Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: Víkendová diskuze: Hluk a počítač

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

FreakFence: njn to vis, za svych mladych auto-tunerskych let jsem si navyknul vozit kilowatty hudebniho vykonu v zavazadelnikach mych byvalych aut, takze me nejaky vetraky v PC nemuzou rozhazet
    Odpovídat lze po přihlášení

FreakFence

Člověče, ale "pomp" je k ničemu, není divu, že jsi přišel o sluch! Ber kvalitu, ne výkon (když už o tom mluvíme, jaký je tvůj názor na levnější 6,5´´ od Focalu? Mi se velmi zamlouvají.).

Registrace
    Oct 2007

Nevim, neslysel jsem je hrat, takze tezko soudit Ja mel 2x 12" Xploady 2x 1300W MAX / 2X300X RMS Ale to uz jsme OT, prece jen je to diskuze o PC, ne o carhifi

FreakFence

NFG_ICE->
    ot... no, to je... ale stejně by mě to zajímalo na co to bylo dobré, místo reprodukovaného zvuku stíhačky raději opravdové letadlo, nebo si s tím snad nazvučil koncert nějaké kapely/tekno párty??? Citlivost/výkon na střední sál by to možná i mělo... Kroutím hlavou nad paradoxním/absurdním spojením hifi a auto v kombinaci s tvými požadavky na výkon - omg, bez urážky, ale strýček "POMP"o kroutí hlavou taky, že tys podědil strýčkova oslíčka - jestli nemáš obušek, bacha na hostinského!!!

Registrace
    Oct 2007

Zbytecne slovickaris. Nemyslel jsem carhifi jako super kvalitu, myslel jsem car audio - proste ozvuceni. K sile tech wooferu jsem se dopracoval pres 1x400, 2x300, 2x600W MAX, kdy jsem jednotlive bedny vyhazoval se slovy "Slaby, hraje malo...." Vetsinou jsem otevrenym kufrem ozvucil prostranstvi na kterych se schazel nas minituningclub. Taky jsem mival ladeny vyfuky 113.5dB a 117dB, ne proto, ze by to nejak extreme zvysovalo vykon, tech par procent nestoji za rec, ale proste se mi to libilo. Takze ticho v aute? Nesmysl!
    No a od te doby mi hluk nevadi ani v PC Mam proste posunuty hranice vnimani, vadi mi tichy veci vc. tichych PC

EDIT: Byly to mladicky teleci leta, dneska uz nemam ani auto, ani ladenej vejfuk, ani woofery v aute. Tehdy nam to proste prislo supercool, dneska jezdim sluzebni seriovou Oct2 s normalnim vyfukem a autoradiem s 2 repro vpredu....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Postupem času jsem zjistil, že na typ výkonu, který potřebuju já (nehraju žádné hry, občas stříhám video) stačí sestava
    - poměrně rychlý APU s nízkým TDP + pasiv Noctua
    - SSD
    - skříň s jedním velkým větrákem, umístěným ve stropě (zřetelně efektivnější než odsávání dozadu), nejnižší možné otáčky
    - zcela pasivní zdroj (fanless) umístěný v dolní pozici

-jediná slyšitelná komponenta je tedy 5400 ot. HDD, což bude do té doby, než přijdou cenově přijatelné více-TB SSD...

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek

Drive mi to nevadilo, ale kdy sem se zacal stourat v PC porad vic a vic, zacal mi hluk neskutecne vadit a nejvic co me rozciluje jsou vibrujici HDD.......
    Když más v PC 4 HDD, tak se vůbec nedivím..
    měl jsem v PC 3, a když sem 2 odpojil, byl jsem dost překvapen..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Když más v PC 4 HDD, tak se vůbec nedivím..
    měl jsem v PC 3, a když sem 2 odpojil, byl jsem dost překvapen..
    Moje řeč. Kdysi jsem se tetelil, že mám 6HDD a spoustu TB a pak to při ztišování PC najednou začalo být hrozně slyšet. Postupně jsem 1TB a 2TB disky vyměnil za 3TB a teď se těším na 5TB od WD na konci roku.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

No, podivejte se. Jako zadny hluk s 5 HDD a SSD se nekonna. Jenom nesmis bejt uplny prase a pekne si to nainstalovat a mit slusnou bednu 5HDD ve slusny bedne dela min hluku nez jeden den v lacinym klumpu....... A kdyz sou disky zaveseny na gumach, tak jich muzes mit klidne 20 a hluk je 0db....

Je slyset akorat cvakani hlavicek na Seagatu

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Dříve jsem měl hlučnější počítač, ale to bylo dáno také tím, že jsem měl tenkostěnnou skříň. Od doby co mám nové PC i s novou skříní je hladina hluku výrazně nižší, ale poslední dobou opět začínám slyšet větrání, ale není to tak hlučné, jak u toho starého počítače (tam byly větráky slyšet dost). Kdysi dávno, kdy jsem měl počítač 486 a pak Pentium 1, byl slyšet i procesor i další komponenty, doba naštěstí pokročila, a nyní jsou zdrojem hluku větráky.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    No, podivejte se. Jako zadny hluk s 5 HDD a SSD se nekonna. Jenom nesmis bejt uplny prase a pekne si to nainstalovat a mit slusnou bednu 5HDD ve slusny bedne dela min hluku nez jeden den v lacinym klumpu....... A kdyz sou disky zaveseny na gumach, tak jich muzes mit klidne 20 a hluk je 0db....

Je slyset akorat cvakani hlavicek na Seagatu

To bych chtěl vidět, jak neslyšíš 5HDD! ) Asi se bavíme každý o něčem jiným - já slyším točení ploten, ne vibrace, ani cvakání. ;-)
    Ale jestli to dokážeš nainstalovat tak, aby to fakt nebylo slyšet, doporuč mi "slušnou bednu" a pak přijď ke mně a udělej to, rád ti zaplatím!

(P.S.: "nekonná" je něco jako "výkonná" ?)

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Filmy a počítač
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 23-10-2012, 20:29
  2. Víkendová diskuze: Ideální počítač
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 22-07-2012, 22:22
  3. Víkendová diskuze: Jaký byl váš první počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 111
    Poslední příspěvek: 08-10-2011, 11:55
  4. Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 30-03-2009, 23:07
  5. Víkendová diskuze: Počítač za vysvědčení?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 02-07-2008, 16:48