Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 42

Téma: Víkendová diskuze: Televize včera a dnes

Nováček
    Registrace
    May 2007

V tomto s vámi nesouhlasím, zajímavý obsah se dá najít, spousta dokumentů je kvalitních. Kniha taky automaticky neznamená kvalitu, je nutné si vybírat.
    Odpovídat lze po přihlášení

BanncrapR

Citace Původně odesláno od dajasada Zobrazit příspěvek
    V tomto s vámi nesouhlasím, zajímavý obsah se dá najít, spousta dokumentů je kvalitních. Kniha taky automaticky neznamená kvalitu, je nutné si vybírat.
    Nesouhlasit můžete a částečně vám dám za pravdu - již jsem na to "narazil", i někteří vydavatelé knih se neobtěžují s formální úpravou (jména autorů atd.) a naštve to zrovna ve chvíli, kdy jste za knihu vypláznul pět set, nebo i více. Ale stejně těch "jehel" shledávám mezi sdělovacími prostředky ponejvíce právě mezi knihami.

Jen menšina se pídí po informační hodnotě, proto je nutno hledat mezi "minoritními platformami"...

BanncrapR

dajasada->
    Prostě mi televize rozhodně nepřipadá jakkoli informačně hodnotná, byť argumentujete dokumenty. Komerční televize budou ze své podstaty vždy směřovat k co nejmasovějšímu úspěchu, tudíž hodnota informací bude taková, aby se vám náhodou nezavařil mozek (zase ta konzistence) - předtráveno, podáváno po lžičkách pacientům v aranžích Clockwork Orange. A veřejnoprávní televize nás z toho rozhodně nevytáhnou, alespoň taková je má zkušenost - vítězí forma, nikoli obsah...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Kocour65 má pravdu, vážení. Vidím kolem sebe v oknech na sídlišti. Úžasné množství "blikajících" modrých oken. Dokonce i ráno, když si to šlapu na autobus do práce. Statistiky také něco vypovídají. Většina (valná většina) lidí čučí na TV.
    Pak je zde sorta lidí, kteří v tom televizoru a všem okolo vidí kus techniky ...... stačí se mrknout na TVFreak (sesterský web SHW). Počítač zatím TV nedokáže nahradit. A dle mě je to dobře.

Nováček
    Registrace
    May 2006

U nás taky bliká modré okno několikrát v týdnu. Dávají nám filmy a seriály, natahané z netu. Občas si ze satelitu nahraju golf a koukám na něj, mám-li právě náladu. A někdy potřebuje manželka relaxovat - zapne Novu a do tří minut spí.

Toť vše.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

mas tam chybu - ma byt - UKRADENE Z NETU

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Televizi jako bednu už nemám snad 10 let; používám jen TV tuner v počítači, jednoduše si pozastavím, kdy chci, pustím na kterém (ze 3) monitorů chci, když je reklama, tak jednoduše vypnu zvuk stisknutím tlačítka na myši a přesunu pozornost jinam.. A stejně sleduju jen fotbalové přenosy, zprávy na ČT24 a dokumenty na ČT2. Na filmy ani estrády ji vážně nemám :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Z téhle diskuze na mě doslova teče gigantické množství pokrytectví.
    Skoro to vypadá, že se na televizi nikdo nedívá, a ten kdo se náhodou dívá, tak se vlastně dívá jen na dokumenty.

A přitom víme, že na televizi se dívá v podstatě každý (a kdo tvrdí že ne, tak internetové zpravodajské portály stejně přejímají zprávy a informace z televizních stanic, takže to máte fuk) a na dokumenty se nedívá skoro nikdo (na to jsou výzkumy, grafy, analýzy).

I hypotéza, že Internet je lepší, protože má obsah "on demand" má jednu zásadní nevýhodu. V obsahu on demand totiž dokážete operovat jen ve vlastní malé myšlenkové krabičce a v podstatě nejste schopni z ní vyjít. Výhodou televize je, že vám občas nabídne "proti vaší vůli" ke shlédnutí i něco, na co byste se sami jinak nepodívali (dokonce byste to nikdy ani nehledali a nenašli) a přitom později označíte jako "dost dobrý".
    Já už v televizi viděl spoustu zajímavých filmů, na které jsem se třeba začal dívat omylem nebo při náhodném přepnutí.

Televize je mimochodem velmi dobrá platforma například pro politické debaty - ten formát přímé moderované konfrontace nejde Internetem nahradit (tedy samozřejmě jde, ale pak je to stejně jen "televizní princip" na Internetu).
    A pokud jde o reklamy - reklamy na Internetu jsou v poslední době o dost horší než ty v televizi. Hloupější a otravnější (a nechci slyšet, že AdBlock všechno řeší, dobře víme, že neřeší) - a někdy i zákeřně skryté mezi "objektivní články". Zatímco televize má ze zákona povinnost na reklamní sdělení upozornit (většinou jsou to písmena PP = "product placement" dole v rohu), na Internetu všichni předstírají, jak jsou ty reklamní články vlastně docela normální publicistika. Málokterý server vše férově označuje jako placenou inzerci.

