Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 42 z 42

Téma: Víkendová diskuze: Televize včera a dnes

 1. #31
  BanncrapR

  czhunter->
  je to jen můj pohled na věc, nic víc. Ale v televizi shledávám velmi ploché, "společensky zbytečné", médium. Televize včerejška a dneška je zombie prdící do gauče, věnující se co nejméně náročné zábavě/spánku - nebudeme daleko od pravdy. Z hlediska sociální integrace je televize spíše zlo (nejen tím, že spíše przní náš pohled a úsudek - ze zločinců dělá oběti a naopak) a je to tou pasivitou - proto je tato platforma prakticky mrtvá a oživit ji může pouze integrace dalších zařízení, které sociální stránku posunou na aktivní úroveň. Vzpomeňte takovou možnost interaktivně ovládat příběh - jakou společenskou prospěšnost si myslíte, že by to mohlo mít, co všechno bychom se o sobě mohli dozvědět??? No a vedle toho zde máte wow a nedávno publikovanou epidemiologickou studii vytvořenou v jeho světě...
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #32
  Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
  Registrace
  Dec 2007
  Příspěvků
  806

  Citace Původně odesláno od BanncrapR Zobrazit příspěvek
  je to jen můj pohled na věc, nic víc.
  Pochopitelně, to je zbytečný dovětek, nikdo zde nemá právo se vyjadřovat za nikoho jiného, nedejbože za všechny.

  Ale popravdě ... o co méně náročná zábava je, když vezmu hlavní večerní filmy na českých televizních stanicích v posledních třech dnech - Fontána, Casino Royale, Vymítač ďábla a Seven - o co méně jsou tyto pořady náročné, než to, co jsi včera ty, nebo kdokoliv jiný, reálně sledoval na svém "on demand Internetu"?
  Nebo snad už jen základní princip, že to do programu vybral někdo jiný, přestože bys tomu jinak dal vysoké hodnocení (a tyto filmy mají na ČSFD vysoké hodnocení) z toho dělá automaticky "pokleslou nenáročnou zábavu" ? Przní tyto filmy tvůj úsudek? A pokud jsi je viděl (a já je viděl už dřív), zprznili tvůj úsudek, i když nebyly v televizi, ale na Internetu?

  Jsou pořady v televizi špatné, protože jsou prostě špatné, nebo jsou "špatné", protože si nemůžeš vybrat libovolné?

  Ano, Internet, svobodný výběr, "on demand", sociální rozměr, to je krásné, ale je opravdu všechno na Internetu lepší, než všechno v televizi? Protože pokud ne, pak není chytré se televizi vyhýbat, snad pouze si v ní vybírat.
  Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 03-03-2013 v 21:49
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #33
  BanncrapR

  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  Jsou pořady v televizi špatné, protože jsou prostě špatné, nebo jsou špatné, protože si nemůžeš svobodně vybrat jiné?
  Že by se nám konečně rozjela zajímavá diskuze? Díky, je to podnětné...
  Kolikrát jste ty filmy viděl? Přináší něco nového? Jste si jist, že nezkreslují váš úsudek? Ano, já mám Aronofského a Finchera taky rád, ale zajdu si na ně spíše do integrujícího prostředí - kino (člověče Fontána je jeho nejslabší film - je to jen doják! byť se skvělými hereckými výkony, což se o Pitově hereckém výkonu v se7en říci nedá). Zmiňoval jste divadlo - zde je vše, od hereckého vypětí, přes sociální integraci na trochu jiné úrovni. A právě v porovnání se všemi těmito médii (ano i s knihou, která podněcuje vaši fantazii a přemýšlení) televize, v obecném měřítku, výrazně zaostává. Můj "demand" je jiný, člověče, proto televizi vidím tak, jak ji vidím...
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #34
  BanncrapR

  Možná abych ti odpověděl úplně a více k věci - tebou nabízené filmy bych minul (jednou a dost max. v případě Casina vůbec), protože jsou to filmy cílené v prvním plánu na masu, jsou samoúčelné, forma vítězí nad obsahem. Tudíž na otázku:
  "Jsou pořady v televizi špatné, protože jsou prostě špatné, nebo jsou "špatné", protože si nemůžeš vybrat libovolné?",
  již znáš odpověď.

