reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NAS Synology 112+ - samovolně mizející soubory

dogs (8)|25.2.2013 02:31
Zdravím, potřeboval bych radu.
Koupil jsem si NAS Synology 112+ a osadil HDD Western Digital Red 2000GB 64MB cache
http://www.alza.cz/western-digital-red-2000gb-64mb-cache-d342211.htm?kampan=zbozi.cz


Vytvořil přímo v rootu složku filmy a nakopíroval, po pár dnech jsem zjistil, že soubory samy zmizeli. Záloha PC a hudba zůstala. Dnes jsem zjistil že mě zmizela i záloha PC a mám tam jen hudbu a fotky (vše v systémových složkách).

Čím to může být ? Dokáže někdo poradit ?

Díky moc za každý nápad
Salamander (6177)|25.2.2013 09:04
[QUOTE=dogs;527096]Zdravím, potřeboval bych radu.
Koupil jsem si NAS Synology 112+ a osadil HDD Western Digital Red 2000GB 64MB cache
http://www.alza.cz/western-digital-red-2000gb-64mb-cache-d342211.htm?kampan=zbozi.cz


Vytvořil přímo v rootu složku filmy a nakopíroval, po pár dnech jsem zjistil, že [HL]soubory[/HL] samy zmizel[HL]y[/HL]. Záloha PC a hudba zůstala. Dnes jsem zjistil že mě zmizela i záloha PC a mám tam jen hudbu a fotky (vše v systémových složkách).

Čím to může být ? Dokáže někdo poradit ?

Díky moc za každý nápad[/QUOTE]

Tak zaprvé, není možné že to prostě někdo smazal? Jak dobře máš zabezpečenou síť? :D V protokolu nic není?

Z jakého OS jsi tam soubory kopíroval? Windows 7?
dogs (8)|25.2.2013 15:34
[QUOTE=Salamander;527102]Tak zaprvé, není možné že to prostě někdo smazal? Jak dobře máš zabezpečenou síť? :D V protokolu nic není?

Z jakého OS jsi tam soubory kopíroval? Windows 7?[/QUOTE]

Něměl kdo, zatím mám přístup jen já.Síť mám zabezpečenou dobře :-)
V logu nic není, disk se tváří normálně

Soubory jsem kopíroval z usb disku připojeného k NASu a záloha přes Data Replicator, Windows 7
System DSM je nejnovější. Je zajímavé že se to stává v podivných intervalech. NAS je starý 14 dní, to samé disk. Nakopíroval jsem 4 filmy a vše nastavil pro sdílení v domácnosti. Potom jsem dal přes PC stahovat 2 filmy do složky v NASu a ráno jsem zjistil že mám v NASu stažené filmy ale ty 4 původní tam nejsou :-(
Tak jsem nakopíroval z usb disku všechny filmy a po týdnu zmizeli, a po 9 dnech zmizela i záloha PC vytvořená přes Data Replicator............
Nechápu co s tím může být
kevin00 (10238)|25.2.2013 15:45
S "mizením složek" se nejčastěji setkávám, když je vadný řadič či SATA kabel (SMART - UltraDMA CRC Error Count). Zkus se kouknout do SMART výpisu, jestli je disk v pořádku.
dogs (8)|25.2.2013 16:07
Žádný problém, vše v normálu
nas_2.jpg