reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přenášení PC

Teadrinker (32)|14.3.2013 00:43
Zdravím,

rád bych dal dohromady výkonné PC, které by bylo možné občas přenášet, včetně monitoru.
Bylo by to asi tak cca 1x za měsíc maximálně (spíš 1x za 2 měsíce), ale byl by to kus cesty. (bus/vlak/metro, přestupy, 4 - 5h)
PC bych měl pochopitelně u sebe v nějaké větší kabele, někam do nákladového prostoru busu bych ho nedal.
Monitor chci s vysokým rozlišením, takže nejmíň 21,5" to bude. :(
Jaká si myslíte, že je únosná hmotnost case k tomuto účelu? (Nějakou sílu mám, úplně atrofovanej nejsem.)
A co se týče grafické karty? Nebylo by příliš vysoké riziko vylomení?
A ohledně CPU chladiče, mám doma CM Hyper 212+ (16cm vysokej, 630g) - nebylo by tady velké riziko poškození kvůli mechanickému namáhání desky?
Vím, lepší by byl určitě nějaký low profile lehký chladič, ale to bych tenhle musel prodávat a připlácet na jiný, další starosti.

Dík za rady :)
zsdx (2098)|14.3.2013 10:49
Nestacilo by ti nejake AiO?
Mechanickemu namahani lze castecne predejit transportem v poloze 'na lezato', kdy chladic stoji na desce a nepaci ji. Plati i pro graf. kartu.
Trpasek (70)|14.3.2013 11:51
Zdá se mi, že DFI dělalo popruhy na přenos PC... ale bylo to spíš takové placebo. Jinak PC je dobré převážet/přenášet na ležato, jak psal už "zsdx" Pokud by jsi měl možnost svést se s někym autem, bylo by to mnohem šetrnější ;) Navíc si dost dobře nedokážu představit cestu MHD s mým 26kilovým bigtowerem (upravený x let starý chieftec) :D
johny__g (6387)|14.3.2013 15:26
Co to poskládat do něčeho jako Fractal Design Node 304? Je tedy třeba udělat pár kompromisů - ITX deska, bez mechaniky, ale deska tam leží vodorovně, takže při přenášení vylomení nehrozí.
ICE_D (2754)|14.3.2013 17:09
Me spis napadlo neco jako toto:
http://www.alza.cz/alza-gamebox-nvidia-little-monster-lvl-2-d367624.htm

deska nalezato, nahore prakticka ucha na prenaseni :D
A nebo jednoduse narvat mene drahe komponenty do tehne skrinky:
http://pc-skrine.heureka.cz/bitfenix-prodigy/
Teadrinker (32)|15.3.2013 19:45
zsdx:
AiO by mi nestačilo, já to právě chci i na hraní, nemusí to být nějaká extra mašina, ale něco by umět měla..
Navíc mě hrozně baví vybírat komponenty a sestavovat PC, z AiO bych takovou radost neměl. :)
Taky se těším na nějaké taktování. :)
Teďka mám notebook, kterej mi právě stačí celkem na vše, až na ty hry.. (Inspiron 1525, procesor T2390, integrovaná grafika, která taktak zvládá HD).

trpasek: No právě! 26kg je fakt moc... já koukám po bedně, co by měla tak do 5kg ideálně...

johny g.:
Jo, tak skříň je pěkná, už jsem na ni koukal. Jediná nevýhoda - chce to miniITX desku a já bych rád osadil AM3+ ATX co mám doma ve stolním PC, která není špatná a něco bych tak ušetřil.. a navrch procesor bych rád AMD FX 6300 (6350).

NFG-ICE:
Ta bitfenix je pěkná, ale zase ITX.. neříkám, že by se nedalo zainvestovat.. :)
Ale nemůžu nikde najít miniITX AM3+ desku :(
Navíc bych tam právě rád narval FX 6300, trochu se potrápil s taktováním. :)
Jako šlo by to, že jo, postavit to na jiné platformě..
Ale zatím hledám co nejvyšší upotřebení pro své dosavadní komponenty, viz níže..
To přenosné PC by mělo být takový hybrid starého a nového.
Hodně záleží, jak na tom budu s prachama, ještě pořádně nevím.
PC budu pořizovat nejdříve v srpnu, nejpozději v listopadu...
celkem jistých mám už 5000Kč za jednu brigádu, dále prodám notebook (+ tak 4K do rozpočtu, jednu grafiku + tak 1,5K do rozpočtu, pár učebnic + 2k do rozpočtu)
Takže zatím mám jistých tak 13K, což není moc :-D ale věřím, že ještě nějaký brigády seženu a bude to lepší.
Podle toho se bude odvíjet cena PC..

