Strana 2 z 12 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 173

Téma: Pentium E2140 (a E2160)

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Tak E2180 vlastním a vyhrál jsem si s ním docela dost... na 3GHz šel s box chladičem při rovných 1,4V v BIOSu nastavených, speedfan ukazoval cca 65°C na jádrech při zátěži orthosem, při 3,33GHz jsem už musel nastavit více než 1,5V a stejně to nebylo stabilní. Konečně jsem si pak našel čas vyrobit backplate a uchycení KPcool bloků na LGA775, bohužel nějaké větší zlepšení teplot se nekonalo, procák jsem tedy vzal a na skleněné desce zabrousil ten křivý IHS jakým se tyhle CPU vyznačují. Teď už je to jiné kafe, na 3,33GHz běží při 1,52V BIOSových a při plné zátěži topí 58-60°C na jádrech. Bohužel je to dost nešťastný kousek, nicméně mám v záloze jeden E2160, který běží při 1,45V s box chladičem na 3,33GHz. Toto je zbytek mojí sestavy: Gigabyte P35 DS4, 2GB RAM, GeForce 7300GT, WD Raptor 36GB ADFD, WD3200AAKS, CFI1009, Seasonic S12 430W, KPcool, Laing DDC+, Zetor Crystal radiator,Revolution 5.1(HW moded)
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

to Martin Šejnoha: vitej po dlouhe dobe zpet, kdes tak dlouho byl?

urcite jsi narazil na FSB wall, zkus si s tim trochu pohrat, snizit FSB tak o 5MHz a vyzkouset minimalni napeti ktere mu postaci. kdyz nejaky ten MHz uberes tak se urcite dostanes na stabilnich 1.45 - 1.5V
    kdybys chtel jit s frekvenci jeste vys, tak ani 1.7V nepomuze, to je proste FSB WALL

taky skus snizit nasobic, 9x mozna nebude nic moc, ale s 8x by ses mohl dostat taky dost vysoko a vyssi FSB by ti dost zvedlo propustnost pameti

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Měl jsem dosti práce, ale už se to lepší

No já myslím že od FSB Wallu jsem ještě docela daleko, ten se u mě projevuje při nějakých 390MHz, to pak mašina vůbec nenaběhne, resp. několikrát dojede do POSTu s restarty a nakonec to BIOS vzdá a zakáže přetaktování.

Toto jsem teď vypíchl z CPU-Z

Registrace
    May 2006

zdalo se mi docela vysoke to potrebne Vcore, na to ze na 3GHz ti stacilo 1.4V
    ale ted se na to tak divam, az tak moc velky narust neni, ale stejne to je dost vysoko. asi mas smulu na horsi kousek. u lepsich kousku staci na 2.9-3GHz defaultni Vcore, max 1.35
    s tim E2160 co mas to vypada o dost lip

jak jsem psal vys, muj CPU ma s ruznymi nasobici ruzne FSB WALL. mohl bys skusit co z 9x nebo 8x dostanes. s tim ze s vyssim FSB se ti dost hodne zlepsi propustnost pameti - takovych 9*366 by ti slapalo urcite mnohme lip

FSB WALL poznas dost jednoduse, rekneme ze bude na 380MHz - na 375 ti to vpohode pojede a postaci rekneme 1.35V, na 378 taky jeste vklidu povali na 1.355V, na 379 uz bude chtit o dost vic, rekneme 1.4V a na 380 ho uz nerozjedes ani s 1.6V
    (s lichymi nasobici jsem mel FSB wall hned kolem 350MHz)

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

No co už, je to neřád za pár korun tak proč ho pořádně neprohnat docela mě zaujalo jak šly teploty dolu po vybroušení a zaleštění IHSka, škoda že ho nejde nějak rozumně sundat

Registrace
    May 2006

na sundani skus domluvit -HoNY-ho (brno), mel tu na to dokonce i inzerat, ma uz par heatspreaderu sundanych a shanel nejakyho dobrovolnika s necim zalozenym na C2D

ja jsem zatim zbrousil jenom zakladnu freezera ktera byla taky kriva jak potvora a slo to o 3-4 stupne dolu, na procak jeste nechci moc sahat ale taky o tom uz premyslim aktualni to bude az budu potrebovat vetsi vykon, zatim se flaka na 2.2GHz 1.05V a je studene jak psi cumak

btw bacha na mereni teploty, to co haze everest a tvari se to jako tepota jader, tak to neni presna teplota. presne mi meri jen CoreTemp a intel TAT (ktery taky dokaze CPU zatizit vic nez small FFT's v orthosu)

