Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Víkendová diskuze: Televize včera a dnes

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Televize včera a dnes

Televize se stala součástí našeho života. Její nejslavnější éra však již pominula a dnes televize spíš zařízení sloužící pro zobrazování internetového obsahu. Jak se k televizi stavíte? Kam máte nasměrovanou sedačku v obýváku?

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Noxikk

Televizi povazuji za archaicky pristroj, pro me prakticky nepouzitelny z techto duvodu:
    1. Neexistence smysluplne nabidky obsahu
    2. Mizerny hardware - kolik pristroju ma alespon integrovany pevny disk na nahravani a jsou schopny tento obsah sdilet s dalsimi pristroji?
    3. Polofunkcni, nedodelany a predevsim silne neergonomicky firmware
    4. Existence tohoto pristroje je navic zneuzivana nejmenovanou pochybnou instituci, ktera za jeji vlastnictvi vybira vypalne, bohuzel zakonnym zpusobem, takze neexistuje moznost se pravne branit

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Televize, respektive televizní vysílání, pro mě v dnešní době už téměř vůbec neexistuje. A můžou za to tři hlavní věci: Obsah, reklamy a zprávy. Trochu to rozeberu.

Obsah. S příchodem internetu a tzv. "content-on-demand", chcete-li "obsah na vyžádání", mě už prostě nebaví čekat, až se v televizi rozhodnou odvysílat další díl 10 let starého seriálu, který chci vidět. A týká se to i nových věcí. Někdy na to prostě nemám čas a chci si sám rozhodnout, kdy a kde se budu dívat. Navíc sleduju vše v originálním znění. V tomto jsou televize trochu dinosauři s tím, jak pořád nemáme kvalitní a dostupné služby, které by nám dovolili za takový obsah legálně zaplatit.

Reklamy. Na jednu stranu chápu, že televize musí na svůj provoz vydělávat peníze, ale aby 15 minut před koncem filmu v nejdůležitější scéně zařadili desetiminutový blok reklam, děkuji nechci. Nehledě na to, že 99% reklam je stupidních a otravujících.

Zprávy. Ty už ani nesleduju a už vůbec né mediální odpad typu TV Nova. Místo toho, abych se dozvěděl relevantní informace, akorát do lidí pumpujou rádoby srdceryvné příběhy o mrvých dětech a zavražděných sousedech. To vše proloženo záběry na truchlící příbuzné, podkresleno "smutnou" hudbou. Koho to sakra zajímá? Mě rozhodně ne. Zní to sobecky a chladně? No pokud ano, tak to není můj problém.
    Je tady 7 miliard lidí a podle worldometers přibližně 10 milionů zemřelo jenom tento rok. Pokud bych se měl starat o každého z nich, potřeboval bych dalších 20 životů. Tyhle události jsou smutné pro malý okruh lidí, kterých se to týká, ale nikoli pro miliony diváků.

Jediná rozumná stanice je možná Prima Zoom. Celý den neškodné dokumenty o přírodě, historii, válce, vesmíru, technice...

Mia Aim

Básnici nadomnou dobre zhodnotili situáciu, ja sa TV vyhýbam už cez 14 rokov. Prakticky ju vidam len v obchodoch, keď prechádzam cez...
    S Internetom je to u mňa dosť podobne... mnohí tu doslova zabíjajú čas.
    Počítačové hry ...nehrám ...zabíjače času.
    Sociálne siete ...žiadne som nikdy nepotreboval používať. = Zlo.
    E-maily + elektronická komunikácia (...chats) ...žiadne som nikdy nepotreboval používať. = Zlo.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

1) TV mi nikdy nepřirostla k srdci. Pasívní konzumace. Jestli je CRT, PAL/SECAM, LED, plazma, 3D - na programové stupiditě stále větší nic nemění. Pár kvalitních kanálů (ano mám jednu malou píchlou na SAT) jako Discovery částečně zachraňuje jejich reputaci. Ale na pustý ostrov bych si určitě vzal lepší věci.
    2) Nezměnila se, otec u ní večer stále usíná.
    3) Měl jsem možnost přístupu (lacinému) k internetu od počátku a interaktivnost je to správné.
    4) I reklamy na pokrytí nákladů bych bral, pokud by byly smysluplné. Sušenky plné cereálií (obilnin) ... a z čeho by tak měly být, z kravinců?
    ... Hezkej víkend.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Televize je náhodou stále dobrá věc. Ovšem, musíte do ní cpát ty správné kanály. Mám kabelovku a rád se podívám a vzdělám na kanálech History Channel, serie Discovery, Viasat Explorer, Viasat History, serie National Geographic, ....... a také filmové kanály ze serie FilmBox, HBO, Cinemax, ..... a je toho spoustu v HD kvalitě. není jenom NOVA a Prima, Telka, Smíchov a podobný odpad a šrot.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Osobně televizi vůbec nevlastním. V dnešní době slušného internetu v každém menším městě už není potom problém si jí přetáhnout přes internet, když na to přijde, takže je to podle mě trochu zbytečnost. 24" displej mi bohatě stačí jak na práci, tak na filmy a nikdy jsem neměl potřebu si kupovat něco jako 200cm obrazovku. Prostě mě to netrápí. Neříkám, že televize je odpad, spousta lidí jí pořád ocení a už se pomalu začínají objevovat Smart TV, takže v nich aspoň něco je... Dneska je budoucnost spíš v multifunkčních věcech, takže bych se nedivil, kdyby se v budoucnu začaly objevovat televize, ve kterejch bude integrovanej klasickej PC nebo nějaká konzole.

