Strana 11 z 12 PrvníPrvní ... 9101112 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 173

Téma: Pentium E2140 (a E2160)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Zatim jsem taktoval jen s násobičem 9x. Jede to, ale je to extrém. Vcore 1,8( u nejvýších hodnot jsou zde odstupy 1,6-1,8-2.
    Na 3,7 jsem to už nedostal.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3600.JPG 
Zobrazení: 181 
Velikost: 234.2 KB 
ID: 4260  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

1,77V do 65nm chipu? 82°C toto by som sa na vzduchu bál. Skús to len tak nechať bežať na 100% a ako rýchlo ti odpáli procesor

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

OMG No, tady už nehrozí jen zničení CPU ale i zdroje, soudě podle toho že s E2160 při 3600@1,5V real burn se můj S12II 430 odporoučel a killlnul desku...Jinak 1,8V bych se neodvážil pustit ani do svého 90nm Semprona s.754
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 04-05-2008 v 18:59

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Zdroj mám MODU82+ 430W. Možná ten mě zachránil. Zkusím spíš snížit teplotu-trochu lapování a chtěl bych dát na freezera MX2 po celém povrchu(defaultně má jen tři proužky). A možná odstranit IHS. To by mohl jet možna i na 1,5-1,6.
    Víc štěstí než rozumu

Registrace
    May 2007

Ty to chladíš Freezerom? to musí poriadne hučať
    a aké tri prúžky?

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

asi myslel ty standartní tři proužky "teplovodivý pasty" co se na to dávaj standartně.. že to nesetřel a nedal tam nic jinýho, ale jen tak, jak toho fleezera koupil... tak to je na jednu stranu docela úlat... :P

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Jasně, Freezer 7 pro. Sotva se držim na židli, aby mě neodvál Je na něm pasta MX1(snad) ale není po celém povrchu(třeba jako u boxu). Ale možná to není takový rozdíl. Co jsem však četl, dost záleží na rovnoměrném rozprostření a samotné pastě též.
    Na extrémní takty by to chtělo jiný chladič, nejlépe asi nějaký megapasiv.
    moc pekný

/No úlet; bylo mě řečeno, že tam je dobrá pasta, tak jsem to neřešil.
    Naposledy upraveno uživatelem Jimmyjek: 04-05-2008 v 19:43

Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od M@jkl Zobrazit příspěvek
    asi myslel ty standartní tři proužky "teplovodivý pasty" co se na to dávaj standartně..
    no ja neviem, ale ja som mal na freezerovy rozotretú pastu po celej základni rovnomerne tak preto aké prúžky

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

asi to na freezera davaji podle doto jak velkou maji ze vcerejska kocovinu... melo by tam byt MXko takze neni duvod plasit

i jestli tam byly tri prouzky, tak to je jedno, pri pritlaceni chladice se pasta urcite roztekla i mezi ty prouzky.

kazdopadne poustet do neho 1.8V to chce bud hodne tlustou srajtofli nebo vagon stesti

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

A mně dělají starosti už teploty při napětí 1,4v a on do doto pustí 1,8v Musím říct, že pokud o tom něco víš tak jseš frajer, pokud ne a jen jsi to zkoušel tak máš štěstí jako prase. Čekal bych , že ho dávno zastaví průrazové napětí s tímhle chlazením na 65nm čipu
    Naposledy upraveno uživatelem Mad Chick: 05-05-2008 v 06:58

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Vždyť jsem psal, že je to extrém. 1,8 Vcore je přehnaný. Prostě jsem to chtěl zkusit a spolehal jsem na svou MB a zdroj, že to zvládnou
    Ted koukam, že z dobrým chlazením pustili do E6600 1,84V a jede to na 5130,2MHz. Což je dost dobrý

I když pro 65nm CPU je 1,8 Vcore na hranici života a smrti, může to utáhnout. Zda-li systém najede,
    (tedy pokud se CPU nekillne) záleží jen na teplotě?
    Najelo mi to v poho a zatěž Orthosem taky zvládl. Tedy alespoň chvilku(pak jsem to stopnul a jedu na pohodových 2,4MHz)

Registrace
    May 2006

prurazne napeti je zavisle na teplote, proto se pri pokusech o OC rekordy chladi dusikem nebo suchym ledem - pri teplote -100 stupnu se do procaku muze pustit i tak zverske napeti jako 1.8V. ale pri pouhem vzduchovem se povazuje za hranici cca 1.55V pro 65nm C2D

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Jestli CPU na nějaké frekvenci funguje záleží primárně na napájení (velikosti a kvalitě). Když overclockeři mrazí tak mrazí proto aby mohli dát vyšší napětí, jestli podchlazené CPU bude líp fungovat i bez zvýšení napětí bych řekl že asi spíš ne. A kdybys 65nm procesoru dal 3V tak by asi došlo k průrazu při jakékoliv teplotě

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Jimmyjek Zobrazit příspěvek
    I když pro 65nm CPU je 1,8 Vcore na hranici života a smrti, může to utáhnout.
    Co dodat no. Vic stesti nez rozumu
    Mas asi extra kliku na odolnej kousek protoze vetsina by jich chciplo uz na 1.7V a ne 1.8V+orthos+freezer. A že to může utáhnout si nemyslim (dlouhodobě), ja bych do 65nm C2D přes 1.6V nepustil a to sem jinak slušnej blázen..

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    Co dodat no. Vic stesti nez rozumu
    Mas asi extra kliku na odolnej kousek protoze vetsina by jich chciplo uz na 1.7V a ne 1.8V+orthos+freezer...
    jeste me napadlo, ze by mu mohla tezce podvoltovavat deska... ja do toho svojeho zkousel pustit neco pres 1.6 ale v idle do neho slo neco malo pres 1.55V a pri burn to spadlo jeste niz, takze mozna ho zachranilo i toto

Strana 11 z 12 PrvníPrvní ... 9101112 PosledníPoslední