reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová skříň

gouzdog (50)|11.2.2013 16:55
Zdravím, byl by tu někdo schopen mi doporučit skříň s kvalitnější cirkulací vzduchu? Cena 1000+-. Moje dosavadní skřín je již stará a nové komponenty se v ní zkrátka vaří. Díky
kevin00 (10238)|11.2.2013 17:02
Zkoušel jsi ve staré skříni provést aspoň základní cablemanagement. Máš v case nějaké ventilátory, aspoň min. outtake ? Které komponenty se Ti vaří ? Mohl by jsi uploadovat foto vnitřku poč. skříně ?
gouzdog (50)|11.2.2013 17:08
Různé úpravy jsem zkoušel, vzhledem k tomu že skřín je stará 4 roky je to tam kde má být, přídal jsem 2 větráky navíc. Nejvíc dostává procesor AMD Phenom x4 965, nemyslím si že by to bylo chlazením na něm, ačkoliv tam mám dosavadní ventilátor od výrobců. Ve skříni je nadměrné teplo, cirkulace vzduchu je mizivá.

---------- Doplněno v 17:08 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:07 ----------

Eventuelně by mohla být chyba v měřícím programu, což je speedfan.
kevin00 (10238)|11.2.2013 17:22
Zkoušel jsi pod chladičem procesoru vyměnit teplovodivou pastu a vyčistit jej ? Občas tyhle věci pomohou a ušetří peníze :) Ventilátory jsi dal tak, že v přední pozici vzduch nasává a v zadní jej vytahuje ven.



V této cenové relaci se dá doporučit BitFenix Merc Beta či Cooler Master Centurion 534.

EDIT: Teploty měřím pomocí programu HWiNFO 32/64 (měl by využívat CPUID Hardware Monitoru).