  Ano, na Internetu mám mnohem větší volbu, jednak si mohu svobodněji vybrat platformu, odkud informaci čerpám. Tato platforma může být postavena na dobrovolných příspěvcích, či může být zcela nezávislá, náklady na televizní stanici jsou mnohem větší a jakožto nezávislá by se neobešla bez dotací, jinak musí cílit na masu. Tudíž ano, na internetu je, počínaje tímto, vše lepší...
  Odpovídat lze po přihlášení

 5. #35
  Neregistrovaný

  Hned na začátek řeknu, že nikomu nic neberu. Ať si každý utrácí svůj volný čas po svém. Ač to může vyznít chladně, mě to je vlastně úplně jedno. Můj volný čas to není. Zrovna tak by ale bylo hezké, kdyby ostatní dané věci taktéž neodsuzovali jako... nechce se mi vymýšlet nějaké chytré přirovnání. Nemám rád, když někdo vběhne do diskuse a opře se do všech stylem "Tohle je naprostá hovadinu. K životu to nepotřebujete, na co vám to je?". Vezmeme-li tento argument do logického extrému, František Novotný z Brna (ať už je to kdokoli) je pravděpodobně k existenci našeho druhu také zcela zbytečný. Nač ho necháváme žít?
  Lidé ke svému životu potřebují nějakou formu zábavy. Proč si asi myslíte, že se alkohol pije od nepaměti, nebo že se tancovalo dřív než se člověk naučil rozdělat oheň? Způsob zábavy se téměř nemění, pouze přibývají nové možnosti. Člověk není stroj jehož veškerá činnost musí být nějakým způsobem produktivní. V opačném případě by se nijak nelišil od rostlin. Samozřejmě nepopírám existenci škarohlídů.


  Teď už k tématu
  Televize je monitor vyráběný i v obrovských úhlopříčkách, ale nižších rozlišení, který má zabudovaný tuner schopný přijímat alespoň pozemní televizní vysílání. Na rozdíl od monitoru má obvykle poměrně vysoký input lag, zato disponuje větším množstvím vstupů. SmartTV jsou pouze televize hrající se na vyspělé technologie. Když připojíte HTPC k běžné televizi, dostanete mnohem funkčnější set (už jen kvůli absenci všemožných omezení) a pravděpodobně se i vlezete do nižší cenové kategorie. A víte co? Na co kupovat HTPC, stačí vám obyčejný tablet za pár šupů vybavený HDMI portem. Ale žijeme v době, kdy si věci kupujeme protože je chceme. Tak kdo chce SmartTV, hurá do obchodu.

  Toto téma však okamžitě svádí k diskusi "Televize vs internet". Na to obratem odpovím, že televizi nezapnu jak je rok dlouhý, ani kvůli dokumentu o tom, jak se stát vládcem galaxie. Hned ze začátku je ale potřeba se pozastavit a určit, zdali se bavíme o "Internet vs Televize", nebo "český Internet vs česká televize"... nebo nedejbože "Internet vs česká televize" (to snad soudného člověka ani nenapadne).
  Ačkoliv je Angličtina povinným předmětem, pořád většina národu umí anglicky tak maximálně "Fuck you" a "Hello, my name is Pepa. I don't speak English very much". Obvykle se odvolávají na "žijem v čechách, mluvíme česky," ale už jim nedochází, že Anglicky se nemluví jen v UK a US, ale dorozumíte se s ní v prakticky každé zemi světa. Právě tito lidé si bohužel neumí ani v nejmenším udělat představu o tom, jak propastný je rozdíl mezi českým a mezinárodním internetem a srovnat to s televizí.
  Když budeme smýšlet v malém měřítuku, 50 lidí diskutujících na jediném místě v reálném čase je téměř exkluzivní možností internetu. I když dáte 50 lidí do jedné místnosti, budou se buďto překřikovat, nebo se za tři hodiny prodiskutuje to, co by se na internetu prodiskutovalo za pět minut. Na internetu jsou dva týdny věčnost. Co se stalo před měsícem je dávná historie. Během pěti minut se může naprostá prkotina stát obrovským hitem. Do dvaceti minut můžete mít skupinku lidí ochotných kolektivně během dne vytvořit něco, co byste v reálném životě plánovali týden. Během hodiny se může strhnout masivní demonstrace miliónu lidí, kteří zablokují služby zdánlivě nedotknutelných nadnárodních organizací a bank (než se někdo zeptá "Proč sakra blokujeme i stránky firmy vyrábějící toaletní papír").

