reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor nevidi PC

Fakur (19)|6.3.2013 17:25
Dobry den, pomozte mi prosim, koupil jsem tenhle PC a nechal ho poskladat v obchode CZC bez operacniho systemu, dnes mi dorazil, ale nejde zapnout, respektive jde, zapnul jsem ho do zasuvky, pripojil i monitor, ale ten monktor proste nijak nereaguje, furt cerna obrazovka? Nevite co s tim muze bejt? Normalne k notebooku jde pripojit bez problemu ten monitor, ale PC jakoby nevidi, jsem na prasky z toho. Kde muze byt chyba, nemohli mi ho zkurvit ti technici, kteri PC skladali, jinak ho pripojuji k tomuto monitoru pres kabel. Jedna se o tenhle tip:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B2OF1FQP
Jirka_T (84)|6.3.2013 18:03
Zdravím. Pokud uvedeš více podrobností, bude možno poradit.
1. jakým kabelem je monitor připojen (vga, dvi, hdmi...) ?
2. po zapnutí PC vypínačem něco svítí na PC ? Pokud ano, je slyšet něco z PC ?
3. svítí nějaká led na monitoru ?
Fakur (19)|6.3.2013 18:15
Mam tenhle pocitac :
http://www.czc.cz/9ed01eh086hpg9d8nvnnbai3cd/seznam
tenhle monitor:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B2OF1FQP
Pripojen je pres kabel, ktery jsem dostal spolecne s monitorem , asi VGA, snad tak de jmenuje ze?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/92/SVGA_port.jpg/300px-SVGA_port.jpg
Pocitac jsem zapnul do elektiky, zapojil mys, klavesnici, monitor pres VGA, poctac se sice zapne, funguje vysunout, zasunout CD mechanika, ale nevidi ten monitor, na monitoru je cerna obrazovka, monitor jde normalne pripojit k notebooku pres ten kabel VGA, fakt nevim co s tim . Pocitac vydava nejaky tichy zvuk, modra dioda sviti.
Co se tyce monitoru, ten sviti modre, ta dioda, kdyz zapojim do nej kabel od pocitace, zacne blikat
robky (3195)|6.3.2013 18:23
Tak zapoj monitor do výstupu grafickej karty ...nie do základnej dosky ;)
Budeš k tomu potrebovať redukciu z DVI na VGA (mala by byť pribalená ku grafickej karte, zrejme bude v krabici)
Jirka_T (84)|6.3.2013 18:35
Připojovat ten monitor vga kabelem (byť s nějakou redukcí dvi-vga) není to pravé, potřebuješ kabel DVI-D, nebo HDMI (obojí umí GK i monitor). Pokud je v PC GK vložená, zapojuj monitor do ní.
Fakur (19)|6.3.2013 18:38
robky
tu redukci DVI tam nemuzu strcit :( ta redukce je jina, ma o 4 takove zelezne tycky vice, ona tam nepasuje :(

---------- Doplněno v 18:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:37 ----------

Jirka_T
mam teda osroubovat viko PC a kouknou se dovnitr?
Fakur (19)|6.3.2013 18:54
super kluci, uz mi to najelo, jsem to strkal do DVI zakladni desky, ne do DVI GK, ja debil :D

---------- Doplněno v 18:54 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:53 ----------

no a ted mi to napsalo reboot and select proper boot device, insert boot media,. nemohli byste mi prosim napsat, co mam delat dal? Strcit tam to CD , nebo jeste ne?
Jirka_T (84)|6.3.2013 18:55
Nerozdělávat, pokud je v tom PC vše podle http://www.czc.cz/9ed01eh086hpg9d8nvnnbai3cd/seznam
tak tam ta grafická karta je. Já bych se neukvapoval a koupil "kabel DVI-D pro připojení monitoru k PC" (v každém obchodě s PC i v Okay tento kabel mají a rádi prodají..)
Fakur (19)|6.3.2013 18:58
Jirka_T, moc dekuji za radu, takze s toto redukci to nemuzu mit naporad jo? je to spatne, ze je monitor strceny rovnou do GK? Ale tak na dnesek to tak muzu nechat ne? Alespon bych nainstaloval windows, no teda se pokusil nainstalovat :D nejsem v tom moc zbehlej :D
Jirka_T (84)|6.3.2013 18:58
Zasunout DVD s instalačkou operačního systému...
Jirka_T (84)|6.3.2013 19:06
S tou redukcí bych to neprovozoval a ani neinstaloval Windows. Převodem z DVI na VGA se degraduje kvalita obrazu. Provozoval bych to jen tehdy, pokud by monitor měl jenom vstup VGA(D-sub). Což není tvůj případ.
Aby to bylo úplně jasné, bylo by možné vyfotit ten kabel kterým je to nyní spojené (tak aby byly vidět obě koncovky) ?
Připojení do GK je dobře.
Fakur (19)|6.3.2013 19:09
krasa, uz se to instaluje :) jsem tak stastny :D Jirko a posledni otazka, mam teda zitra koupit kabel DVI a nepouzivat tuhle redukci rovnou do GK, propojeni se zakladni deskou je asi totiz lepsi ze? To je asi posledni otazka a uz vas nebudu s nicim otravovat :D

---------- Doplněno v 19:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:08 ----------

hele, ale ja uz to ted instaluji :( co ted? To se mi tim padem nainstaluje nejak spatne cely windows? :(
Jirka_T (84)|6.3.2013 19:12
Propojení ze základní deskou není lepší, je na mainboardu proto, aby šlo využít grafiku v procesoru, ale jen když v PC není grafická karta. Ty GK máš, zapojuj to jen do ní.
Pokud instalace už běží, určitě to nechat dojet...
Později určitě koupit kabel DVI-D a propojit GK s monitorem tímto digitálním spojením, nainstalované Windows se tomu potom samy přizpůsobí.
Fakur (19)|6.3.2013 19:30
vsechno je nainstalovane, na zadne errory jsem teda zatim nenarazil, rozliseni monitoru nastavene na 1920x1080, zitra si akorat skocim pro DVI kabel, pripojim ho na monitor a GK. A vsechno je vyresene, ted me ceka dlouha instalace vsech mych programu a her. Jdu na to.

Moc vam dekuji za rady, uz jsem chtel vracet PC zpatky do obchodu, ze mi poslali nejaky vadny kus :D
Trpasek (70)|7.3.2013 16:12
Jen bych chtěl dodat, že Jirka_T to nemyslel tak, že když to budeš mít zapojené přes redukci VGA x DVI, že ti něco odejde. Chtěl ti říct, že kvalita obrazu bude při zapojení přes VGA(analogové) horší :) Tzn. že když si koupíš jím doporučený kabel do DVIcka(digitální) bude kvalita obrazu na vyšší úrovni.

Jinak klidně na to zapojení přes redukci mužeš frčet jak dlouho budeš chtít ;)