reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spolehlivá BLU RAY vypalovačka, která zvládne vyšší zátěž?

alijenka (2)|13.2.2013 12:35
..potřebovala bych si na pracovní zálohy pořídit interní BLU RAY mechaniku. Bude celkem dost využívaná (víceméně každý den). Chtělo by to něco spolehlivého, co bude (pokud možno) rychle a dobře pálit.

Prosím o Vaše tipy a zkušenosti s konkrétními značkami a typy. Díky:) A.

Nakupovat budu v Alze nebo Czc.
Salamander (6177)|13.2.2013 12:46
Ono dneska mezi těmi mechanikami asi žádné extra velké rozdíly nebudou.
Ale obecně se jako velmi kvalitní berou Plextory http://www.czc.cz/plextor-px-b950sa-cerna-retail/109739/produkt otázka je jestli je to takový rozdíl aby opodstatnil 2-3x vyšší cenu než má konkurence.
r34ktor (7477)|13.2.2013 12:49
Plextor už dávno není, co býval. Připlácet za "prémiovou" značku nemá IMHO význam.
alijenka (2)|13.2.2013 15:05
...dík všem za odpovědi. Přesně tohohle jsem se trochu obávala. Tak před dvěma lety jsem zrovna s DVD Plextorem udělala špatnou zkušenost - ale řekla jsem si, že jsem si prostě vylosovala jeden z minimálního množství vadných kousků.

Ničevooo.. nějak se budu muset rozhodnout..

Financema tak moc omezená nejsem. Jen bych moc ráda za ten peníz pořídila něco co nebude k vzteku.
r34ktor (7477)|13.2.2013 16:26
IMHO je jedno co koupíš. Většina konzumních mechanik dnes vydrží záruku + kousek.
StD (1963)|13.2.2013 16:29
Na každodenní zálohy bych z ekonomických i spolehlivostních důvodů koupil raději dvojici 32GB USB flashdisků na které by se zapisovala stejná data a splnilo by to stejný účel. Si spočítej cenu mechaniky a medií...