takze pokud nebude prekazet, jdi radeji do nej.
suder (49)|8.2.2013 12:16
Aha, díky za info. Raději pořídím ke stolnímu PC kabel. V současnosti používám modem od UPC, ještě se chci zeptat, když budu mít nový router spojený s PC kabelem a s netbookem přes wifi, tak funguje to tak, že když budu mít zapnutý PC, budu mít plnou rychlost a když zapnu netbook, tak ta rychlost se rozdělí mezi stolní PC a netbook?
Salamander (6177)|8.2.2013 12:31
[QUOTE=suder;525532]ještě se chci zeptat, když budu mít nový router spojený s PC kabelem a s netbookem přes wifi, tak funguje to tak, že když budu mít zapnutý PC, budu mít plnou rychlost a když zapnu netbook, tak ta rychlost se rozdělí mezi stolní PC a netbook?[/QUOTE]

No, je to trosku slozitejsi nez jak to popisujes, ale rekneme ze je to tak, proste ti internet pobezi na obou :D