reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zamrznutí při hrách

Neregistrovaný (0)|12.3.2013 10:34
Tazatel: Humlae

Znění dotazu: Vždy se mi pc sekne,nepravidelně po cca 5-15 min po spuštění hry,někdy zčerná obrazovka,ale zvuk běží dál,nebo přez obrazovku jsou žlutočerný pruhy a seklý i zvuk a nejde nic jiného než tvrdý reset na caseu.
Udělal jsem nové pojistky a koupil záložni zdroj FSP EP SERIES 650,ale žádná změna nenastala.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Case: CM STORM Scout
Chlaďič na procesor: NOCTUA NH-D14 SE2011
Grafická karta: GIGABYTE HD7850 2GB
Procesor: Intel Core i7 3820
Základní deska: ASUS P9X79
Ram: Patriot 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Viper 3 (Black Mamba)
Zdroj: Enermax NAXN 82+ 850W Bronze
Pevný disk: Western Digital CaviarGreen 500GB 64MB cache
Mechanika: Samsung SH-224BB
Op.systém: Win7 64-Bit legální
johny__g (6387)|12.3.2013 14:31
Začalo to zničehonic nebo to někdy jelo normálně? Teploty jsou OK? Zátěžové testy (Furmark apod.) jsi zkoušel? Paměti projeď pomocí goldmemory.
Humlae (0)|12.3.2013 14:47
[QUOTE=johny__g;528139]Začalo to zničehonic nebo to někdy jelo normálně? Teploty jsou OK? Zátěžové testy (Furmark apod.) jsi zkoušel? Paměti projeď pomocí goldmemory.[/QUOTE]

Skládal jsem ho cca před 3 měsíci a dělá to od začátku.Teploty jsou víc než ok.Všechny testy taky na výbornou,jenom ramky jsem neotestoval a zdroj.Zkusim goldmemory,ale musim nejdřiv přijít na to,jak
johny__g (6387)|12.3.2013 15:22
Ty teploty jsou teda jaké? Napiš hodnotu, čím si zatěžoval a jak dlouho. Třeba po hodině ve Furmarku GPU stress test XY stupňů na GPU. To samé CPU. Padají jen ty hry nebo i někdy jindy? BIOS je aktuální (verze biosu je vidět v CPU-Z). Ještě zkontroluj voltáž a časování pamětí.
Humlae (0)|12.3.2013 18:41
[QUOTE=johny__g;528146]Ty teploty jsou teda jaké? Napiš hodnotu, čím si zatěžoval a jak dlouho. Třeba po hodině ve Furmarku GPU stress test XY stupňů na GPU. To samé CPU. Padají jen ty hry nebo i někdy jindy? BIOS je aktuální (verze biosu je vidět v CPU-Z). Ještě zkontroluj voltáž a časování pamětí.[/QUOTE]

Při testu ve Furmarku GPU 54C°. Verze biosu 1.62.0.Na CPU a paměti jsem moc blbej a potřeboval bych návod.Vyskytla se další věc,pc se najednou po testech zapíná tak rychle,že ani nestíham vjet do biosu. Sekne se to jen při hrách.Ale Skyrim jako jedinej funguje bez problémů.V nastavení to asi nebude,zkoušel jsem i nastavit minimální grafiku.
johny__g (6387)|12.3.2013 21:14
Teplota grafiky se zdá být OK. BIOS verze 1.62.0 neexistuje, to jsi asi našel číslo verze CPU-Z. Verze biosu by měla být v záložce mainboard. Na test CPU použij třeba Prime95 (Torture test, In-place large FFTs, zatížit všechna vlákna). Na paměti Goldmemory. Vypálit ISO na CD, nabootovat z něj a nechat jet několik hodin.

Edit: paměti máš 4 x 4 GB?
Neregistrovaný (0)|13.3.2013 15:26
[QUOTE=johny__g;528162]Teplota grafiky se zdá být OK. BIOS verze 1.62.0 neexistuje, to jsi asi našel číslo verze CPU-Z. Verze biosu by měla být v záložce mainboard. Na test CPU použij třeba Prime95 (Torture test, In-place large FFTs, zatížit všechna vlákna). Na paměti Goldmemory. Vypálit ISO na CD, nabootovat z něj a nechat jet několik hodin.

Edit: paměti máš 4 x 4 GB?[/QUOTE]

Paměti mám 4 x 4GB.Bios 3305/25.12.2012.Prime95 běží 6 hodin a pořád se nic neděje.Není něco jinýho na paměti než Goldmemory?Stahoval jsem z několika zdrojů a pořád se to nedaří rozchodit.