reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhodné restarty ASUS N55S

koum3s (11)|27.2.2013 19:19
Zdravím, mám problém s NB ASUS N55S, notas se náhodně restartuje, nevím čím to je, když jsem koukal na teploty tak mi teploty jader vyskočily až na 89 stupnu, a grafika (GeForce GT 555M) na 75 stupnu, vzal jsem tedy notas a vyfoukal ho a vycistil, teploty spadly, GPU nejde na vic nez 60 stupnu ale jadra se porad dostanou i na 75, kdyz jsem hledal na netu tak mi u tohoto notasu bylo receno (dokonce jsme to nasel v nekolika prispevcich na forech) ze tento notas ma bezne teploty jader na 90 stupnich, coz je podle me teda strasne moc, ale i po vyfoukani, ulozeni notasu na chladici podlozce se mi notas porad nahodne vypina, treba jednou za tyden nebo jednou za den, ale i v pripadech kdy nehraju zadnou hru tedy pri koukani na film nebo surfovani na netu (standartni teplota jader 45 stupnu hdd 29 a GPU na 30 stupnich) mam nove nainstalovany OS (win 7) rammky otestovane v PRIMU a stale nevim proc to notas dela....... Pokud ma nekdo nejake napady budu velice rad a rad klidne dodam dalsi podklady pro zjisteni ,,diagnozy " mockrat diky za navrhy :)
Vanilkovej.Termix (11)|1.3.2013 11:10
Podle mě je to HDD (vadné sektory), zkus kouknout do SMARTU, popř. otestovat.
koum3s (11)|1.3.2013 13:38
ok...jdu na to , hadam ze program HDD speed bo Active SMART monitoring by to mely zvladat dostatecne....diky za radu :)
koum3s (11)|2.3.2013 10:56
Tak jsem to prohnal Active Smart 2.6 a Active SMART monitoringem a oba mi hlasi ze disk je ok, ale Active Smart Monitoring mi ukazuje zivotnost disku jen 57% coz mi po roce uzivani vazne neprijde jako moc :) popripade sem muzu hodit screen jestli z toho nekdo vycte vic nez ja :)