Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Nejde napsat " ň,ť,ď"(prostě háček) na NTB HP 4740s

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Zdravím všechny a prosím o pomoc.
    Manželka si koupila NTB HP ProBook 4740s s nainstalovaným WIN8 64Bit a nejde jí napsat písmeno " ň,ď,ť " ,nejde prostě napsat háček
    Zkoušela shift+klávesa hned vedle backspace(háček)+n a nic.
    Sic to jde přes Alt+0242 pro písmeno "ň" , ale aby si pamatovala pro každé písmeno jinou zkratku to není to pravé. :-)
    Zkoušel jsem v ovládacích panelech změnit typ klávesnice na QWERTY a pak zpátky na QWERTZ a nic.
    Stáhl jsem HP SoftPag Download Manager a naistaloval nejnovější ovládače,stále nic.
    Na klávesnici je vedle velkého Entru přímo napsané "ň" ale nevím jakou zkratkou ho napsat(viz. obrázek)
    Proto moc prosím o pomoc a předem děkuji.Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CameraZOOM-20130222191149185.jpg 
Zobrazení: 1903 
Velikost: 1.50 MB 
ID: 28073
    Naposledy upraveno uživatelem Pecco: 22-02-2013 v 21:21
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Tak si odpovím sám.
    Díky uživateli "zivan" jsem se dopátral ke kořenu.
    HP do notebooku instaluje PDF Complete a ten dela v Office podobnou neplechu.
    Stačí odinstalovat a je to bez problému.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Zajímavý to použiji při vysvětlování ,že HP notebooky nestojí za nic...teď mi jeden chcípl 2 měs. po záruce...

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

...to "ň" na klávesnici je také unikum - to jsem ještě neviděl a pes to nežral... Já tam tedy nemám nic takového, ale když tuto klávesu zmáčknu a poté "n", mám "ň".

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Pánové,já si zas myslím,že NTB od HP jsou jedny z nejlepších
    "Dělám IT technika"(všimněte si uvozovek) pro asi 6 NTB a 20 PC a nikdy jsem neměl problém s HP
    Ale vždy kupuji bez OS pro jednotlivce,což se mi u tohle NTB nepovedlo protože OS byl vázán.
    Lidi,jak já jsem rád,že ty fóra existují a jsou lidi ochotní pomoct.
    Ještě jednou děkuji uživateli " zivan" !!!!

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

...to "ň" na klávesnici mi to nenapíše ň, ale napíše ¨n a jinak na druhé stisknutí ¨¨ (na první nenapíše NIC). S psaním háčků jsem problém neměl, protože jsem koupil ntb
    bez OS (tedy se zaváděčem SUSE Linux Enterprise Desktop 11). Linuxu jsem se pracně zbavil až když jsem HDD vyndal a přeformátoval ve stolním PC. Škoda že nebyla bez OS varianta s CPU i7. Flešnul jsem BIOS na Windows 7a8 a tím se zřejmě zbavil těch předistalených blbostí.
    Tady oceňuji snadnou výměnu HDD, spodní deska se nemusí šroubovat x šroubky, stisknou se 2 posuvníčky (západky) a je to.
    Souhlasím s Pecco že NTB od HP jsou jedny z nejlepších. Na jejich stránkách jsou k mání ovládače (pro Win8 hned po jejich distribuci u Microsoftu (Win8 za 750,-Kč))
    a jsou průběžne aktualizovány. Velký klad je podle mne to, že se dá vypnout TouchPad a při psaní mi nelítá kurzor nevím kde, když o něj zavadím třeba rukávem.
    Jen u funkčních kláves jsem si musel titěrná písmenka doplnit čitelnějšími na samolepkách nad klávesami.
    HP 4740s je můj čtvrtý ntb a nedám na něj dopustit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Tak vážení, protože mi to nedalo, zapátral jsem přes google a ejhle: klávesu ň mi naštěstí pes nesežral (pro StD) a Matherdet je úplně mimo. A zkrátka, zase si musím
    HP 4740s pochválit (i když to jiné noťasy mají také, tedy ty lepší).
    Ale k věci: ono to souvisí s nastavením klávesnice. Když jsem si nastavil SLOVENSKOU klávesnici, začalo ň fungovat a nejen to. Místo ů je ô, místo ř je ť,
    místo ě je ľ atd. Takže trochu osvěty nezaškodí, že?

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

A jak teď napíšeš "ů"

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Není přece nic jednoduššího, prostě přepnu jediným kliknutím myši ze slovenské klávesnice na českou !!
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: CZ a SK klávesnice.jpg 
Zobrazení: 321 
Velikost: 59.8 KB 
ID: 28255

Nováček
    Registrace
    Oct 2013

Měla jsem stejný problém. Mám HP 4545s Pro několik měsíců, a Office jsem zdaleka nepoužívala tak často že bych si všimla že tam nechce psát tyto háčky. Po odinstalování "pdf" jsem neměla problém. Je tenhle program k něčemu dobrý? Děkuji za odpověď i za radu!

---------- Doplněno v 16:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:41 ----------

prostě stiskneš klávesu vedle "L" (samozřejmě že né "K")

Podobná témata

1. PC nejde zapnout (jen "škytne")
    Od Maso-X v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 04-12-2013, 21:43
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-09-2013, 15:18
  3. NB "KT0AB" nejde nainstalovat zadny Windows
    Od Kazi4949 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 12-03-2012, 09:50
  4. Windows XP: Zmena v registrech systemu XP pro funkce "Slozky" a "Prejmenovani"
    Od Subtech v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-09-2010, 22:08
  5. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-04-2010, 12:00