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

Myslim, ze pani predo mnou to podstatne uz pomenovali..
    Klasicka verejna TV ma stale zmysel, pri sportovych podujatiach, a aktualnych spolocenskych temach (priame prenosy, koncerty, atd..) a tiez pre domacu tvorbu (filmy, serialy, zabavne talkshow atd.. )
    Spravy radsej nepozeram.. a show, ako Farmy, superstar, a talenty tiez nemusim..
    Rad si vyberam obsah sam a to je skor mozne na internete..
    Agresivne reklamy mi vadia rovnako v TV ako aj na webe.. Napr. kliknem na recenziu na auto na oblubenom webe, a pred tym mi pustia 2-3 reklamy o skvelom uvere a podobnych kravinach.
    Doba sa meni a TV sa musi prosposobit novym trendom podobne ako distribucia filmov, hudby atd..

BanncrapR

Vyjádřím se obecně, i k příspěvkům diskutérů...
    Od slova kanalizace - kanály, ať už je jich kdovíkolik, mě neberou, jede tam stejně repetetivní houno prokládané reklamami. Samozřejmě, jsou tu ty dokumentární kanály - ale drtivá většina těch dokumentů (ano existují vyjímky, ale je jich zatraceně málo) je mainstream - plytkých (rozbředlých) - to je dobrá lepší kniha o daném tématu. Ze všeho čím dále více čiší prvoplánovitost a tímto se ocitáme u reklam, kteréžto se mi jeví snad jako jediné smysluplné využití televize (tak jak ji známe ze včerejška), některé stojí fakt za to a jsou to šperky ze kterých notně čerpám inspiraci při posuzování reality, coby smrtícího vtipu (jen málo co o nás vypovídá tak dobře a zásadně, jako reklamy).

BanncrapR

VencaX, ale i další->
    Minule jsme o tom diskutovali (víkendovka o PS4) shodneme se s tou integrací a propojováním platforem, ale měl bych otázku... Nemáte strach, že nám jednou televize poskytne službu psychoanalýzy a pokud budeme jevit známky "nekonzistence" pošlou na nás ministerstvo pravdy??? Televize byla vždy ve službách propagandy a vlhké sny komunistů o takovém prostředku (televize + on-line + biometrika) se plní...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

koukam ze tu vetsinou kazdy pise ze tv je na nic - ale opak je pravdou - kazdy den usedaji miliony lidi v nasi republice a sleduji zpravy serial film a podobne veci - sledovanost tv vecer je stale popularni jak za komunistu a urcite na tv v cr vecer bezi vetsinou tv program a jen mala procenta lidi vyuzivaji tv k jinemu ucelu nez je primarne urcena

BanncrapR

Kocour65->
    Jaký vliv má pravidelná stolice na duševní zdraví (konzistence, konzistence, konzistence, pamatuj 2+2=5!!!)??? Není nic horšího, než nemoci vyměšovat (já o tom něco vím, věř mi Chucku!).

Nováček
    Registrace
    May 2007

Televize je pro mě jen zobrazovač obsahu, tady se spíš diskutuje o tv vysílání. Můj pohled na tv vysílání se změnil od té doby co máme kabelovku po optice. Obsahuje totiž službu, která má podle mě budoucnost. Všech asi 100 kanálů je nahrávaných 24 hodin zpětně přímo u poskytovatele. Můžu si tak kdykoliv pustit i to co dávali když jsem nebyl doma nebo v noci, reklamy přeskočím, je to fakt paráda. Můžu si i pořady nahrát, stačí zmáčknout jeden čudlík.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Vlastně - denně (obdenně atp.) k televizi už dávno "neusedám". Spíš někdy vzpomenu, že jsem kdysi jako kluk zíral někde u sousedů na náš první (český) televizor (rádio + televize) s malinkatou obrazovkou. Pamatuji si, že první film, který jsem v televizi viděl, se jmenoval "Šedý lupič" (něco o vlkovi). Jak jsme se taky zmohli na televizor, sledoval jsem jej snad každý večer. Dnes už to považuji jen za bednu, která se na vyžádání spustí, a zcela neosobně (bez hlasatelek atp.) něco kvílí. Prakticky k tomu aparátu už necítím nějaký vztah, je to zcela odcizené, prostě "bedna", která se pustí, pak se tam snad náhodou něco smysluplného může nebo nemusí dít, a vypne se to. Na sledování či výběr programů na jednotlivlých kanálech už nemám náladu, zřídka se podívám na zahájení zpráv - po jejich přehledu mi připadá, že už vím vše, a nechám toho. Snad jiní (mladší) členové rodiny cca hodinu na to večer zírají. Já se teď už raději "dovzdělávám" četbou.

BanncrapR

dajasada->
    Ano, máte pravdu, odbočky k vysílání. Nemyslím si, že jste si takovou službou nějak pomohl - v tomto je stále jaksi nedoceněna scénka s nebožtíkem Hollzmanem "V sobotu večer, v neděli ráno/Včera dnes a zítra", všechny tyhlety "Novoty" jaksi nijak nepřidávají na úrovni samotného obsahu. Imho to se týká veškerých sdělovacích prostředků, počínaje internetem, konče knihami - u televize ovšem toto shledávám asi ponejvíce...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 12:06
  3. Víkendová diskuze: Televize v počítači?
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-10-2011, 01:14
  4. Víkendová diskuze: Co jste dělali včera na svátek práce?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 05-05-2008, 08:23
  5. Multiplayer včera a dnes.
    Od respex v sekci Informace a nezařazené články
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 08-09-2007, 02:58