reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze se dostat do nastavení AirLive WL-5450 AP

Benbow (340)|21.2.2013 22:20
Zdravím. Jsem už vážně zoufalý. Kamarád mě dneska donesl jeho Wi-Fi router. Po změnění poskytovatele připojení na O2 si nechal od techniků i vše zapojit. Ale slabá WIFI mu na dodaném routeru Comtrend nestačila. Předtím (u předchozího poskytovatele) měl router normálně zapojený, vše šlo jak mělo.

No a techniky nenapadlo udělat nic jinačího než uvést WiFi router do továrního nastavení, a tím naprosto router vyřadili z provozu. Internet na něm normálně běží, ale po zadání IP adresy v manuálu se zobrazí prázdná stránka s tím že se nelze připojit k internetu. Ostatní stránky jsou OK, router normálně jde jen s tím rozdílem že je Wi Fi nezabezpečená do do nastavení se skrz to nedostanu. Zkoušel jsem to i přes LAN i WIFI na různých OS

manuál http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL-5450AP_Manual.pdf
[ATTACH=CONFIG]28069[/ATTACH] okno s připojením
[ATTACH=CONFIG]28070[/ATTACH] ipconfig, zvláštní že není u výchozí brány nic

Na PC jsou adresy přidělovány automaticky, když je vyplním sám žádná změna
airlive1.JPG airlive2.JPG
DrZelenka (2491)|21.2.2013 22:39
Přidělená adresa je naprostá blbost a v kombinaci s danou bránou je naprosto logické, že zadání IP routeru (192.168.100.252) nemá požadovaný efekt. Nejlepší by bylo připojit se hezky kabelem, nastavit IP v PC ručně (cokoliv v rozsahu 192.168.100.1-192.168.100.250), masku 255.255.255.0 a bránu není nutné vyplňovat. Až vše nastavíš, tak teprve zapojit router do sítě a na PC vrátit původní nastavení síťovky.

Pokud si nejsi jistý jak AP nastavit, tak by to chtělo více infa o síti a poradíme i se zbytkem.
Benbow (340)|21.2.2013 22:45
Aha. Jel jsem podle manuálu. Takže asi tak- mám nastavit bez routeru na PC jakokoliv onu IP adresu kterou jsi mi napsal, pak zapojit router a zkusit podle manuálu se dostat do nastavení? Jinak co potřebuješ vědět o síti? Jde o klasiku- ze zdi kabel, VDSL router Comtrend, z LAN 1 vede kabel do WiFi- to funguje ale do nastavení se ne a ne dostat
Benbow (340)|22.2.2013 00:02
Tak bingo :) :) po tvém návodu jsem se do nastavení routeru okamžitě dostal a nastavil vše potřebné :) díky ještě jednou