reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní deska ASUS P5LD2

s.p.helfstyn (3)|26.2.2013 19:15
Zdravím...
Nedávno jsem si v pc vyměňoval základní desku a dával jsem tam ASUS P5LD2 s procesorem, pamětí a grafikou (NVidia GeForce 8600 GT 512 MB) a na netu jsem našel spoustu odkazů na ovladače na tuto desku.. ale nevím jaké přesně bych měl stáhnout a nainstalovat do pc...poprosil bych toho kdo by byl ochotný mi pomoci aby mi poslal jednotlivé linky (( nebo kdo by byl ochoten je stáhnout a uložit třeba na uložto.cz a poslal mi odkaz )) na dané ovladače i s popisem na co který ovladač je...a v jakém pořadí bych je měl instalovat ( prosím i ovladač na grafickou kartu NVidia GeForce 8600 GT 512 MB )..
... je to tako základní deska ... http://www.mironet.cz/mb-asus-p5ld2-i945p-ddr2-pcie-775-bazar+dp108931/
Předem moc děkuji ..jsem na tohle lama :o)
zajdax3 (138)|26.2.2013 22:04
Ahoj, rad ti pomuzu ale vzhledem k tomu ze jsi neuvedl operacni system ktery je dulezity pro vyber ovladace te jen navedu na vlastni stazeni.
1. Budes potrebovat ovladace severniho a jiznyho mustkuChipset software Installation Utility ktere stahnes zde, pro vsechny systemy stejny.
2. Radic externiho cipu pro IDE disky firmy ITE cislo cipu 8211F ktery najdes zde pro xp a vistu. ostatni systemy maji svuj.
3. Ovladac interniho radice disku jizniho mustku Rapid Storage Technology zde
4. Ovladac zvukove karty REALTEK High Definition Audio najdes zde
5. Ovladac sitove karty Marvell Yukon Gigabit Ethernet Adapter typ 88E8053 je zde
6. Ovladac Graficke karty najdes tady zaskrtni geforce serie 8xxx. Typ operacniho systemu a jazyk dej na englisch (UK)- bude cesky -:)
To by meli byt vsechny ovladace pokud nemas v pc nejaky dalsi karty atd. ze mas nainstalovane vsechny ovladace overis v ovladacich panelech, otevres zalozku hardware a zvuk a dale spravce zarizeni. vyskoci oknu kde bude vypis hardwaru. U zadny polozky by nemel byt zluty vykricnik nebo neco podobnyho. Kdyz by byl problem napis mi Zpravu, vyresime.
s.p.helfstyn (3)|27.2.2013 18:15
Ahoj... Omlouvám se.. že jsem zapoměl napsat operační systém.. samozřejmě je to Win XP Profesional 32 bit. Tvé odkazy jsem některé stáhl.. jiné kde musím vybrat danou verzi tak tam si nejsem jistej... můžeš mi prosím dát odkyzy přímo na link pro moji desku?.. díky
zajdax3 (138)|27.2.2013 21:15
Ovladace nejsou jen pro tvoji desku, ale i pro dalsi s podobnyma soucastkama proto je to razeny podle vyrobce jednotlivych cipu. Je to uplne jednoduchy, z tech stranek co jsem dal do odkazu najdes tabulku kde je nazev ktery jsem ti k nemu dal. pod tim nazvem je par radku s ruznyma verzema ovladace, plati ze cim vyssi cislo verze, tim lepsi protoze je novejsi a ta verze musi byt pro dany system co mate tudis musi byt ve spolecnem sloupci. Nemusite se toho bat protoze pokud stahnene spatny ovladac, nenainstaluje se protoze se nenajde patricny hardware. pokud stahnete starsi verzy ovladace. nic se nedeje, porad je to lepsi nez zadny a rozdily ve vykonu jsou nulove krome graficke karty ale tam stahnete jen aktualni ovladac.
s.p.helfstyn (3)|27.2.2013 21:26
a to pořadí těch ovladaču co jsi poslal na ně odkaz mám při instalaci zachovat?
zajdax3 (138)|27.2.2013 21:44
vicemene je to jedno, ovladac na chipset (ten prvni) je lepsi kdyz je nainstalovan jako prvni, zbytek uz je jedno
robky (3195)|27.2.2013 21:48
Nevidím dôvod, prečo nesťahovať priamo zo stránok výrobcu :notsure
zajdax3 (138)|27.2.2013 23:00
[QUOTE=robky;527292]Nevidím dôvod, prečo nesťahovať priamo zo stránok výrobcu :notsure[/QUOTE]

Ja ano, 1. asus momentalne predelava stranky produktu a podpory a zacal staryma deskama takze je opravdu stesti kdyz se otevre okno s deskou.
2. i kdyz asus pomerne casto aktualizuje ovladace vyrobcu komponent, jsou vetsinou okolo dvou let stare.
3. Prenosova rychlost. Asus ma uzasny FTP server s rychlosti casto az zavratnych 30Kb/s
zajdax3 (138)|2.3.2013 10:37
Klidne stahujte, konkretne tyhle ovladace na ktery jste uvedl odkaz jsou z roku 2007. Patrne se jim zastavil kalendar. Navic clovek ktery ovladace instaluje poprve se v tom tezko orijentuje, stahne vsechno co tam je i s programama typu pc probe, ai booster, asus update, bios utilites aniz by vedel k cemu to je. kdyz by jste podrobne cetl co jsem radil tak zjistite ze jsem poslal odkaz na ovladace zvuku, Jeden soubor misto peti partu jako to ma asus, a na ovladace sitovky, jeden soubor a jen ovladace, ne dalsich tisicero serepeticek ktery v tom ma asus. ovladac ke grafice tam ani neni (kupodivu, asi jinej gang)