  Téma TV vs internet je nakusováno ne zrovna často, hlavně proto že svět TV a internetu není oddělený ostnatým drátem a dvěma kilometry minového pole. Využívat jedno nevylučuje užívání druhého a ti, kteří užívají oboje, obvykle neřeší které je lepší. Prostě dělají to, na co mají chuť. Pak jsou tu samozřejmě dva tábory, které si navzájem odporují.
  Jeden tábor shledává televizi přežitkem minulého století, protože televize oproti internetu nemá co nabídnout. Někdo tady tvrdil, že to co je někdy na internetu je inspirováno televizí. A co má být? Pořád to nic nemění na tom, že televize oproti internetu skutečně nemá co nabídnout, kromě bezduché konzumace (opět zdůrazňuji, že nikomu nic neberu. Pokud člověk preferuje tuto možnost, ať si ji užívá.) Internet nás naučil, že je vždy lepší mít ne jeden, dva či tři různé zdroje informací, ale klidně i padesát. Můžete tak i zjistit, že se jeden zdroj v něčem plete a vyhnete se tak dezinformaci. To je právě obrovský problém televize, protože ačkoliv se o něčem mluví ve zprávách, neznamená to, že "ten kdo to sepsal" plně rozumí dané problematice. Z "nečeské" televize je zářným příkladem Fox News, kde se dozvíte takové - s odpuštěním - sračky, že tomu ani nebudete věřit.
  Druhý tábor se skládá z několika různých táborů, které internetu odporují z nevím kolika různých důvodů, ale kdybych měl hádat, řekl bych že největší bude tábor těch, kteří na internetu nikdy nebyli (logicky z toho online statistika nebude kvůli nedostačující účasti právě těchto lidí)
  Ti se pak ptají: "Co je to ten internet? Nevidím nic, v čem by byl lepší než televize." Na to jim můžete maximálně tak odpovědět "Zkuste vašemu psovi vysvětlit politickou situaci ve vašem státě." Bez referencí pocházejících z osobní zkušenosti takovému člověku nevysvětlíte ani co to vlastně je operační systém a proč je dobré ho mít v mobilu (on si stejně bude pamatovat akorát že mu to rychleji sežere baterku), natož pak co je to internet a proč je lepší než televize.
  Mám-li uvést nějaký praktický příklad, za posledních pět let jsem nemusel reklamovat nebo vracet (kvůli nespokojenosti) ani jediný kousek elektroniky. Na internetu jsem si prostě vyhledal dostatek informací o možných kandidátech a vybral ten, který se jevil jako nejrozumnější volba. Ano, sice si vybírám produkt několik týdnů, ne-li měsíců, ale nakonec jsem s ním spokojen. Zákazník, který přijde do elektra a zeptá se pracovníka školeného firmou Samsung "Která televize je nejlepší a nejlevnější" bude taky spokojen, ale mám podezření že to bude proto, že nemá dostatek referencí. A tak ta zázračná 32" "LED TV" s HDready (neví co to znamená, ale asi to bude první třída) a "SmearMotion" pro něj bude něco naprosto úžasného. I přesto, že to má zapojené přes SCART

