reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

základní desky H87/Z87(1150LGA) -obecná infa, novinky

flanker (1579)|5.3.2013 15:23
Na probíhajícím CEBIT jsme svědky prvních fotografií dokončených základních desek pro Haswell. Prvně se vytáhl Biostar a ASRock...

[size=150]Biostar Hi-Fi Z87X 3D[/size]


[size=150]Biostar TZ87XE6[/size]




[size=150]ASRock Z87 Extreme 6[/size]






MSI Z87 gamin prototyp






http://lab501.ro/stiri/cebit-2013-asrock-arata-placi-de-baza-cu-intel-z87-si-h87

PS:Thx Edward za některé odkazy
flanker (1579)|6.3.2013 10:42
Gigabyte
se pochlubil svojí OC Z87 edicí (těch tlačítek +-!!), pwm se prý zdá podobné jako měla x58 OC




Asus neukázal nové desky celé, alespoň něco...
Nějaká nová série desek Z87 Gryphon? Co by to mohlo být? Možná nějaká odnož TUF a nebo levnější odnož ROG? :?: :|



ROG cosi :) Dle těch pinů je mi to povědomé /usb3, ale k čemu by to mohlo pak být?)


Deluxe verze


http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?285296-ROG-amp-ASUS-Z87-Motherboard-Teasers
flanker (1579)|6.3.2013 10:58


Tak jo, vypadá to fakt jako konektor pro vývod USB3, ale jak by to se dalo využít, že by to zařízení komunikovalo pak přes klasický USB3 port?
flanker (1579)|18.3.2013 11:31
Haswell i7-4770K preview výkonu venku :!:
Někteří možná budou zklamáni, někteří co uvažují reálně nikoliv. Dalo se to čekat. Výkon není špatný, zhruba 5-10% výkonu navíc dle aplikací. Největší nárust je pochopitelně při využití akcelerací HD grafiky (byť na úkor kvality zpracování videa) a hodně slušný, samostatný nárůst je potom nová HD grafika v hrách, která je nyní už skutečně použitelná na hry.
http://www.tomshardware.com/reviews/core-i7-4770k-haswell-performance,3461.html







render však není špatný







flanker (1579)|11.4.2013 13:28
Pokud by vás zajímalo něco zajímavého o Haswellu, tak Sin to shrnul do krátkého článku. Najdeme zde i dost informací o tweakování Haswellu z konference v Beijingu
-potvrzuje se, že VRM bude uvnitř pouzdra CPU, již ne na deskách!
-taktování už nebude problém, setkáme se se STRAPem a bclk hodnoty půjdou nejspíš ještě lépe taktovat, než s IB.
- nativní dělička pro RAM až po 2933 MHz (OC děličky budou i vyšší)!
-CPU násobič až po 80x, blck je roven hodnotě 100 MHz (8000MHz)!
-takt nového komunikačního okruhu s IMC musí být nižší a nebo maximálně roven taktu CPU (max 8000 MHz)
-1.5V DRAM s nativní frekvencí IMC (ted nevím,zda je to 1600 nebo 1866 MHz)
-1.65V XMP profily
-BCLK mění CPU takt, DRAM takt, takt sběrnic DMI apod, komunikační okruh (něco jako CPUNB), iGPU takt a externí sběrnice



http://sinhardware.com/index.php/blog/315-intel-gives-up-a-lot-info-on-haswell-overclocking
flanker (1579)|15.4.2013 16:10
Intel core i5 Haswell ES 2.6 GHz vs core i5-3570K@2.6 GHz

http://diybbs.zol.com.cn/11/11_106368.html

Power consumption


benchmarks



3D benchmarks (GTX680)
flanker (1579)|17.4.2013 14:53
Další foto zařízení, které bude mít nejspíš Maximus VI Extreme deska. Nápis je jasný...Dle mě je to Gear. Pak nejspíš je možné plusky a minusky cosi ovládat (BCLK? Nebo cokoliv dle jiných voleb?)
Reset je jasný, nejspíš vymaže aktuální nastavení na defaultní. Šipka nejspíš je pohyb v menu, OK potvrzuje hodnoty, volby menu?
http://i.imgur.com/Iqk3pcG.jpg
flanker (1579)|23.4.2013 08:41
toto nevěští nic dobrého....
http://www.firegoon.com/u/sikhnj.jpg

