reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus xonar DX error

mikorot (19)|11.2.2013 23:19
Zdravím vše a prosím o pomoc mam desku asus m2n-sli deluxe a w7 ultimate 64.koupil jsem si novou zvukovku xonar dx a nové repra 5.1, a nemužu zaboha rozběhnout 5,1 zvuk. po nainstalování je centr prohozeny s levym předním a sub s pravým předním.Vše je dobře zapojeno a když pustím video s youtobe.com jedou všechny repraky a jakmile zapnu jakykoli přehravač tak se vypne sub a hotovo a nebo nejedou zadni(proste se zapne stereo 2.0a konec). Nainstaloval jsem nejnovjší verzi,která je na netu ale je to furt stejné.(zkoušel jsem uplně všechny ovladače na asus.com ale nic z toho)tak jsem ji hodil na reklamaci (kde nestihli 30 denni lhutu) a dostal jsem novou,ale dělá to to samé i na win xp.
bohužel ani na integrované zvukovce to není taky dobré,sice nejsou repraky přehozeny,ale zvuk je zkreslený.Našel jsem na netu,že to je bohužel nekompatibilitou s 7w kterou nikdo nevyřešil.
proto jsem naistaloval win xp kde staré ovladače fungují
prozatím jsem to zapojil jako 2,1 ale rad bych to zprovoznil aby vždy a všude jelo 5,1 a na nove zvukovce xonar dx.

ještě jsem našel něco o tom že bych měl přehrat firmware ale pro w7 tam nic není takže ??
Šobáň (128)|12.2.2013 08:51
No když máš přehozené bedny co ti brání zapojit konektory aby to hrálo správně? (prostě ty dva konektory prohoď na barvy nehleď)

Prostě všechny výstupy jsou stejné - co se kam posílá je věcí ovladače a pokud to tam někdo prohodil a oprava není....

A jinak když zvuk není 5.1 tak ti 5.1 hrát nemůže. Samozřejmě zase existují různé simulace co ze sterea udělají aby trochu hrály i zadní repra a pod.... ovšem pokud to ovladač nepodporuje tak s tím na windows asi nic neuděláš.
mikorot (19)|12.2.2013 13:27
to je sice pěkné ale jak to prohodím tak přestává hrat sub což je u hudby sakra problém,zkusím přehrat ten firemware teda nejdřív musím zjistit jak s to dělá a pak se uvidí
Šobáň (128)|12.2.2013 17:21
Když prohodíš ty konektory a pustíš tam 5.1 tak nehraje sub?

Máš nastavené že máš připojené 5.1 bedny?

Nebo sub nehraje pouze u sterea?
hadd1 (46)|29.5.2013 18:32
Já mám taky tuhle kartu a chcu se zeptat jestly ji má dát do slotu pod grafárnu nebo nad ní Co té zvukovce bude víc svědčit (Pokud je můj příspěk ve špatné sekci tak se omlouvám)
r34ktor (7477)|29.5.2013 18:49
U PCI-E je to jedno, ale kvůli rušení bych ji dal co nejdál od GK.