reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde napsat " ň,ť,ď"(prostě háček) na NTB HP 4740s

Pecco (32)|22.2.2013 20:56
Zdravím všechny a prosím o pomoc.
Manželka si koupila NTB HP ProBook 4740s s nainstalovaným WIN8 64Bit a nejde jí napsat písmeno " ň,ď,ť " ,nejde prostě napsat háček
Zkoušela shift+klávesa hned vedle backspace(háček)+n a nic.
Sic to jde přes Alt+0242 pro písmeno "ň" , ale aby si pamatovala pro každé písmeno jinou zkratku to není to pravé. :-)
Zkoušel jsem v ovládacích panelech změnit typ klávesnice na QWERTY a pak zpátky na QWERTZ a nic.
Stáhl jsem HP SoftPag Download Manager a naistaloval nejnovější ovládače,stále nic.
Na klávesnici je vedle velkého Entru přímo napsané "ň" ale nevím jakou zkratkou ho napsat(viz. obrázek)
Proto moc prosím o pomoc a předem děkuji.[ATTACH=CONFIG]28073[/ATTACH]
CameraZOOM-20130222191149185.jpg
Pecco (32)|22.2.2013 23:40
Tak si odpovím sám.
Díky uživateli "zivan" jsem se dopátral ke kořenu.
HP do notebooku instaluje PDF Complete a ten dela v Office podobnou neplechu.
Stačí odinstalovat a je to bez problému.
Matherdet (955)|23.2.2013 00:05
Zajímavý :thumb to použiji při vysvětlování ,že HP notebooky nestojí za nic...teď mi jeden chcípl 2 měs. po záruce...
StD (1963)|23.2.2013 01:15
...to "ň" na klávesnici je také unikum - to jsem ještě neviděl a pes to nežral... Já tam tedy nemám nic takového, ale když tuto klávesu zmáčknu a poté "n", mám "ň". :rolleyes:
Pecco (32)|23.2.2013 02:13
Pánové,já si zas myslím,že NTB od HP jsou jedny z nejlepších
"Dělám IT technika"(všimněte si uvozovek) pro asi 6 NTB a 20 PC a nikdy jsem neměl problém s HP
Ale vždy kupuji bez OS pro jednotlivce,což se mi u tohle NTB nepovedlo protože OS byl vázán.
Lidi,jak já jsem rád,že ty fóra existují a jsou lidi ochotní pomoct.
Ještě jednou děkuji uživateli " zivan" !!!!
romana51 (65)|23.3.2013 11:32
...to "ň" na klávesnici mi to nenapíše ň, ale napíše ¨n a jinak na druhé stisknutí ¨¨ (na první nenapíše NIC). S psaním háčků jsem problém neměl, protože jsem koupil ntb
bez OS (tedy se zaváděčem SUSE Linux Enterprise Desktop 11). Linuxu jsem se pracně zbavil až když jsem HDD vyndal a přeformátoval ve stolním PC. Škoda že nebyla bez OS varianta s CPU i7. Flešnul jsem BIOS na Windows 7a8 a tím se zřejmě zbavil těch předistalených blbostí.
Tady oceňuji snadnou výměnu HDD, spodní deska se nemusí šroubovat x šroubky, stisknou se 2 posuvníčky (západky) a je to.
Souhlasím s Pecco že NTB od HP jsou jedny z nejlepších. Na jejich stránkách jsou k mání ovládače (pro Win8 hned po jejich distribuci u Microsoftu (Win8 za 750,-Kč))
a jsou průběžne aktualizovány. Velký klad je podle mne to, že se dá vypnout TouchPad a při psaní mi nelítá kurzor nevím kde, když o něj zavadím třeba rukávem.
Jen u funkčních kláves jsem si musel titěrná písmenka doplnit čitelnějšími na samolepkách nad klávesami.
HP 4740s je můj čtvrtý ntb a nedám na něj dopustit.
romana51 (65)|25.3.2013 18:40
Tak vážení, protože mi to nedalo, zapátral jsem přes google a ejhle: klávesu ň mi naštěstí pes nesežral (pro StD) a Matherdet je úplně mimo. A zkrátka, zase si musím
HP 4740s pochválit (i když to jiné noťasy mají také, tedy ty lepší). :D
Ale k věci: ono to souvisí s nastavením klávesnice. Když jsem si nastavil SLOVENSKOU klávesnici, začalo ň fungovat a nejen to. Místo ů je ô, místo ř je ť,
místo ě je ľ atd. Takže trochu osvěty nezaškodí, že? :mistake
zsdx (2098)|25.3.2013 19:42
A jak teď napíšeš "ů" :notsure
romana51 (65)|26.3.2013 09:20
Není přece nic jednoduššího, prostě přepnu jediným kliknutím myši ze slovenské klávesnice na českou !! :D
[ATTACH=CONFIG]28255[/ATTACH]
CZ a SK klávesnice.jpg
MiJa (1)|15.10.2013 16:41
Měla jsem stejný problém. Mám HP 4545s Pro několik měsíců, a Office jsem zdaleka nepoužívala tak často že bych si všimla že tam nechce psát tyto háčky. Po odinstalování "pdf" jsem neměla problém. Je tenhle program k něčemu dobrý? Děkuji za odpověď i za radu!

---------- Doplněno v 16:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:41 ----------

prostě stiskneš klávesu vedle "L" :D (samozřejmě že né "K")