reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: konektor psu>mainboard

Neregistrovaný (0)|12.2.2013 18:11
Tazatel: Martin

Znění dotazu: Dobrý den,

mám problém se spuštěním PC, na graf. kartě (ati 4850) se rozsvítí červená dioda a monitor hlasí stále jen check signal, stalo se mi to už párkrát, před rokem mi v servisu vyměnili mojí kvalitní základovku za nějakej levnej kšunt, podle mě to ale v desce nebylo, když se nyní děje to samé po roce...

Po rozebrání celého kompu jsem přišel jen na propálený 4pin konektor, který napájí základovou desku.

Myslíte, že by to mohlo být tím, že grafika nedostává dostatek energie z PCIe, a tudíž hlásí chybu a nespustí se? Grafika má samozřejmě i dodatečné napájení dalším 4pin konektorem, ten je v pořádku...

Konektor je už skoro dead...

Bohužel nemám možnost vyzkoušet grafiku s jiným zdrojem nebo na jiné zákl. desce :(

Díky předem za snahu a možné rady, jak naložit s rozbitým konektorem, či jak postupovat dále.

Martin B.
johny__g (6387)|12.2.2013 21:48
No, pokud je něco viditelně opálené, tak bych se asi ani nepokoušel PC zapínat. Pro začátek zkus napsat jaký je to zdroj a zbytek sestavy. Taky mi není úplně jasné, jaký konektor je propálený. Na zdroji nebo ZD? To s tou grafiku je doufám překlep a napájíš ji 6 pinovým konektorem, že?
neregistrovaný (0)|13.2.2013 10:59
sestava vypadá takhle:
zdroj Fortron Bluestorm II 500W
MB: ASROCK nějaká základní
CPU: AMD Phenom II X4 965 BE + chladič ASUS
GPU: Ati Radeon 4850
RAM: 2x 2048 MB Corsair Dominator 1066Mhz
HDD: 1TB WD

Ohledně opálení - je to konektor zdroje (4pin), na MB není nic viditelného.. Mam i fotky, ale nedokážu je sem vpravit. Jak jsem psal, už se mi to dříve stávalo... Když se monitor nechtěl pustit, zahýbal jsem dráty uvniř a voalá - zase to najelo... Je fakt, že může být zase kaput deska - možná i zdroj, větráčky a všechno ale jede bez problému, i to, co je napájeno jen přes MB.

S tou grafikou je to pomatený překlep, je to 6pin, omlouvám se :)

Už jste se setkali pouze s výměnou konektoru na zdroji? Nebo neexistují redukce, které by mi udělali 4pin třeba z jiného konektoru? :-)

Asi se ptám jako hlupák, jen bych si potřeboval udělat jasno.. beztak budu muset vše ozkoušet, jestli to nedostalo ránu.

M.