Je potřeba, abych toho řekl více k sestavě.
1) Mám doma 2 roky starý stolní PC, který bych rád co nejvíce vykuchal a upotřebil do nového PC. Sebrané komponenty bych nahradil levnými, domácí PC bych zanechal rodince na internet a podobně.

domácí sestava:
CASE COOLERMASTER Centurion 534 (solidní case vážící kolem 10kg.. zůstává v domácím PC.)
MB Gigabyte 990XA-UD3 - 990X (docela slušná deska, rád bych ji použil do nového PC)
CPU AMD Athlon II X3 455 (:-D no comment.. ale koupenej za 1600 a doma na net to bude ideál) (byl v plánu upgrade na bulldozera, ale nakonec bude upg. na Piledrivera)
COOLER CoolerMaster Hyper 212+ (slušný chladič CPU, ale je dost vysoký... buď půjde do nového PC (doma bych použil box) nebo holt do nového seženu lowprofile cooler)
HDD WD Caviar Blue (zůstává doma)
DVD RW (nechám doma)
RAM Kingston 2x2GB DDR3 1333 MHz (zůstanou doma)
DVAKRÁT Sapphire HD5830 EXTREME (hrál jsem si s crossfire než se nastavení rozhodilo tak, že nejsem schopen to zprovoznit..)
- jedna by zůstala doma, ta lépe taktovatelná (posun takřka z 2K na 2,5K bodů v PassMarku)
- druhou bych střelil na aukru, něco doplatil a pořídil jinou grafiku

Zdroj Fortron Aurum 700W, záruka 5 let, nemodulární (rád bych ho upotřebil v novém PC..)

monitor BenQ 24" (zůstane doma)
Teadrinker (32)|15.3.2013 20:30
Více výkonná, méně mobilní varianta za dobrou cenu:
http://www.czc.cz/96opfefq2ujhi8hoq92521qsp9/seznam

Hodně mobilní řešení s tak trochu externí grafikou:
(tady ale nijak nevyužiju komponenty z domácího PC)
http://www.czc.cz/4o1ko0lj4sged8lt3p7u7ntbef/seznam

http://www.czc.cz/10paa6f4oaj349lm23kapihfe1/seznam
další řešení - kompromis mobility, ceny a výkonu + zatím by v tom jela R 5830 s tím, že by brzy byla vyměněna..

Co myslíte?
Dík za rady :)
ICE_D (2754)|15.3.2013 20:46
Do CPU AMD nedelam, nechci Ti poradit blbe :D Ja jen vim, ze skoro ve vsech hrach mu napraska i3... Ale zase pristi generace PS4 by mela mit 8 jader 1,6Ghz CPU, pak by se mohlo hodit mit vic jader o mensim vykonu, protoze hry se urcite budou portovat na PC ;) Je mi trochu podezrela ta deska za 1000, pujde na tom vubec taktovat,, aniz bys ji roztavil? :notsure

Kazdopadne bych Ti rad poradil, abys vyhodil toho Samsunga 224BB, presne tenhle typ mam doma a dela nehoraznej bordel, startujici letadlo je proti ni tichoslapek :D Zkus LG nebo LiteOn ;)

Grafiky dobry, ale pokud u 7850 trvas na 2GB verzi, tak koukni spis mozna na nVidii 660, mela by mit za stejny penize o 10-15% lepsi vykon.
7850 1GB vychazi lepe pomer cena / vykon. Ale zase je otazka, na jak dlouho s ni pocitas. Dneska moc her 2GB videopameti vyuzit neumi, ale do 1-2 let by se to melo zlepsit, pak by mohlo byt 1GB malo (ja ji mam, ale kalkuluju s upgradem cca za rok, takze me ten 1GB nepali, ted zatim staci bohate ;) )
Teadrinker (32)|15.3.2013 21:18
ještě poznámka k té malé skládačce, vymýšlel jsem i šílenou mašinu s Ivy Bridge 3470S, Radeonem 7950, 450W SFX zdrojem (2000Kč)
ale to už by byl dost overkill a poměr cena/výkon taky někde jinde :)

http://www.czc.cz/brsh76dg3ehc1bcd9943kqc2r3/seznam

---------- Doplněno v 21:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:15 ----------

ta deska za 1000Kč by přišla do staršího domácího PC, ze kterýho bych sebral lepší desku (gigabyte 990XA, nějak za 2300)

---------- Doplněno v 21:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:15 ----------

Jo, 7850 1GB by taky šlo.. :)
Počítám s tou sestavou tak na 2 roky, pak už budu vydělávat a na nějakej slušnější upgrade se zmůžu. :)
Trpasek (70)|15.3.2013 21:43
[QUOTE=Teadrinker;528404]trpasek: No právě! 26kg je fakt moc... já koukám po bedně, co by měla tak do 5kg ideálně...[/QUOTE]