IHS je propojen s die pouze pastou. Takže Haswell asi bude také pěkně hřát :)
DrZelenka (2491)|23.4.2013 18:26
[QUOTE=flanker;531443]toto nevěští nic dobrého....
http://www.firegoon.com/u/sikhnj.jpg

IHS je propojen s die pouze pastou. Takže Haswell asi bude také pěkně hřát :)[/QUOTE]
Mám nově 3570K a musím říct, že ta pasta je nechutná prasárna! Doufal jsem, že se Intel poučí a přejde u Haswellu zpět na původní způsob :( Teď jsem přepastoval a ten rozdíl je nechutnej (průměr na jádro 25°C - a to se ještě "nezahořela" pasta)
flanker (1579)|29.4.2013 14:14
je to v rámci šetření....
flanker (1579)|6.5.2013 12:07
Jak to tak vypadá, ASRock Z87 OC Formula má místo POST displeje rovnou LCD displej :)

flanker (1579)|20.5.2013 21:43
Několik mojích fotek, více po NDA kdyžtak (až se zbavím všech testovacích restů a chaosu)

MSI Z87-G45 Gaming

Dračí krabička :)


samotné příslušenství je slušné, to byla a stále je devíza MSI


samotná deska velmi připomíná Z77 Gaming, ale pár odlišností si určitě všimnete...


IO výstupy


spodní "lišta" desky


pohled na SATA konektory a část napájení



GD 65 je trochu napěchovanější než G45 krabice


Na zadní straně jsou některé informace nejen o MSI featurách, ale i zatím rozmazané Intelovské :)


Bohaté příslušenství včetně visačky a zajímavých příslušenství i manuálů


Deska v celé své kráse:


A druhou jsem našel, jak jsem šel okolo v trávě...Holt vyrostla asi po včerejší bouřce v Brně :)



Nyní fotografie mých nejoblíbenějších sérií....Nádherné desky už jen svým zevřením, jedna bude zcela jistě na PCT zrecenzována.

prvně "menší" MPower

Už samotné balení vypadá velmi atraktivně, má odklopné víko, ale desku pod ním neuvidíme jako u Max verze



Zadní strana balení popisuje podstatné funkce a informuje i o výkonu (ten ale na fotce díky mně neuvidíte :D )


Příslušenství je extrémně bohaté, byl problém ho už jen na lavičku vyskládat


tu visačku miluju :-)...Mimo ní jsem vyfotil modul Wifi/BT karty do miniPCIe slotu


Samotná deska má pasiv ve tvaru "M" s žlutočerným lakováním. Všimněte si částečně odizolovaného audio čipu, samotná cesta k IO může vést v odizolované části PCB. Nechybí ani dvojice CPU konektorů 2x 8pin. To je doslovo naddimenzované (ale ničemu to zároveň nevadí) a hodilo by se spíše na Sandy Bridge-E :)


Napájení je schované částečně pod pasivem, ale je vidět SFC cívky vysoké kvality a zcela nové kondenzátory, navíc plocha kolem CPU bude naprosto čistá.


8x SATA konektorů


Spodní okraj desky je plný funkčních tlačítek souvisejících s OC, umístění chválím


Co se děje v trávě? Pampeliška... 8-)


Nyní MPower MAX

Krabice je velmi těžká a zcela naplněná dvěma výsuvnými , samostatnými krabičkami


Otevřením předního víka na nás vykoukne částečně deska. Na víku však najdeme zajímavé informace o desce.


