Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 64

Téma: Víkendová diskuze: PS4 zklamání či nadšení?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

PS4 zklamání či nadšení?

Včera vydala firma SONY novou generaci konzole PlayStation 4. V jejím těle tepe klasický x86 procesor a téměř tradiční grafická karta. Je pro vás tato konzole zklamáním, nebo jste naopak nadšeni?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Ja osobne nejasem ani zklaman ani nadsen, ale prevazuji spise kladne pocity. Hlavne z ovladace, protoze pote co jsem prodal PS2 a koupil X360 hlavne kvuli tomu, ze mi nesedel Dualshock bych rekl, ze se opet vratim do tabora SONY, protoze ten ovladac vypada na prvni pohled o odost ergonomicteji nez ten od PS3.
    Co se tyce spekulovanych specifikaci, tak bych radeji uvnitr videl Intel, protoze posledni AMD CPU nejsou zrovna gamingova CPU, ale pokud to znamena, ze PS4 bude levnejsi nez s Intelem, tak to rad prekousnu.
    Hry zatim nic moc, krome Watch Dogs, ale toho bych se nebal, EA nebo Ubisoft urcite radi dodaji svoje nejvetsi pecky (tak jak je vydali treba pro WiiU...).
    Na PS4 se docela tesim a realne zvazuji koupi, ale hlavni argument bude cena. Kdyz bude za 300 liber, tak nevaham a beru hned, kdyz bude za 400 liber, tak do toho asi ze zacatku nepujdu.
    Porad je vse v rovine spekulaci...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

klump - jako vsechny konzole

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Coby PCčkář jsem rád z jakéhokoliv posunu u konzolí, protože tím stoupá možnost, že nové porty her z prvoplánově konzolových do PC mají šanci být zase o trochu lepší...

mamlasos

Nejsem konzolista takže nadšený nejsem ale tak podle specifikací budou hry zase líp vypadat a porty na PC tímpádem také. Což se určitě hodí.
    Akorát se mi zdá že ta konzole je o fous vydaná předčasně, zrovna když má do grafik/videa přijít rozlišení 4kHD. Takže bude po této stránce dost rychle morálně zastaralá... (ovšem pro 4k ve 3D by stejně neměla výkon, leda pro video, aby to mělo smysl museli by tam osadit GPU typu "opékač topinek" se spotřebou 200W...)

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od shasler Zobrazit příspěvek
    Coby PCčkář jsem rád z jakéhokoliv posunu u konzolí, protože tím stoupá možnost, že nové porty her z prvoplánově konzolových do PC mají šanci být zase o trochu lepší...
    Bohužel většina nejlepších her z jednotlivýchg konzolí se asi na PC nikdy nedostane, protože PC nemají dostatečné a zaručené vybavení periferiemi (Move, Kinect, WiiU gamepad, ovládání pomocí telefonu/tabletu jako má mít PS4)

Jasně, takové ty obyčejné tupé rubačky, autíčka atd., to co už tu milionkrát bylo, to asi přijde i na PC, ale to co je opravdu zajímavé a inovativní, to pro PC nebude.

Mr.

Zklamání převažuje...
    Playstation byl vždy na svou dobu víceméně převratnou věcí (z hw a možností v PS3 v době uvedení, jsem byl na větvi, byť to byla žravá bestie - Cell, Linux, HD rozlišení - ty pokusy se škálováním výkonu - HPC/"raytracingem" mi braly dech). PS4, společně s už Xbox 360, beru ale s velkou rezervou, protože se stírá rozdíl mezi PC a konzolí - respektive, jsou jedním a tím samým. Já nechci windows (+všechny ty virtuální a sociální služby) a tuny serepetiček, má to být herní konzole, je to stále více entertaiment systém, který je v podstatě HTPC. Je to možná nevyhnutelný trend, tohle propojování a stírání rozdílů, ale nese s sebou nejedno úskalí, bude těžké být konkurence schopným právě v případě, kdy to bude uzavřené jako "herní konzole" - kdy odlišnost, zaměření a víceméně uzavřená platforma z toho udělá produkt víceméně "doprázdna" - HTPC/nettop/notebook se mi jeví jako, dříve, či později, nebezepečná konkurence. Snad Sony ví, co dělá...

Mr.

czhunter->
    Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Jasně, takové ty obyčejné tupé rubačky, autíčka atd., to co už tu milionkrát bylo, to asi přijde i na PC, ale to co je opravdu zajímavé a inovativní, to pro PC nebude.
    Ano, musím reagovat -> to proč, co bylo konzolistům záviděno byly vždy hry (Shadow of The Colossus, ICO, Little Big Planet)... Z tohoto pohledu lze PS4 architekturu/kompatibilitu hodnotit kladně a s nadějí vyhlížet porty/emulátor na pc... Ale jinak, a částečně právě i z tohoto důvodu, to zařízení, dle mého postrádá smysl více, než jeho předchozí generace...

Mr.

A abych to uzavřel, do třetice...
    Sony napáchalo během životního cyklu PS3 poměrně dost chyb a renonců, od ne zcela dotažených on-line služeb, sixaxis, až po finální zablokování možnosti využít Linux. Myslím, že jediným logickým krokem v nastalé době by bylo vytvořit jakousi all-in-one platformu s možností využít handheldy. Takže bychom si koupili FullHD televizi Sony v níž by byl výkonnější entertaiment sytém - v základě bychom dostali základní ovladač (+možnost ovládat hlasem/gesty), nebo bychom mohli využít handheld (či zařízení typu smartphone/tablet/handheld - kombinované zařízení). Nechci radit produktovým manažerům a marketingu Sony, ale stále shledávám, že úlety nejsou cizí žádnému výrobci, jakkoli je velký, či známý...

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

nástup nové generace konzolí konečně zahýbe s vývojem nových her,tj. lze očekávat konec krize herního průmyslu jež zapříčinily právě zastaralé konzole ps3 xbox 360 a další.Sama sony dnes přiznává že předchozí generace byla od začátku šlápnutím vedle.

PS:Na serveru Novinky.cz tamější redaktor vyvíjí novou konzoli PS4 s i7 procesorem

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/...-ovladani.html

Mr.

Mohu se ovšem mýlit, pánové... Existuje klauzule/poučka o tom, že nelze prodělat podceňováním inteligence veřejnosti/nakupujících, čehož jsem svědkem každý den.

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Bohužel většina nejlepších her z jednotlivýchg konzolí se asi na PC nikdy nedostane, protože PC nemají dostatečné a zaručené vybavení periferiemi (Move, Kinect, WiiU gamepad, ovládání pomocí telefonu/tabletu jako má mít PS4).
    Docela zvláštní důvod proč nepřevádět hry... Já si myslím zcela opačně, že periferie na převod nemají zásadní vliv a je otázkou zda mají vůbec nějaký vliv. Vždyť již teď existuje spousta her pro více platforem vytvořená konverzí. Ano, je pravdou, že některé konverze jsou strašné zmetky. To ovšem není problém technologií, ale lidí a peněz. Docela bych uvítal třeba převod hry Heavy Rain, která nemusí mít žádné Move, Kinect, WiiU gamepad ani ovládání pomocí telefonu/tabletu. Dle mého si takovou hru umím docela dobře představit převedenou na PC...

Nováček
    Registrace
    May 2007

Osobně si novou konzoli na 99,99 % nekoupím. Nikdy jsem nebyl zastáncem konzolí a i když si na PC rád zahraji dobrou hru, pouhá konzole by mne neuspokojila.
    Ovšem PS4 mne potěšila tím, že půjde o konzolové PC a tedy se dá čekat, že se svět konzolí a PC dále sblíží, což v důsledku může prospět oběma platformám. Původně jsem si myslel, že s nástupech chytrých telefonů a tabletů konzole skončí, ale tohle je asi jediná možnost, jak mohou konzole přežít.

mamlasos

Tak mně napadá, když už tu mluvíte o tabletech a telefonech... existuje nějaká PC hra která by tablet/telefon používala jako rozšíření? Třeba pro zobrazování nějakých map (přehledová mapa ve strategii..), inventáře, atp. nebo pro doplňkové ovládání či pro nějaká jiná alotria přímo související s hrou hterá primárně běží na PC.

Mr.

Citace Původně odesláno od mamlasos Zobrazit příspěvek
    Tak mně napadá, když už tu mluvíte o tabletech a telefonech... existuje nějaká PC hra která by tablet/telefon používala jako rozšíření? Třeba pro zobrazování nějakých map (přehledová mapa ve strategii..), inventáře, atp. nebo pro doplňkové ovládání či pro nějaká jiná alotria přímo související s hrou která primárně běží na PC.
    Kéž by to podporovalo OS!!! Coby ovládací prvek/rozšíření plochy (v podstatě bys mohl v určitých případech oželet klávesnici a myš)...

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: Odpočinek
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 23-12-2012, 16:54
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  4. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 10:32
  5. Víkendová diskuze: Používáte SSD?
    Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 15-06-2011, 12:09