Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 17 z 17

Téma: Víkendová diskuze: Benchmarky

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

U běžných uživatelů PC (teď nemyslím konzumentů) mají benchmarky smysl jen na testování, ono výkon se ukáže až na tom, co odlám na pC dělat, ale to už by měl uživatel vědět při koupi. Pokud se rozmyslí, až "za pochodu", tak bude muset dřív udělat upgrade. Já beru Benchmarky za zlatý standard při testech.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Benchmarky občas používám. V podstatě jen tehdy, když vyměňuji nějaký hardware nebo základní software, nebo si nejsem jistý jeho stavem, nebo si nejsem jistý stavem celého systému, jeho nastavením atd. Podle toho co potřebuji vědět vyberu i benchmark. V tomto jsou bechmarky nenahraditelné. Dost mne překvapuje, že si to tady dost lidí neuvědomuje. ;-)
    Naopak jsou v tomto benchmarky nahraditelné pomocí pár programů a ty náhrady jsou právě mnohokrát spolehlivější.

Benchmark sice simuluje zátěž při hraní, ale je to určitý ty zátěže. Ve chvíli, kdy komponenta není zcela v pořádku neznamená, že benchmarkem neprojde - může projít třeba 5x, protože benchmark nenasimuluje dostatečnou zátěž. Osobně dělám test stability pořádně (furmark, prime, memtest, ...) nebo vůbec (teda pokud mě opravdu extrémě netlačí čas). Takovýho polovičatý test ukáže jen naprosto fatální chyby, ne drobné - tzn nepotvrdí, že je PC 100% v pořádku.

Vzhledem k tomu, že existuje tolik recenzí výkonu GK přímo ve hrách, tak jsou pro mě benchmarky na nic. Stabilitu otestuji jinak (líp) a výkon ve hrách si radši zjistím podle naměřených FPS přímo ve hrách.
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: IP kamery?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 22-11-2016, 16:55
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  3. Víkendová diskuze: Blu-ray: má smysl?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 24-11-2012, 19:46
  4. Víkendová diskuze: Domov s IT?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:07
  5. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06