Zadní strana krabice je snad identická jako má o něco levnější sestřička MPower

To, co je součástí balení jako příslušenství, to jsem za život ještě nezažil. Pokud jsem si myslel, že MPower je extrémně bohatá na příslušenství, tady ještě pár bracketů atd přibylo...


Na první pohled je MPower Max stejná jako MPower, ale pozorní si jistě několika odlišností všimnou


Podívejte se na to neskutečné napájení, samotná proudové krmě procesoru zde může být po teoretické stránce neskutečná


OC část se v převážné většině prvků nachází na spodním okraji desky


Tímto obrázkem se zatím loučím a doufám, že desku stihnu orecenzovat v blízké době. A i poté ji rád dále odzkouším, protože nynější čas všech novinek bude k novinářům neuprosný a čas, který by nadšenec věnoval desce nebude během červa a července možný :(...Během léta bych pak zkusil LN2
flanker (1579)|4.6.2013 10:25
A sakra!...Další ROG deska, o které jsem neměl ani tucha...

Maximus VI Impact



ITX fromát, 8-pin, nějaká karta ala zvukovka, mPCIe karta...


výstupy:
2 x HDMI
1 x S/PDIF
Impact Control and BIOS reset buttons
4 x USB 2.0
1 x eSATA
4 x USB 3.0
1 x RJ45 Gigabit Ethernet
3 x Audio jacks (via SupremeFX sound card

http://www.pcper.com/news/Motherboards/Computex-2013-ASUS-Unveils-First-Mini-ITX-ROG-Motherboard-Z87-Maximus-VI-Impact
xxviktor (406)|12.6.2013 17:24
r34ktor (7477)|12.6.2013 17:56
Vzhledem k USB 3.0 bugu si počkám na desky osazené čipsety revize C2.
xxviktor (406)|12.6.2013 18:33
Jojo, je tam. No já potřebuju něco rychleji, takže kupuju bug nebug. Zas takovej problém to pro mě vážně není.
flanker (1579)|15.6.2013 00:24
V rychlosti alespoň ve fotografii se podíváme na Computex z pohledu ROG. Byly zde totiž představeny alespoň 2-3 zajímavé produkty (z mého pohledu). Prvním z nich je Asus Maximus VI Formula. Zcela něco jiného, než jsem čekal. Dále první ITX ROG OC deska Impact! A poslední zajímavou novinkou byla grafická karta ROG Poseidon. Ta vychází z GTX770. A nakonec se tu konalo mnoho overclockerských akcí s těmi největšími hvězdami OC nebe :).

Nejprve tedy Maximus VI Extreme:

na oko pohledný kousek


tady už v akci, všimněte si nastavení i7-4770K ES pro dusík



Pro jiné, i pro mě, bude cílovější a dostačující Maximus VI Formula



Jasnou novinkou je jakýsi štít pro lepší proudění vzduchu a tím pádem i teplot a proti prachu. I když nejsem příznivce těchto krytů (ano, skutečně nižší teploty na zdůrazněných místech měřitelně jsou), na této desce vypadá i dobře. Navíc po vzoru loňské můžeme chladit vodníkem i pasiv nad mosfety - 1/4 závit.



Další novou inovací je zvukový kodek a součástky poblíž. ELNA kondíky a audio převodník a zesilovač slušné úrovně. Osobně jsem zvědavý, kam se nyní integrovaný zvuk posune.


Samotná sestava Maximus VI Formula a pak běžela na statické ukázce


Poseidon je založený na geoforce GTx770, a s fotek je jasně patrné, že i on disponuje možností napojení vodního chlazení. Přesto zároveň může dále běžet i vzduchový ventilátor.

Maximus VI Hero je ROG deskou pro méně movité. Už jsem ji měl v rukou a mohu jasně říci, že nijak neztrácí za mnohem vybavenějšími deskami, alespoň co do možností kvality napájení, OC možností BIOSu (ty jsou ohromné). Má však "pouze" možnost SLI/CF dvou grafik naráz.


