Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Upgrade

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Dobrý den,
    nejspíše už je vhodný čas k upgradu a tak jsem si řekl že bych to mohl s nekym zkonzultovat. Mám Intel C2Q Q9400@3500 GHz s deskou Asus P5Q3 a grafikou Radeon 7850 2gb @1000 GHz.
    Pravděpodobně bych to viděl na přechod na AMD platformu a to konkretne FX 6300 a k tomu nejakou slusnou zakladni desku na taktování na vzduchu i na vode.
    Crossfire neplanuji a tak bych se chtel zeptat na názory a doporučení na nejake desky. Rozpocet je zhruba do 6 tisíc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Co vsechno ma byt za tech 6 tisic? Jen deska, nebo deska+cpu nebo i nejaky chladic?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Obavam se ze takovym upgradem si nejak extra nepomuzes

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Za těch 6 tisíc má bejt deska + CPU a myslím že do budoucna 6 vláken je víc než 4 a myslím že i dnes ten rozdíl bude znat.

Registrace
    Oct 2007

Intel momentalne kraluje ve vykonu na 1 jadro a aplikace vetsinou maji problem plne vyuzit jadra 4 natoz 6.
    A navic AMD ma daleko vetsi spotrebu, takze mmozna usetris par penez na porizovaci cene, ale pak se prohnes za elektriku, ty svine z CEZu kazdej rok zdrazujou....

EDIT: Nejlevnejsi smysluplna kombinace, aby se to dalo potaktovat je i5 2500K + deska s Z77 = 7005,-
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...=_12YE011O9801

EDIT2: jenze 2500K ma TDP 95W takze spotreba stejna, chtelo by to jeste vic penez na Ivy Bridge....
    Naposledy upraveno uživatelem ICE_D: 14-02-2013 v 21:49

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

urcite ne o tolik kolik si myslis

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

To možná kraluje ale já zaprvé nepoužívám jednovlaknove aplikace a zadruhé mi nikdy na počítači neběží jen jedna aplikace většinou mám několik záložek v chromu k tomu hra a občas ještě muzika nemluvě o tom když občas prevadim video. Další věc je že socket 1155 nebo jakej je nejnovější je už víceméně mrtvej protože nic lepšího než IB do něj nedám a vyhazovat peníze za desku se mi nechce . To už je radši vyhodim za tu elektriku konkrétně těch pár stovek za rok co to dělá.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Intel momentalne kraluje ve vykonu na 1 jadro a aplikace vetsinou maji problem plne vyuzit jadra 4 natoz 6.
    A navic AMD ma daleko vetsi spotrebu, takze mmozna usetris par penez na porizovaci cene, ale pak se prohnes za elektriku, ty svine z CEZu kazdej rok zdrazujou....

EDIT: Nejlevnejsi smysluplna kombinace, aby se to dalo potaktovat je i5 2500K + deska s Z77 = 7005,-
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...=_12YE011O9801
    Ta deska není zrovna nejideálnější na taktování...

Citace Původně odesláno od Machine7170 Zobrazit příspěvek
    To možná kraluje ale já zaprvé nepoužívám jednovlaknove aplikace a zadruhé mi nikdy na počítači neběží jen jedna aplikace většinou mám několik záložek v chromu k tomu hra a občas ještě muzika nemluvě o tom když občas prevadim video. Další věc je že socket 1155 nebo jakej je nejnovější je už víceméně mrtvej protože nic lepšího než IB do něj nedám a vyhazovat peníze za desku se mi nechce . To už je radši vyhodim za tu elektriku konkrétně těch pár stovek za rok co to dělá.
    Pokud jde primárně o herní PC, tak tam je rozdíl mezi i5 a FX-6300 o hodně ve prospěch Intelu. Hry pořád běží na 4 jádrech, a FXka nejsou o moc výkonnější než obdobně taktované Phenomy II, které do i5ky mají daleko.

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Rozhodne netvrdim, ze je idealni, rikam, ze to nejlevnejsi mozny, aby to vubec potaktovat slo... S moji B75kou bych si asi neskrtnul vubec....

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Nemam v planu cpat Intelu penize kdyz nejsou schopni udelat kompatibilni sockety. To aby clovek furt menil zakladovky kvuli nim. A urcite to nemuze bejt tak tezky kdyz AMD to zvlada. Dalsi vec je to jejich pitomy zamykani procesoru proc si mam priplacet za to abych moh taktovat? WTF!? Takze k intelu me urcite nepremluvis.

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Rozhodne netvrdim, ze je idealni, rikam, ze to nejlevnejsi mozny, aby to vubec potaktovat slo... S moji B75kou bych si asi neskrtnul vubec....
    Jojo, rozumné desky na taktování začínají na 3 tisících (ASrock Z77 Extreme4, Sapphire Pure Platinum), taktovat se dá ještě na pár kouscích okolo 2.5K...

Registrace
    Oct 2007

Nemam v planu cpat Intelu penize kdyz nejsou schopni udelat kompatibilni sockety. To aby clovek furt menil zakladovky kvuli nim. A urcite to nemuze bejt tak tezky kdyz AMD to zvlada. Dalsi vec je to jejich pitomy zamykani procesoru proc si mam priplacet za to abych moh taktovat? WTF!? Takze k intelu me urcite nepremluvis.
    V pohode, nikoho nepremlouvam, jen jsem rekl svuj nazor ;-) Me by zase nikdo nepremluvil na AMD, radsi sponzoruju Intel nez CEZ :-P

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Jazykove OT: ohledne stupnovani pridavneho jmena idealni souhlasim s WIFTem (na jeho blogu Wrapuch) - proste mi to nesedi..

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Pocitac je primarne na vsechno to znamena internet, video + dekodovani, hry proste vsechno mozny. A co se tyce her tak se to nejspis brzy zmeni protoze nove konzole budou mit 8 jadra od AMD takze ty hry ktery se vetsinou delaj tak aby co nejlip slapali na konzolich to vyuzijou. nemluve o tom ze AM3+ desky jsou levnejsi srovnatelne kvality.

Registrace
    Jun 2008

Jako přemlouvat tě fakt nebudu, jen mi to připadá, jako zbytečné. 6 vláken zatím umí využít jen pár grafických/modelovacích programů a editorů videa, ale protože má AMD výrazně nižší výkon na jádro, tak se ani v tomhle AMD šestijádro oproti Intelu moc nepředvede. Intel i se 4-jádrem je výkonem trošku jinde. A taktovat jde myslím všechny Intely, jen ne pomocí násobiče :/.
    Co se desky pro AM3+, tak asi nejlepší volba bude ASUS M5A97.

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    Jazykove OT: ohledne stupnovani pridavneho jmena idealni souhlasim s WIFTem (na jeho blogu Wrapuch) - proste mi to nesedi..
    Neříkám, že je to nejideállnější označení . Chápu, že ideální už tak znamená... jak to nazvat nejpřesnějí - nekompromisní/bezchybné?, ale normálně tak to slovo používám a nikdy mě za to nikdo nepeskoval. Samozřejmě nic proti tvému názoru .
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 14-02-2013 v 22:05

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC:
    Od bulhy v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 57
    Poslední příspěvek: 11-07-2011, 08:45
  2. Upgrade PC
    Od HEAD v sekci PC - archiv
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 10-03-2009, 20:40