  Ale abych jen nenadával na zastánce televize, internet je nejobsáhlejší a nejširší zdroj informací v dějinách lidstva. No a my sedíme doma a používáme ho k hraní videoher, sdílení našich stupidních fotek nebo bádání po tom, co se stane když se do coca coly hodí mentos a nakonec se stejně dostaneme k dokumentu o včelách. A ti z nás, kteří umí anglicky, si občas skočí na nějaký Chan a diskutují tam o tom, jakým způsobem se správně zavěšuje toaletní papír.
  Není to o využitém/nevyužitém potenciálu či produktivitě, je to o možnostech a tom, co chcete a co vás baví dělat. Protože pokud člověka nebaví vůbec nic, pak je možná na místě otázka "Proč vlastně existuje".
  Odpovídat lze po přihlášení

 6. #36
  BanncrapR

  neregistrovaný->
  "Zkuste vašemu psovi vysvětlit politickou situaci ve vašem státě." Děláte si srandu? Zkuste to vysvětlit libovolnému člověku. Pes není nutný, abychom došli k fatálnímu nekonečnu, pokud se bavíme o politice (nedejbože v ČR/EU či USA)...

  Ano, je to o tom položit si otázku "Proč vlastně existuji." a odpovědět si na ni hezky po Descartovsku.

  Jinak toaletní papír značky USD se věší na prádelní šňůry ;-)
  Odpovídat lze po přihlášení

 7. #37
  Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
  Registrace
  Dec 2007
  Příspěvků
  806

  S námitkami se vypořádám postupně.

  Nejdřív s tím, co neudělám:
  a) doteď jsem nevykal, nebudu s tím začínat
  b) hodnotit jednotlivé filmy nebudu, od toho jsou jiné weby. Dal jsme jen příklad filmů z posledních tří dní, který nepovažuju za "pohled a úsudek prznící". Jestli ty ano - a zřejmě ano, když vše v TV je vkus a úsudek prznící - vyvracet to nemůžu ani nebudu

  A teď postupně:
  1) divadlo ani kino ani knihy žádnou obecně "sociálně integrující" funkci nemají. Je to dokonce naopak - třeba pokud se chci sociálně integrovat do svého pracovního kolektivu, je výhodné dívat se na televizi. O divadle mluvit nemůžu, tam oni nechodí, knihy jsou taktéž k ničemu, knihy nečtou. To co považuješ za "sociálně integrující funkci" je ve skutečnosti funkce kvality tvého sociálního prostředí, nikoliv kvality média
  2) s tím souvisí to, že výběr "vkus a úsudek prznících děl" je taktéž funkcí kvalit diváka/posluchače/čtenáře, nikoliv kvality média (tedy opět zaměňuješ vlastnost člověka za vlastnost média). Na podporu tohoto argumentu - když tě budu chtít kulturně zprznit, povede se mi to stejně dobře v kině, v knihovně, v divadle, s myší i s televizním ovladačem v ruce.
  3) Dělení kultury na komerční a nekomerční, vysokou a nízkou, kvalitní a nekvalitní je v principu problematické. Jistě uznáš, že neexistuje autorita, která by mohla takové rozdělení udělat a ostatním vnutit. I kdybys ale uvažoval o hypotéze, že takové dělení si udělá každý sám, i pak je problém v tom, že člověk, když má tu možnost, ne vždy dobrovolně zvolí tu kulturu, která je "vyšší" nebo "kvalitnější". Je tím jeho volba méně hodnotná?
  4) Mizerných věcí o nízké kvalitě je plný Internet, a přestože si můžeš myslet kdoví jak nejsou obohacující, je to jen dobře maskovaný kýbl ho*en.
  Počínaje tím, že sledování Samotářů by bývalo bylo hodnotnějším naplněním času, než čtení tohoto příspěvku.
  Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 03-03-2013 v 23:01
  Odpovídat lze po přihlášení 8. #38
  Neregistrovaný

  Citace Původně odesláno od BanncrapR Zobrazit příspěvek
  neregistrovaný->
  "Zkuste vašemu psovi vysvětlit politickou situaci ve vašem státě." Děláte si srandu? Zkuste to vysvětlit libovolnému člověku. Pes není nutný, abychom došli k fatálnímu nekonečnu, pokud se bavíme o politice (nedejbože v ČR/EU či USA)...

