Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Nový Zdroj

Občasný diskutér Avatar uživatele gouzdog
    Registrace
    Dec 2012

Dobrý večer,
    Právě dnes, mám pocit, se mi odpálil zdroj (http://www.alza.cz/zdroj-lc-power-lc6600gp-d97687.htm). Počítač nechce naběhnout, jen se pootočí větráčky. Musím říct že jsem nevěděl že jdu do zdroje který nestojí za nic a je nekvalitní. Zkoušel jsem odpojit GK, jestli to není přepětím, stejně nic. Vypalený kabely jsem nikde nenašel a zápach nebyl žádný. Rozebírat jsem se ho neodhodlal a ani se k tomu nechystám. Myslíte že bylo jasné že se mi odpálí po určité době? Je to vůbec zdrojem?

Jako náhradu tohoto zdroje jsem vybral: http://www.alza.cz/corsair-vs-650-d359988.htm
    Za všechny rady budu jedině rád.

Moje sestava:
    GIGABYTE 970A-DS3
    Geforce GTX 460
    Amd phenom ii x4 965 BE
    8 GB RAM
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Pořád tu vidím jakousi snahu o co nejvíc watů za co nejnižší cenu. Pokud neplánuješ výrazný upgade sestavy co do žravosti, tak stačí solidní zdroj do 500 W. Levný třeba Seasonic OEM, z těch drahých třeba Seasonic G.

Co se týče příčiny poruchy - ano, je to možné. U podobných značek není otázka zda zdroj odejde, ale kdy. Teď se ještě ukáže co všechno vzal sebou.

Občasný diskutér Avatar uživatele gouzdog
    Registrace
    Dec 2012

Já pevně doufám že je šance že nevzal nic.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Je to celkem pravděpodobné (ovšem ne jisté), i takový odpad jako LC má nějaké pojistky, takže by neměl pustit dál nic co by počítač poškodilo. Už jsem viděl dost počítačů co přežilo podobné zdroje, vetšinou Eurocase.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Pořád tu vidím jakousi snahu o co nejvíc watů za co nejnižší cenu. Pokud neplánuješ výrazný upgade sestavy co do žravosti, tak stačí solidní zdroj do 500 W. Levný třeba Seasonic OEM, z těch drahých třeba Seasonic G.

Co se týče příčiny poruchy - ano, je to možné. U podobných značek není otázka zda zdroj odejde, ale kdy. Teď se ještě ukáže co všechno vzal sebou.
    Já bych se nabál ani 400W (příp. i Seasonic G 360W pokud není plánován upgrade na výrazně žravější komponenty). Sestava s GTX 460 a 2500K@4,7Ghz má spotřebu do 300W při hraní (a mám takový tušení, že těch 300W je příkon zdroje, ne komponent).

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2013

Já bych doporučil tenhle
    http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-430-430w/66387/produkt
    Ať je tam trochu rezerva.