Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Je reálné udělat vodníka do Mini-ITX bedny s higher end komponentama?

Hlasujících
6. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Určitě, ale bude to práce

6 100.00%
  • Moc kompromisů, to se nemůže povést

0 0%
  • Já bych se o to ani nepouštěl

0 0%
  • Bez pořádně velké bedny je vodník šílenost

0 0%
Strana 8 z 17 PrvníPrvní ... 678910 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 250

Téma: Vodník v Mini-ITX

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Ty obyč teplotní senzory jsem tam nedával - dávat to k CPU nebo k VGA nemá smysl, je tam velká chyba měření. To je 100x lepší si nainstalovat aidu nebo nějaký jiný měřící SW, kompatibilní s aquasuite, a pak aquasuite umí on-the-fly z těchto programů (které se můžou samy spouštět po startu PC na lištu a nemusíte o nich ani vědět) načítat reálná data o teplotách komponent a podle toho regulovat...
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tím lépe

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Ták přišlo v pořádku, jen trošku mokrý. Pohoda. Ta bedna je fakt dobře udělaná. Hodně mě překvapil systém přichycení panelů - jen se zacvakne a je hotovo

Ale co mi vadí - ať utahuju jak utahuju, stále z expanzky kape voda. Hladinu mám aktuálně asi centimetr pod víčkem - je to hodně nebo málo? Naštěstí kape čím dál tím míň, snad se to ztratí.

Trochu jsem zreguloval i pumpu Přeci jen slyšet je - v 15 stupních 40% v 35 100%, pod 70% už není skoro slyšet.

S výkonem jsem spokojenej. Nastavil jsem na grafice +12% takt (víc už byly artefakty) a +30% power, 3Dmark hlásí 8734 bodů ve Fire Strike (v prvním testu bylo chvílema i přes 1500 FPS ). Ze začátku se mi to sice trošku sekalo, ale kupodivu pomohlo nainstalovat aktuální DX z webu MS. V max. zátěži byla teplota vody 37 stupňů, rozdíl radiátor in a out těstně nad stupeň což je podle aquaera nějakých 200W tepelnýho výkonu

V idle mám kolem 28 stupňů vodu, 0.3 stupně rozdíl, 83% pumpa (2777 RPM) - 115 l/h, 42% vetráky (484 RPM) ~40W tepelnýho výkonu.

Registrace
    Mar 2008

Kde to teče ? Z toho těsnění mezi plexi trubkou a acetalovým TOPem ? Já jsem to měl naplněné takto http://www.alphacool.cz/files/artefa...5/IMG_2408.jpg a nic neteklo

Pumpu jsem nijak nereguloval, to jsem nechal na Vás...

Ten zdroj je docela slušný, ne ? Já jsem se po přečtení různých testů na netu bál, že to bude fičák, a řekl bych, že je slušně tichý. Ano, na ty TOP zdroje to hlučností nemá, ale zase ty TOP zdroje nemají 450W v tak malém rozměru...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Pokud to tlustý černý víko na expanzce je acetalový TOP, tak přesně okolo něj to prosakuje. Vody tam mám asi o něco víc, protože taková hladina je u mě za běhu a ne v klidu. Možná až to dokape do stejný vejšky, tak to přestane. Ale vypadá to, že to prosakuje jen v zátěži - možná je ta pumpa moc silná a stříká proti tomu víku moc silně Teď za jeden běh celýho 3Dmarku ukáply asi 2 kapky. Uvidíme, jak se to bude chovat dál... zatím žádný extra problém.

Další zajímavost - Unigine Heaven je náročnější, než 3Dmark - zatímco 3Dmark na +15% overclock v klidu běžel, tak heaven se seknul. Jsem to stáhnul zase na 0%. Stejně to tak velkej rozdíl není a stabilita je důležitější

Jo, zdroj vcelku jde. Rozhodně to není to nejhlučnější ani v IDLE

Registrace
    Mar 2008

Nemáte moc utažený ten plastový držák expanzky ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Ok, ubral jsem zub, uvidíme jestli to pomůže

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Nepomohlo. Už vykapal asi centimetr z tý expanzky. Ještě mě dneska ráno napadlo, že zkusím to víko odšroubovat a utřít ten závit aby to po něm nemohlo vzlínat. Tak uvidíme večer. Btw jsem musel kvůli tomu odpojit siťovou šňůru a když jsem ji připojoval znova, tak to vyhodilo pojistky

Jinak s výkonem jsem naprosto spokojenej I s chladícím výkonem. Tichost jsem při takovým výkonu a tak malý škatuli moc nečekal, ale furt je to při 2-3x větším výkonu tišší, než můj teď už minulej počítač, kterej byl čistě vzduchovej, ale s "lepšíma" větrákama.

Docela mě překvapilo, že Battlefield 4 je náročnější, než 3Dmark - viděl jsem i 268W vyzařovanýho tepla na radiátoru při skoro 38 stupních vody. Hlavní je, že jel bez problémů na ultra-brutal-max detaily včetně 8xAA plynule

Registrace
    Mar 2008

Hmm tak to je škoda, že to teče To s tím muselo PPLko někde třísknout. Kdyžtak v Gigabyte krabici je jedno náhradní těsnění, Bitspower k tomu dává jedno navíc pro jistotu, tak to můžete zkusit použít. Než ho tam nasadíte tak navlhčit, nedávat ho tam nasucho. Jinak se žvejkne, když to bduete šroubovat

Pokud chcete vyzkoušet maximální tepelný výkon tak pustťe IBT na CPU a Furmark na GPU

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

No třískli s tím určitě, protože bedna byla mokrá. Uvidíme, jak to pojede dál, zkusit nové těsnění můžu

Max tepelný výkon jsem netestoval, jen jsem chtěl koukal, co s tím ta hra udělá (pěkný je, že to aquaero si zaznamenává posledních 15 min všech senzorů )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak už jsem asi přišel na to, proč to teče V tý krabici od grafiky jsem po chvíli hledání našel pytlíček, kde byly 2 těsnění. Tak jsem na tu expanzku jedno dal. Předpokládám, že to už nepoteče

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak dle očekávání, těsnění těsní Už pár dní ani kapka.

Mám ale problém s grafikou. Když po zapnutí počítače pustím něco náročného na grafiku, tak se to po pár minutách vždy sekne. Pak ale stačí restart a od té doby je to bez probémů. Často se před restartem ještě objeví, že ovladač grafiky přestal odpovídat a že byl restartován (nebo jak to je přesně). Snad to spraví další verze ovladače...

Registrace
    Mar 2008

To by byl teda pech reklamovat grafiku...to by byla první 290ka, co bysme měli vadnou a zrovna v takovýhle sestavě...no, zákon schválnosti

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Když to po tom restartu vydrží klidně i 5h v kuse jet na slušnej zátah tak to snad HW chyba nebude

Registrace
    Mar 2008

No může tam být nějaký studeňák...který by se se vzduchem neprojevil, ale s vodou ano = protože na vodě má ta grafika o hodně nižší teploty. Takže než se trochu zahřeje tak to může dělat chyby...no uvidíte

Strana 8 z 17 PrvníPrvní ... 678910 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vodnik je vse ok ?
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-01-2015, 17:32
  2. Nej vodník. Help
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 22-01-2013, 18:50
  3. Fractal Design DEFINE mini nebo ARC mini?
    Od mrdead v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 17:16
  4. Vodnik
    Od Pok v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-10-2011, 18:32
  5. Vodní chlazení: Vodnik
    Od rangers v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-01-2007, 21:15