EDIT: zvyrazneno mereni teplot, nikde jinde to tu tusim neni tak at to nikdo zbytecne neprehlidne. mnou drive uvadene teploty jsou z everestu, takze nejsou uplne presne (ted uz nevim presne, ale asi o 10 stupnu nizsi)
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 30-10-2007 v 11:44

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Kdepak -HoNY- ... pokud budu sundávat tak jedině vlastní rukou
    Oba programy momentálně používám, pomocí core temp měřím teplotu a TATem procesor zatěžuju. TAT dokáže vyhnat celkovou spotřebu PC na 200W, kdežto Orthos jen na nějakých 185W a to o něčem svědčí.

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Tak dnes jsem domů donesl tu E2160, první co jsem s ní udělal bylo zabroušení IHS... po pár pokusech jsem ji vyhnal na krásných 3600MHz(400x9) v orthosu jsem testoval jenom chvilku, protože teplota už lezla přes 80°C dle core tempu, ještě aby taky ne když je poctivě nakrmen na 1,5V

Chtělo by to lepší chlazení... ale nevím nevím jestli se vyplatí na tohle CPU dávat třeba takový D-Tek Fuzion.

Naposledy upraveno uživatelem Martin Šejnoha: 22-10-2007 v 20:54

Registrace
    May 2006

congrats

100% OC

jak jestli se vyplati na to davat neco lepsiho? vzdyt mas doma procesor vykonejsi nez jakekoli dvoujadro ktere se letos nebo pristi rok bude dat koupit

otazka zni: dokazes to vyuzit?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha
    ...
    Pěkněj výsledek

P.S.: vypadá to že jeden procesor přebývá...nebyl by k zapůjčení...?

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    otazka zni: dokazes to vyuzit?
    Nechám na tom běžet BOINC... holt musím dohnat kolegu z práce
    Problém je, že pri takové frekvenci a napětí je boj to uchladit. Obstarožní blok KPcool toho má evidentně plné kecky... D-Tek Fuzion bude asi jediná volba

Pavel Boček: procesor jsem získal výměnným fondem, takže mi bohužel nic nepřebývá.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Martin Šejnoha Zobrazit příspěvek
    ...
    OT: Co se přidat k nám do týmu...? (BOINC Team CZ). V redakci náhodou asi nějaký to CPUčko taky néjni že.../OT

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Zdravim, nechci zakladat duplicitni tema, ale bohuzel tady tomu skoro nerozumim :-( Jak mnozi asi vedi, tak jsem o kus vedle resil nakup noveho PC. Pro rekapitulaci (predpokladam, ze to je dulezite) hlavne pro ty kdo ten muj puvodni topic necetli:

Deska: MB Gigabyte P35-DS3L - P35, s. 775, 4xDDR2, 4xSATA2
    Procesor: CPU Intel Dual-Core E2160 1.8GHz/800MHz/1MB/LGA775/65nm
    Pameti: RAM A-DATA 2x1GB DDR2 PC800 Retail Pack
    Grafika: VGA GigaByte 8800GT 512MB DDR3, DVI,TVout, HDCP, PCI-E
    Chlazeni procesoru: Vymenim BOX za COOLER Arctic Cooling Freezer 7 Pro
    Zdroj: Zdroj Fortron 400W ATX ATX-400PNF

Tak, tohle budu co nevidet mit a chtel bych, jak mi bylo navrhovano, pretaktovat procesor asi na tech 3ghz. Jsem ale totalni lama a nikdy jsem netaktoval a nemam o tom moc paru. Klidne bych ocenil i obecne tutorialy, ale lepsi by bylo nejaky "navod" jak tohle konkretne provest. Pripadne i dalsi navrhy na to, co a jak taktovat. :-)

Jinak diky moc predem!

Registrace
    May 2006

tgfh: wtf?

neco o taktovani mas zde: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2603
    skus neco pohledat, na internetu je toho celkem dost (i v cestine)

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Hmm, tak jsem si to prostudoval a porad v tom mam trochu zmatek, nicmene jestli jsem to spravne pochopil, tak s tim co jsem koupil by to melo byt opravdu snadne :-)

1) V BIOSu zmenim frekvenci FSB ze soucasnych 200 "realnych" na 333 "realnych".
    2) Pameti na 800mhz by meli byt v pohode, pomer 2,5.
    3) Jak to ovlivni ty ostatni veci? To "zamykani" mi tam nejak unika...

Strana 2 z 12 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední