reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jednoduchá domácí síť

civava2 (22)|4.3.2013 21:33
Zdravím, navrhl jsem si domácí síť (už jednou jsem tady s tím otravoval, ale musel jsem udělat nějaké změny), ale nevím zda mi bude vše fungovat. Chci ji mít co nejjednodušší a zároveň co nejrychlejší.

Daly by se místo AP použít repeatery (každé AP a wifi modem router je v jiném patře)? Je to lepší řešení?
Budu moci tisknout ze zařízeních připojených na wifi1 (u wifi2 + 3 je jeasné, že to půjde)? Pokud ne, jak jinak poskládat domácí síť?

Díky
Salamander (6177)|4.3.2013 21:46
Repeater neni uplne idealni reseni, jestli muzes natahnout kabel, urcite ho natahni.

A kdyz dobre nastavis printserver tak by melo snad jit tisknout odevsad. Jinak tam snad zadnej problem nevidim.
civava2 (22)|4.3.2013 22:10
Díky
Já právě mám problém u toho propojení wifi modem router (dále už jen modem :D ) ? switch . Z modemu jde internet do switche a ten ho rozvádí dál do ostatních AP. Tiskárna je napojená taky na switch a tím pádem by měla fungovat na všech zařízeních připojených na AP. A zpětně tiskárna ? switch ? modem (wifi1) bude fungovat? Printserver jsem nikdy nenastavoval, mně stačí aby na všech PC se tiskárna objevila a tím pádem šlo tisknout (možná je tím myšleno to nastavení printserveru).
|Mio| (1333)|4.3.2013 23:57
Ano fungovat to bude, predpokladam ze tiskarna je rovnou s LAN, takze proste ji jen na kazdem zarizeni nainstalujes z CD, bude to fungovat, tisnout pujde odevsad, peclive vybirej ten wifi router.
civava2 (22)|5.3.2013 15:08
Mně se líbil Netgear DGN2200MB.
Cheester (31)|14.3.2013 10:26
Jak velký je ten dům?
civava2 (22)|4.4.2013 18:59
Kolem 400 m2, 2 patra + sklep