Zajímavá je Maximus VI Impact, první ROG ITX deska.




Taky Impact přináší vylepšení i na zvukové části desky.


Pro OC potěší i post displej na tomto prckovi


[size=85]-- 14. 6. 2013 23:59 --[/size]

Další část je věnována OC. Byl zde souboj za sponzorství několika firem v přetaktování. Sešli se zde mnohé legendy OC světa, pracující v různých hardware firmách a nebo blízce spolupracují s nimi. Peněžité ceny třeba od Corsairu opravdu stály za to (uvidíte v tabulce s výsledky).

GSkill pořádal OC hlavně za účelem nového rekordu pamětí. Dozvěděl jsem se, že leckteré paměťové čipy byly vybírány skoro půl roku dopředu! I kdyby nic jiného, hostesky vás nenechají chladnými :)


OC kouř s LN2


Overclockeři Hiwa a Christian v akci, nahoře vidíte frekvenci pamětí přes 4100 MHz efektivně!

Christian disponoval i kamerou Hero :)


namrzlý LN2 komín


Jeden z nejstarších "profi" overclockerů na světě.


Nalévání dusíku do termosek

Jak je zem lehce zchlazená, vzniká efektní mlhovitý opar


Tady jeden z nejlepších výsledků taktu pamětí vůbec! Jak CPU, tak jedna RAMka musí být chlazeny tekutým dusíkem.


šest můžu v akci

Christian


Jiný den, další OC. Tady si Andre Yang (Asus) prohlíží předpřipravenou grafickou kartu Titan včetně nějakého voltmodu.


I mezi overclockery se najdou slušné vazby :-D


Nickshih (ASRock) a Allen vybalují věci k taktování, on ten pěkný výsledek jistě padne, jak kdyby chtěl gestem ukázat :)


John je expert přes ladění pamětí


Zolkorn se zastavil u MSI OC


volba tohoto týmu padla na Maximus VI Extreme a excelentní výsledek superpi 1M



Naopak Dinos a Hicookie jsou pracovníky Gigabytu, oba dva patří mezi zkušené legendy overclockingu


mezi starší generaci těchto nadšenců patří také Mad222 (v popředí)


Maximus VI extreme v akci


A tady už ceny Corsairu! Za pouhé superpí 32M cena 5000 dolarů :!:


Společné foto?


Jedni z výherců


Tady nakonec je potom tabulka výsledků, většinu z nich vyhrály sestavy na Maximus VI Extreme
trodas (1753)|5.1.2014 19:48
Superrychlé SSD? To smrdí HWbot rekordy v diskových testech :D :D :D
flanker (1579)|31.1.2014 15:39
Třetí deska ITX formátu pro Z87 v podání Asus

Asus Z87-I PRO

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/P87I-PRO/
Matherdet (955)|31.1.2014 18:39
Škoda že těch desek není víc a za menší peníz. Rozhodně bych příště šel do menší sestavy než do toho obřího krámu co tu mám :D
flanker (1579)|21.3.2014 11:04


nějaké tipy, co by to mohlo být za desku? :-)
Rendy93 (9)|25.3.2014 20:25
[QUOTE=flanker;554416]

nějaké tipy, co by to mohlo být za desku? :-)[/QUOTE]

Nové herní desky od asus?
flanker (1579)|27.3.2014 14:02
něco takového :), niužší řada jak ROG (která je stále více pro maximální nadšence, i přes poměrně dostupnou Hero)
flanker (1579)|2.6.2014 10:40


Pentium K jde tedy do desek Z87...


Zítra se těším na OC event :), jsem nemocný, tak budu sledovat :)

Další potěšující zpráva - Z87 desky Maximus VI Extreme, Impact a Gene mají už vydané BIOSy pro podporu Devisl Canyon: