reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černá Obrazovka notebooku HP

DarkDriver (5)|17.2.2013 13:03
Zdar , Mám problém se svým notebookem HP ProBook 4525s.Po zapnutí nenajede displey , větrák se roztočí na cca 1 až 2 sekundy a potom se zastaví.DvD mechanika funguje.Nevíte kde by mohl být problém ? Notebook mám 2,5 roku .

Díky za odpověď
VencaX (3686)|17.2.2013 13:08
Nejdřív zkus k notebooku zapojit nějaký monitor.
DarkDriver (5)|17.2.2013 13:28
To už jsem zkoušel , zapojil jsem to přes HDMI do televize a taky nic.Tudíž v tom nebude na 99% chyba
VencaX (3686)|17.2.2013 13:51
Pokud nejde obraz vůbec, pak nejspíš bude chyba někde v grafické kartě/základní desce.

EDIT: Ještě bych zkusil připojit znovu, naběhnout notebook a zkusit Fn+F4 (aspoň doufám, že jde o přepínání zobrazovače).
DarkDriver (5)|17.2.2013 15:18
Tak taky nejede . Problém je že notebook vubec nejede. Zapnu ho větrák se jenom otočí a konec.Žadny nouzovy režim nic.Podle mě bude chyba v desce nebo napajeni uvnitř notebooku (nějaky kabel ).Pokud by byla vadna grafika tak aspon najede do windows , aspon najede bios a větrák se toči.Myslím že tam nejde proud.
VencaX (3686)|17.2.2013 18:11
Když je vadná grafika, tak ti nemusí notebook vůbec naskočit... pouze kdyby byla vada mezi grafikou a displejem, tak by mohly naběhnout Windows. Vada bude nejspíš na základní desce. Jelikož je notebook 2,5 roku starý, tak tipuju, že už je mimo záruku a výměna základovky by stála šílený peníze oproti novému notebooku. Diagnostika takhle na dálku je nemožná, každopádně takovéhle věci starší HPčka dělaly - zapne se, rozsvítí se ledky, po 5 sekundách se vypne a konec - vadná základovka (Pro mě HP opět jen potvrzuje úpadek kvality).
DarkDriver (5)|17.2.2013 18:46
NB pokud ho nevypnu tak jede , pouze se vypíná větrák po cca 2 sekundách . Normalně hučí mechnaika.
john (877)|17.2.2013 20:49
[QUOTE=DarkDriver;526253]NB pokud ho nevypnu tak jede ,[/QUOTE]
co je to "tak jede"..., cerna obrazovka a jede? ci kyho certa...., blika ledka HDD?, "cvakaji" hlavicky HDD?, "normalne huci mechanika", predpokladam ze je rec o CD/DVD a je v ni medium / coz je normal /...
nahrej video chovani NB a nekam ho prdni, pak snad budeme chytrejsi....
DarkDriver (5)|19.2.2013 10:37
Tady je to video , ale asi z toho moc nepoznáte http://www.youtube.com/watch?v=FkiQc34ndpA&feature=youtu.be . Jde tam vidět jenom roztočení ventilátoru potom jeho zastavení a záběr na obrazovku . Jediné diody co svítí jsou při zapnutí notebooku ( video ) a poté svítí wifi a bliká Caps Lock.Co se týče diody disku tak nic .
sound.podebrady (1)|15.3.2013 23:51
[QUOTE=DarkDriver;526398]Tady je to video , ale asi z toho moc nepoznáte http://www.youtube.com/watch?v=FkiQc34ndpA&feature=youtu.be . Jde tam vidět jenom roztočení ventilátoru potom jeho zastavení a záběr na obrazovku . Jediné diody co svítí jsou při zapnutí notebooku ( video ) a poté svítí wifi a bliká Caps Lock.Co se týče diody disku tak nic .[/QUOTE]

Mám naprosto stejný problém. Na netu jsem narazil na odkaz

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&tmp_geoLoc=true&docname=c01443366

kde je tabulka s diagnostikou ( počet bliknutí diody na Caps Locku ) .Mě blikne 3x ,což je závada paměti . Zkusím paměti vyměnit a uvidím . Možná závada by mohla být ještě v napájení slotu paměti ,ale to by potom už nebyla náhoda a zvážím dotaz na HP jak mají ošetřenou kontrolu kvality svých výrobků .

HP ProBook 4525s
Budhas (1)|22.12.2013 12:18
Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, takže t píši sem, mám v podstatě stejný problém...
Jeden den jsem ho normálně vypnul a když jsem ho chtěl druhý den zapnout, tak se jen rozsvítil tlačítko zapnutí a po dvou vteřinách se zase vypne. Dál nenaběhne. Je slyšet, tak se na chviličku rozběhne HDD. Po rozebrání jsem si všimnul, že se větráčech chlazení jen cukne a nerozběhne se. viz. (http://www.youtube.com/watch). Po pročtení všech rad a nehledě na to, že kontrolka CapsLocku neblikne ani jednou, takže není závada k dohledání sem tedy píšu. Zkusil jsem to nejjednodušší, vyndal jsem paměti a po zapnutí se opět jen cukne větráček, ale počítač zůstane zapnutý, ale obrazovka stále černá a CapsLock blikne 3x což znamená závada paměti...ale nejspíš je to dáno tím, že tam nejsou?? Když je tam vrátím, ať už jednu, nebo obě, opět se po 2 vteřinách vypne. Má někdo nějakou zkušenost, či radu??
Děkuji za jakoukoliv pomoc či radu.
VencaX (3686)|4.1.2014 15:53
Výměna základní desky je řešení. Nevím co přesně je na ní špatně, ale je to rozhodně jednoduchým způsobem neřešitelnej problém. Je možné, že by to v některém ze servisů uměli spravit, třeba pokud jde o "odlepenou grafiku" (pokud tedy nemá notebook integrovanou grafiku v čipové sadě), ale ve většině případů je řešením pouze výměna základní desky nebo pořízení nového notebooku. Btw. špatný odkaz na video.
Charonie (2)|21.7.2014 20:31
Ahoj, mám podobný problém, snad mě někdo vyslyší po půl roce. Jednou mi za chodu obrazovka na notebooku problikla a zčernala, není zesvětlená, vůbec nejede. Když to zapnu, na asi 2 sekundy se to rozjede (zvuk větráku či co, pardon, nerozumím tomu) a pak ten zvuk utichne a počítač už jen velmi tiše téměř neznatelně přede. Kontrolka u tlačítka na vypnutí normálně svítí, jinak se nic neděje. Externí monitor při připojení hlási "no cable detected", přičemž na jiném notebooku se normálně připojil. Mám Acer skoro 5 let starý, už před časem párkrát byla modrá smrt. Pochopila jsem z opovědí, že to je asi základní deska, no může to být i něco jiného, co by se dalo levně spravit?

Díky za rady.
john (877)|21.7.2014 22:36
reball/reflow grafickeho chipu by mozna pomohl, nekdo na foru to delal tusim za cca 300Kc :notsure
laicky jde o prohrati konkretniho chipu tak, aby se obnovily narusene kontakty / reflow /, zkus se poptat v okoli, zda s tim nema nekdo zkusenosti
Charonie (2)|21.7.2014 22:48
Ok, díky za nfo :-) taky mi bylo řečeno, že by to mohla byt RAMka, tak se laicky zeptám, souvisí ty 2 možnosti spolu nějak? Nebo co je pravděpodobnější.. Každopádně zapátrám na fóru a ještě jednou dík