  Ano, je to o tom položit si otázku "Proč vlastně existuji." a odpovědět si na ni hezky po Descartovsku.

  Jinak toaletní papír značky USD se věší na prádelní šňůry ;-)
  http://simplepimple.com/wp-content/u...eat-debate.jpg
  Já mluvil spíš o tomhle.

  USD toaleťák se ukládá na hromadu o 30 útržcích a zatíží se osvěžovačem vzduchu aby se útržky nerozlétly když některý z mužských členů rodiny kýchne při močení.
  Lepší je ale toaleťák s nápisem "economy" na obalu vyráběný v Česku. Při troše fantasie člověk může po každém odchodu z taolatey konstatovat že si právě vytřel prdel českou ekonomií.
  Odpovídat lze po přihlášení

 9. #39
  BanncrapR

  czhunter->
  A teď postupně:
  1) Nikoli sociální integrace je, nebo může být, součástí média/platformy. Tak jo, budu ti tykat, a rovnou tě, při té příležitosti, polituju - o něčem to svědčí že?
  2) No dobře, ale já chci na výběr a zde jsem omezen více, než by bylo vhodné. Už jen pokud se na to podíváme z technického hlediska je podání dobrého bijáku v "televizní kvalitě" často "vkus a úsudek prznící"...
  3) A kdo je tedy dramaturg (většina)? Televize nám jej přeci takto nutí. Jeho volba je tím hodnotnější, čím větší míru svobody zachovává.
  4) Ano, viz tebou preferované filmy (ale no tak člověče, kup si Wrestlera a Fight Club!). Tím hodnotíš kvalitu svých výstupů - taková sebekritika?
  Odpovídat lze po přihlášení

 10. #40
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  HDready (neví co to znamená, ale asi to bude první třída)
  Ne, to není 1. třída. Tou 1. třídou je fullHD.
  Když tohle člověk neví, nic se neděje, ale když se pouští do problematiky televize, tak je něco špatně
  (apropó: chystá se super třída - 4K. Dokonce už existuje 8K)
  Odpovídat lze po přihlášení

 11. #41
  Občasný diskutér
  Registrace
  Aug 2006
  Příspěvků
  82

  Hodím příklad za sebe: Já bych byl spíše zastáncem internetu, protože na TV, jak jsem již psal, sleduji málo. Ale má matka se jako zdroj zábavy dívá na TV, ale internet využívá omezeně (ve srovnání se mnou). Takže ideální stav ke srovnání, kdy dva využívají obě platformy, ale každý je na jiném pólu. Což mě vede k tomu, že hlavně u nás je to dáno i věkem a minulostí v tom, čem naši rodiče vyrůstali a ochotu naučit se novým věcem, kdy "Proč hledat zprávy na internetu, když to TV udělá za nás?" a druhá strana "Hledám a ověřuji si věci sám."
  Odpovídat lze po přihlášení

 12. #42
  Neregistrovaný

  Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
  Ne, to není 1. třída. Tou 1. třídou je fullHD.
  Když tohle člověk neví, nic se neděje, ale když se pouští do problematiky televize, tak je něco špatně
  (apropó: chystá se super třída - 4K. Dokonce už existuje 8K)
  Taky daný teoretický zákazník o kterém jsem mluvil se této diskuse neúčastní.
  Výrobci záměrně využívají HDready namísto 720p, protože když běžný zákazník nevidí samotné číslo, nebude vědět jak velký je v tom rozdíl. Nehledě na to že velká část jich ani neví, co to přesně to rozlišení je a z nějakého důvodu je mnohem více zajímá, kolik je v té televizi "herců" (to jsem si nevymyslel, jednou mě zákazník skutečně oslovil a ptal se, co jsou to ti herci a kolik jich tam obvykle bývá. Člověk už někdy defaultně tuší že "ne, tento si fakt nedělá prdel".)
  Mi připomnělo historku jak si zákazník přišel koupit "knoflíkové" baterky a že tam máme jenom pluska a on potřebuje i mínuska.
  Odpovídat lze po přihlášeníStrana 3 z 3 PrvníPrvní 123