reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zčernání obrazovky

bulhy (235)|5.3.2013 18:21
Zdravím. Mám problém s tím, že mi sama od sebe zčerná obrazovka. Stalo se to ze minuty na minutu, kdy mi z ničeho nic zmizel obraz tnz., že zčernala obrazovka. Monitor fungoval a vše ostatní také. Zkoušel jsem upevňovat zapojení, přepojit do druhého DVI portu na GPU, ale také to nepomohlo. Poté jsem zkusil zapojit obrazovku do notebooku, kde normálně fungovala, takže monitorem to asi není. Zčernávání obrazovky se děje samo od sebe bez jakýchkoliv časových intervalů. Občas pomůže, když obrazovku vypnu, chvíli ji nechám vypnutou a poté opět zapnu. Domnívám se, že by to mohlo být zapřičeněno tedy buď monitorem nebo grafickou kartou. Všechny komponenty včetně monitoru (krom HDD a MB - u těch je stáří něco přes rok a půl) jsou nové. Jejich stáří je asi 9 měsíců.
Jen bych doplnil, že jsem v blízké době neinstaloval žádné nové aktualizace. + monitor začal jemně problikávat (ne, že se zhasl a rozsvítil, ale myšleno tak, že jakoby se vlnila obrazovka)
Za jakoukoliv radu či pomoc budu rád.:)

Moje sestava:
GPU: MSI N560GTX-TI HAWK
CPU:
AMD Phenom II x4 965 BE
MB:
ASUS M4N68T-M LE
RAM:
ADATA XPG Gaming Series V2 8GB - 1600Mhz
Monitor:
Philips 220S2CB 22"
Zdroj:
Seasonic S12II- 620 620W Bronze
Chladič CPU:
Gelid Solution Tranquillo rev. 2
johny__g (6387)|5.3.2013 20:01
Myslím že jsi si odpověděl sám - monitor nebo grafika. Grafiku máš integrovanou na desce, takže vyndat nVidii a jet na integrované. Uvidíš co to udělá.
bulhy (235)|5.3.2013 20:13
No. Právě jsem zapojil druhý monitor (televizi s portem na AGP) a funguje to. Tak to bude asi monitor. Asi ho vyreklamuji :).
Trpasek (70)|5.3.2013 20:40
[QUOTE=bulhy;527691]Právě jsem zapojil druhý monitor (televizi s portem na AGP) a funguje to.[/QUOTE]

Předpokládám, že "AGP" jsi asi myslel "VGA" nebo se pletu? Jinak pokud jsem dobře pochopil tak monitor jsi měl k PC zapojen přes DVI, dále jsi zkoušel přepojit kabel z jednoho DVI na druhý, ale zkoušel jsi to napojit přes redukci na VGA (monitor má obě rozhraní, určitě bych vyzkoušel obojí). Protože k NB jsi to napojil zřejmě přes VGA a fungoval :)
bulhy (235)|5.3.2013 21:02
Ano... spletl jsem se s AGP a VGA :). A ano. Mám to do DVI přes redukci. Ale kabel do DVI k monitoru nemám, tak to zkusit nemohu. Každopádně když zapojím druhý monitor, tak funguje normálně (jak jsem psal, je to televize, která se dá použít jako monitor). Takže asi vyreklamuji Moncek. :)
Trpasek (70)|5.3.2013 21:29
Tím pádem, už bych zkusil jen aktualizovat ovladače a napojit tam zpět ten "vadný" monitor (výsledek bude nejspíš setjný, ale za zkoušku to stojí) :)
bulhy (235)|5.3.2013 21:33
Které ovladače přesněji? Předpokládám, že od GPU.
Trpasek (70)|5.3.2013 21:43
Ano :)
bulhy (235)|7.3.2013 09:47
Jelikož aktualizace ovladačů nepomohla a druhý monitor šlape jak mám, tak jsem napsal E-mail a dotaz o reklamaci a odpověděli, že jim to mám poslat, tak to snad dobře dopadne. Každopádně díky:).