reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EXCEL makra 2003 => 2010

Janno60 (3)|6.3.2013 00:22
Ahoj,
Mám dotaz k nahrávání maker v Excelu 2003 a 2010. K vazbám na určitý list. Tedy: Mám soubor s několika listy. Na každém listu seznam jmen, ke kterým přiřazuji číselné hodnoty. V Excelu 2003 mi stačilo nahrát jedno makro a seřadit seznamy na každém listu. Při uložení do Excelu 2010 tato makra nefungují a při nahrání nového, lze je použít jen v jedinému listu. Je možné nahrát řadící makro v novém Excelu tak, aby nebylo závislé na jménu listu?

Děkuji za případné rady
gabera (64)|6.3.2013 13:03
Jak jste to makro spouštěl:
- zvlášť pro každý aktivní list?
- najednou pro všechy listy?
Můžete tu do přílohy vložit sešit s původním makrem?
Janno60 (3)|6.3.2013 20:19
Spoštět makra pro více vybraných listů mi nikdy nešlo. Ani v Excelu 2003 ani Excelu 2010, makro se hned hryzlo. Ani jsem to nepotřeboval, řadil jsem vždy jeden aktuální aktivní list.
Spoštěl jsem makra buď grafickými tlačítkys přiřazeným makrem, nebo příslušnou tlačítkovvo kombinací (např. Ctrl+Shift+b).
Snad se mi podařilo přidat excelový soubor "Závod3" ve formátu .xlsx. Tato diskuze nepodporuje přikládat soubory s makry. Nejde tedy vyzkoušet funkci maker. Text maker jsem k nahlédnutí zkopíroval na na první list. Je tam vidět, jak funkce makra je vázána pouze k listu "ženy". V excelu 2003 bylo makro naprosto univerzální a fungovalo v každém aktivním listu, který obsahuje podobný seznam.
Sám si celé makro napsat nedokážu, vždy jsem využíval jeho postupného nahrání. Zvládnu si v něm udělat drobné odkazy na buňky, zobazit nadpisy, skrývat a zobrazovat sloupce. To bylo v Excelu 2003. Ale v novém jsem narazil. Asi dělám chybu v nahrávání, ale nevím kde. Mám příručku od J.Barilla+P.Simr+K Sýkorová, ale tam jsem řešení nenašel.

Snad jsem to popsal srozumitelně.
gabera (64)|7.3.2013 11:13
Všude v kódu maker změňte 'Worksheets("ženy")' na 'ActiveSheet', např:

ActiveWorkbook.Worksheets("ženy").Sort.SortFields.Clear --> ActiveWorkbook.ActiveSheet.Sort.SortFields.Clear

atp v celém kódu.

Kód maker musí být v projektu VBA uložen buď v samostatém modulu, nebo v modulu "ThisWorkbook" (ne v modulu Listu).
Janno60 (3)|7.3.2013 11:59
Zkusil jsem to v makrech změnit, krásně se to na klásvesový trojklik řadí na všech listech.
Když to někdo umí, je to brnkačka. :-)

Moc děkuji.