reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak kompletne odinstalovat windows?

Fakur (19)|8.3.2013 16:59
Dobri lide, pmozte, co mam namackat, abych kompletne ocistil svuj SSD Disk od stareho windowsu? Respektive od dvou :D Protoze jsem nainstaloval na jeden jeste druhy, myslel jsem, ze se automaticky ten prvni vymaze, ale bohuzel :D Pri spousteni mackam F2, vyjede mi nejake menu, a co dale? Co mam zmacknout na kompletni smazani odstraneni windowsu, abych mohl nainstalovat novy operacni system na uplne cisty SSD disk? Byl bych moc vdecny za odpoved :)
Moje sestava:
http://www.czc.cz/9ed01eh086hpg9d8nvnnbai3cd/seznam
nou_cement (10)|8.3.2013 17:20
nej:
1) jednodušší
2) efektivnější
3) elegantnější

řešení je zrušit celou partition a vytvořit novou... samozřejmě ale musíte všechna Vaše data zazálohovat...
Fakur (19)|8.3.2013 17:26
nepotrebuji zadna data, vsechno mam na externim disku , ktery ma 3 TB :D a jak prosim tebe mam zrusit celou partition, nemohl bys popsat presny navod, ja nejsem v PC moc dobrej

---------- Doplněno v 17:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:25 ----------

nepotrebuji zadna data, vsechno mam na externim disku , ktery ma 3 TB :D a jak prosim tebe mam zrusit celou partition, nemohl bys popsat presny navod, ja nejsem v PC moc dobrej
hugostieglitz (907)|8.3.2013 18:22
při instalaci win se tě neptá jesli chceš provést formát disku?
já myslí že ano,tak v průběhu instalace až na to dojde řada tak klikni na "formátovat" a pokračuj v instalaci
nou_cement (10)|8.3.2013 18:58
Takže po krocích...

Co potřebujeme?
- Instalační disk Windows 7 (nebo jiný, postup je ale psaný pro windows 7... s Vistama totožný, s 8 nejspíš také...)
- Počítač :)

1) Vložte instalační disk do optické mechaniky
2) V závislosti na svém BIOSu/EFI nabootujte z tohoto média (dost běžné je tzv "boot menu" po stisknutí nějaké klávesy, tak jí stiskněte, zvolte optickou mechaniku a vyčkejte)
3) Budete vyzváni ke stisknutí libovolné klávesy, učiňte tak :)
4) Po chvilce žvejkání optického média na Vás vyskočí obrazovka s nastavením jazyka... nastavte pokud je k dispozici češtinu a potvrďte
5) na obrazovce co následuje stiskněte nainstalovat, na té další zvolte "Vlastní (upřesnit)"
6) identifikujte Vaše SSD (patrně jde o jednu velkou partition), celou partition zrušte a vytvořte novou z nealokovaného místa které se nyní uvolnilo o požadované velikosti (implicitně Vám bude nabídnuta maximální)
7) nechte vaší novou partition zaškrtnutou a zvolte instalovat
8) pokračujte tak jak jste zvyklý instalovat Váš systém...

Kdybyste něčemu nerozumněl nebo něco Vás zajímalo klidně se ptejte :)
Fakur (19)|8.3.2013 19:27
tak to je bomba, ten rusky windows jsem dal do hajzlu, vymazal celou partition a pak nainstaloval cesky windows , dikes :) nebylo to zase tak tezke, ja jsem si myslel :) ale bez navodu bych to tuplem nedal :D
nou_cement (10)|8.3.2013 19:46
Instalaci Ubuntu a Windows zvládne i slepice, když člověk kolem enteru nasype zrní ;)