reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vada LCD?

HonzaSi (142)|31.7.2006 07:35
Nenapadá mě nic lepšího než napsat, že LCD na mém notebooku HP nx6110 vypadá příležitostně divně. Ve vypnutém stavu (režim spánku) má nádech do zelena - velmi tmavě zelená, jde to poznat jen díky tomu, že ve chvíli, když notebook zapnu, tak víc ztmavne. Je to normální?
Nicméně displey vykazuje ještě jinou "divnost", která určitě běžná není. Když počítač budím z režimu spánku, tak občas přechod mezi obrazovkou nabíhání systému a obrazovkou "přihlášení do systému, výběr uživatele" není přechod typu "blik", ale OBČAS se vytvoří efekt, který nejde popsat jinak než jako když se v promítačce propálí filmový pás od prostředka a hoří k okrajům, v tomto případě vše v odstínech tmavě zelené. Přechod barev vytvoří zajímavý vizuální efekt, který nadchne každého pozorovatele, pochopitelně kromě mě jakožto majitelem. Pak už je ale vše vpořádku. Už jste se s něčím podobným setkali? O co by mohlo jít? Už je samozřejmě po záruční době, takže zatím nechci dotovat servis, abych se dozvěděl, že mám přijít až to bude horší.
Díky
mr-alien (22)|31.7.2006 12:47
jednoducha odpoved je to HP
wizaard (913)|31.7.2006 13:10
Já bych to za nic extrémně divného nepovažoval. Sice tomu nijak zvlášť nerozumím, ale pokud se displej takhle prapodivně překresluje při startu Windows, je to proto, že přechází z nižšího rozlišení na vyšší, takže pokud se jinak chová normálně, neviděl bych v tom problém...