Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Je reálné udělat vodníka do Mini-ITX bedny s higher end komponentama?

Hlasujících
6. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Určitě, ale bude to práce

6 100.00%
  • Moc kompromisů, to se nemůže povést

0 0%
  • Já bych se o to ani nepouštěl

0 0%
  • Bez pořádně velké bedny je vodník šílenost

0 0%
+ Odpověď na téma
Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 209

Téma: Vodník v Mini-ITX

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Co myslíte, odborníci na vodu, jakej problém bude udělat vodníka v tomhle?

http://hardforum.com/showthread.php?t=1717132

Tento HW bych tam dal ze svého současného PC:
    * i7-3770 (bez K) netaktované
    * Radeon 7970 (bez GHz ale OC na Ghz)
    * jedno SSD Intel 310 120G

Nejspíš hlavní problém bude sehnat slušnej SFX zdroj (půl ATX) aby tam šel dát slušnej radiátor.

Ale bylo by to kůl
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

dobré SFX zdroje dělá Silverstone, takže ten bych rozhodně doporučil...

Jinak pokud je ta case na vodní chlazení alespoň jakž takž připravená, což tato je, tak není důvod do toho vodníka nenacpat. Upřímně bez vodníka by se to asi v těch rozměrech upeklo...

Každopádně bych ale začal plánovat co a jak koupit až ve chvíli, kdy tu case budete mít u sebe, abycom věděli jak se co prostorově vejde.

Pumpa s expanzkou by se uchytila zezadu jak to mají na obrázku, to by neměl být problém.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Ok, takže počkáme, až to budou mít chlapci hotový a pak se uvidí Pak bych si to nechal sestavit celý přímo u odborníka. A pokud prodám do tý doby m§j stroj tak nejspíš komplet včetně všech komponent.

Registrace
    Mar 2008

Pokud byste to chtěl složit od nás tak budu jen rád, mám rád výzvy a tohle by zajímavé rozhodně bylo, nic podobně "mrňavého" jsem ještě nestavěl, teda ne vodníka...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Žádného jiného odborníka na vodní chlazení neznám, takže ano, od Vás Jen to asi nebude moc brzy

Registrace
    Mar 2008

To je mi celkem jasné, že to asi nebude moc brzo Pokud jsem to dobře pochopil, tak teprve jednají se SS, Lian Li a nějakými dalšími firmami o tom, kdo to vyrobí. Pak se musí udělat prototyp. Pak se musí udělat produkční série. Tzn to jsou celkem odhadem tak 3 měsíce času. Pak se to musí z Číny nebo v případě Lian Li z Taiwanu dovézt do USA (pokud jsem dobře pochopil, odkud jsou). To je další měsíc. Takže reálně to vidím s dostupností cca na léto...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

A já vidím potřebu nového počítače tak podzim - zima Nechce se mi tam dávat komponenty, co jsem koupil už v dubnu, ale zatím stále nic lepšího není. Ale musím říct, že mě ta jejich bedna dost zaujala.

Registrace
    Mar 2008

Uvidíme, jak to bude vypadat v reálu. Na obrázcích umí i šmejd vypadat dobře...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak jsem čet recenzi na i7-4770 a je mi jasný, že to nemá smysl kupovat. Do konce roku nejspíš nebude ani nějaká supr lepší grafika, než co mám (ATI Radeon HD7970 viz http://www.abacus.cz/gigabyte-ati-ra..._d5038500.html). Tzn - má smysl čekat jen na tu bednu

Takže dotaz: šel by udělat nějakej předběžnej rozpočet na celý PC s chlazením bez CPU / RAM / GPU / SSD? Abych viděl aspoň řádově na čem jsem

Registrace
    Mar 2008

1) Jakou revizi té karty máte ? Dělají se prozatím tři verze, rev 1.0, rev 1.1 a rev 2.1. Ty první dvě mají referenční PCB, ta třetí bohužel ne a není na ní žádný full cover blok
    2) V jakém designu byste to chlazení chtěl mít ? Tak jako na těch fotkách, tzn bílé hadice, stříbrné fitinky, bloky niklované s acetalovým topem, kapalina bezbarvá ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

ad 1 - nevím, ale koupeno v dubnu minulého roku, takže ta poslední to nejspíš nebude, můžu se doma kouknout, když mi řeknete kam se podívat
    ad 2 - o design zas až tak moc nejde, stejně to bude "vevnitř" - ale preferuju normální průhledné hadičky, černý radiátor, "obyč" fitinky, kapalina modrá (je dobře vidět v hadičkách), zbytek nechám na vás

Registrace
    Mar 2008

Aha, já myslel že to chcete jako "stylovku". Poměrně dost zákazníků k nám chodí s tím, že nám dají odkaz na vodou nebo vzduchem chlazené PC které někde viděli a že chtějí "kopii"
    Co se týká té karty - pokud je z dubna minulého roku tak to asi ta nejnovější nekompatibilní revize nebude, ale lepší by to bylo ověřit s jistotou. Buď by revize měla být napsaná na krabici, nebo na samotné kartě někde na štítku PCB nebo by se to dalo zjistit z velikosti heatsinku co chladí mosfety - to by mělo být vidět i z boku karty bez toho, abyste musel z karty sundavat chladič - pokud je ten pasiv malý jako na tomto obrázku http://www.coolingconfigurator.com/u...es/1_64238.jpg tak je to OK, pokud je velký jako je to zde http://www.coolingconfigurator.com/u....1.%29-PCB.jpg tak je to špatně

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Tak jak se to vezme Stylovku ve smyslu aby to vypadalo pěkně, čistě z venku ano. Co je uvnitř je mi v podstatě jedno (rozebírat to pro návštěvy nebudu a svítící blikací monstrum nemusím), pokud to bude bezproblémově funkční (uvítal bych nějaký doplňovací šroub na vodu zvenku).

Hlavně se mi líbí ta malá bedna a v minulém projektu vypadaly dobře průhledné hadičky s modrou kapalinou

Revizi jsem nikde na kartě nenašel, ale z pohledu z boku karty je chladič na mosfety určitě ten malý.

Registrace
    Mar 2008

Zhruba by to vypadalo takhle http://www.jscomputers.cz/Nakupni%20...Y4OToxfA%3d%3d ale je to dost předběžné - nějdřív je potřeba tu case zde mít, abychom mohli přeměřit co se kam vejde a co ne...hlavně radiátor a pumpa.

Taky je otázka jaký je rozpočet - třeba se dá ušetřit a vzít místo niklovaných bloků "jen" měděné, nebrat ten backplate pro grafiku, vzít menší rozměr hadic, slabší pumpu - pak by to vypadalo třeba takhle http://www.jscomputers.cz/Nakupni%20...Y4OToxfA%3d%3d

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2011

Nemusím zas až tak šetřit, ale ta měď se mi líbí víc než nikl (předpokládám že to je funkčně shodný) - takže varianta 1 ale neniklované bloky. Jaké větráky? Nízkootáčkové Noctuy?

Předpokládám že ta pumpa s expanzkou bude zvenku (dovnitř se asi nevejde) - bude to vypadat rozumně?

+ Odpověď na téma
Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vodnik je vse ok ?
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 23-01-2015, 17:32
  2. Nej vodník. Help
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 22-01-2013, 18:50
  3. Fractal Design DEFINE mini nebo ARC mini?
    Od mrdead v sekci Skříně
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-10-2012, 17:16
  4. Vodnik
    Od Pok v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-10-2011, 18:32
  5. Vodní chlazení: Vodnik
    Od rangers v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-01-2007, 21:15