Televize jako přístroj je velké zobrazovadlo za docela málo peněz, podle mě fajn věcička.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 03-03-2013 v 13:44

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Z téhle diskuze na mě doslova teče gigantické množství pokrytectví.
    Skoro to vypadá, že se na televizi nikdo nedívá, a ten kdo se náhodou dívá, tak se vlastně dívá jen na dokumenty.
    ... Troufám si tvrdit, že sem cílová skupina "zábavných pořadů" na Nově (a podobných komerčních sraček přeplněných reklamou) nechodí :-) Prostě specifický statistický vzorek. A já mluvím jen a pouze za sebe a naši rodinu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Tak já se tedy nepokrytecky přiznám, že se na televizi dívám.
    Asi tak 1-2h denně, někdy na "komerční sračky na Nově" (zajímavé že to vadí, ale to, že celá zdejší komunita stahuje komerční sračky na uložto a torrentech, to je v pohodě), někdy na ČT24, málokdy na dokumenty (hlavně ne na historické a přírodovědné, ty jsou speciálně velmi nudné).
    Někdy mám vysílání puštěné "na té velké bedně" (hlavně při vaření), někdy si ho pouštím na monitoru.

Nemyslím, že by mě to výrazně poškozovalo, že bych byl hloupější nebo méně kulturní než ostatní (pořád ještě úplně v pohodě stíhám přečíst jednu knihu, navštívit jedno divadelní představení, a shlédnout 3-4 stažené filmy za týden).
    Prostě na televizi, na jejím, ani pravidelném sledování nevidím nic špatného. V podstatě je to pořád mnohem hodnotnější zábava, než hrát Battlefield nebo WOT.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Tak diskuse sklouzla z technického tématu na téma, co se vysílá hned od 2.-3. příspěvku. A celkem logicky vyplynulo, že na TV se zdejší diskutující prakticky nedívají. Já se sice na TV divám, ale je to tak 1-2 hodiny denně a nejčastěji nějaký dokument nebo seriál, který třeba radši v dabingu (např.: Dr. House), většinu věci, ale sleduji na PC a původním znění a filmy na notebooku připojeného přes velkou LCD LED TV. V tomto vidím smysl televize jako přístroje, protože čumět na net přes velkou obrazovku mi nepřijde nic extra navíc kvalita videí "natočeno mobilem" (youtube apod. stránky) také na zážitku nepřidá, takže jen vlastní filmotéka či pořady a další věci v HD rozlišení.
    Program našich komerčních televizí je velmi často tragedie, ale bohužel většina populace takové pořady ráda sleduje. Zprávy škoda mluvit (už i ČT se zhoršila, ale pořád je to nejlepší zpravodajství z toho klasického výběru - Nova, Prima, Barrandov) - tam je přímá úměra čím více vražd, tím méně se na to dá dívat a tím méně se na zprávy dívám, stačí mě přečíst si nadpis na internetu. A reklamy jak pro mentálně zaostalé, jen pár "blbých" reklam je dobrých a vtipných a několik jich na úrovni, ale zbytek buď nechápu, nebo jsou jak pro debily.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od KOCOUR65 Zobrazit příspěvek
    Tvůj zcela chybný názor mi může být ukradený, hošánku.

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Rád bych ještě upřesnil, pro všechny kteří nepřímo odpovídají také na můj příspěvek, že jsem nekomentoval televizi či televizní vysílání obecně, nýbrž z mého osobního pohledu. Pro mě je televize a vysílání to, co je, a v dohledné době se to ani nezmění. Chápu, že debata asi měla být spíše směřovaná více do technické stránky TV a nebo aspoň trochu obecněji. Pokud se někoho můj názor dotknul, je mi líto, ale komentoval jsem to pouze tak, jak to mám já. Televize je samozřejmě fajn věc a když na to někdo má čas, baví ho to nebo si platí "lepší" programy, samozřejmě mu to neberu. Televize mí stále své místo a dlouho mít bude. Jenom ne u mě doma, leda na "nudné dokumenty"

Citace Původně odesláno od KOCOUR65 Zobrazit příspěvek
    Stahování audiovizuálního obsahu pro vlastní potřebu je v České republice pokud vím legální. A doporučuji si dohledat význam slova krádež

BanncrapR

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Prostě na televizi, na jejím, ani pravidelném sledování nevidím nic špatného. V podstatě je to pořád mnohem hodnotnější zábava, než hrát Battlefield nebo WOT.
    S tím nemohu souhlasit, ptáte se proč? Přeci jen je zde nějaká aktivita (nejen to trávení) - postřeh, logika, empirie. Hry obecně jsou označovány za pokleslou zábavu a toto nařčení z vás činí zmiňovaného pokrytce, skutečnost je však jiná - samozřejmě záleží na konkrétní hře, o tom se zde rovněž obecně bavíme.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Čo to také pokrytec???

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Televize v počítači?
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 00:14
  4. Víkendová diskuze: Co jste dělali včera na svátek práce?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 05-05-2008, 07:23
  5. Multiplayer včera a dnes.
    Od respex v sekci Informace a nezařazené články
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 08-09-2007, 01:58