No ono skřín vážící do 5kg bude pro cestovaní rozené peklo, protože jsou to vetšinou nekvalitní PC skříně z tenkého plechu. Já bych zvolil určitě něco bytelnějšího. Jinak já jezdím po LANkách(občas), ale vozím se autem. Nejideálnější by byl nějaký výkoný NB, ale zase po stránce financí by to bylo horší.
DrZelenka (2491)|15.3.2013 22:29
[QUOTE=Trpasek;528406]No ono skřín vážící do 5kg bude pro cestovaní rozené peklo, protože jsou to vetšinou nekvalitní PC skříně z tenkého plechu. Já bych zvolil určitě něco bytelnějšího. Jinak já jezdím po LANkách(občas), ale vozím se autem. Nejideálnější by byl nějaký výkoný NB, ale zase po stránce financí by to bylo horší.[/QUOTE]

Souhlasím - 5kg bedna (mluvíme o ATX - ITX bedny jsou menší, takže tam 5kg není tak zoufale málo) bude papír, kterej se ti zkroutí v ruce po 2 cestách, ani s ní nebudeš muset nikde bouchnout. Já se kloním ke slušnému PC v ITX bedně a nějaký slušný přenosný tašce. Případně se dělaly i bedny s madlem.

Když se u toho bude přemejšlet, vybere se slušná bedna a odpovídající komponenty, tak výsledkem bude perfektní mašina - malá, tichá, relativně lehká a výkonná. Já teď něco podobného skládám do Fractal Design Node 304.
Teadrinker (32)|15.3.2013 23:33
Popřemýšlím.. zalman z12plus.. co tahle skříň? 7kg... pořád by se dalo..
Dík za rady :)
ICE_D (2754)|15.3.2013 23:36
Hm, 7 kg se slusne pronese, to je skoro balik mineralek :D Nehlede na to, ze oproti ITX je to neskladny - ta Tvoje "kabela" bude spis krosna, aby se to tam veslo.....
Teadrinker (32)|15.3.2013 23:51
jednu krosnu už budu mít na zádech, na tohle asi seženu nějakej kufr :D
ICE_D (2754)|15.3.2013 23:54
Ty musis bejt asi kulturista :D Ja nejsem zrovna rachitickej slaboch, ale kdyz tahnu domu nakup, tak ten 9kg balik mineralek (to bude zhruba skrin 7kg + komponenty) v kazdy ruce po 20 metrech chuze od auta k baraku rad a s ulevou odhodim :devil Uprimnou soustrast pri tahani :D
Teadrinker (32)|16.3.2013 00:00
Když se zamyslím, jak moc to budu přenášet..
odhadem během 12 měsíců to zažije asi tak 6 brutálnějších cest (rámcově 5h, bus, metro, vlak), to s sebou budu mít navíc i krosnu s dalšími věcmi, ale nijak extra těžkou.
+ občas menší přenášení po okolí (párset metrů ke kámošovi a podobně).
Potom už budu usazenější a cestovat se bude jen zřídka. :)
Přijde mi, že takhle by to ještě jakžtakž skloubit šlo... kdybych cestoval co 14 dní, tak asi fakt beru ten notebook.
ICE_D (2754)|16.3.2013 00:03
No hele, tak az pojedes tu svoji 4-hodinovou cestu, tak si na zkousku vezmi kufr a do nej 9kg zavazi, treba zasobu piv :D, a otestuj, jestli to vubec zmaknes ;) Abys pak v budoucnu sam sebe nenavidel za to, ze sis vybral 7kg bednu 50x50 cm :D
Teadrinker (32)|16.3.2013 00:08
Já s tím právě nijak extra chodit nebudu.. akorát nastoupím do busu/vlaku.. pak to teda přenesu rámcově 100m při přestupu.. dojedu a sem na místě.
Že bych to táhl v ruce v chůzi, toho nebude moc.. spíš aby to vydrželo tu cestu.. kodrcání vlaku a busu..
Plus teda, kdybych s tím jel k babi, čekala by mě cesta asi 1km do kopce, to už by mohlo být husté.. mám rád výzvy :-D
Jo a mám 70kg, trochu cvičím.. tak snad bych to nějak dal.. posilka by to každopádně byla.. těch 7kg case vidím jako maximum, víc by bylo už vážně nelidský.

---------- Doplněno v 00:08 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:05 ----------

:-D :-D hele, to je dobre pivní test, to udělám, fakt! :-)
Navíc budu mít ještě monitor, buď taky nějak v kabele, případně nějak opatrně zabalenej v krosně. Nějakou 22ku, ale to už o tolik navíc vážit nebude..
Ještě je varianta, že bych monitor převážel opravdu vyjímečně a spíš bych používal jeden starší co mám doma, když bych tam jel.
DrZelenka (2491)|16.3.2013 09:55
Chceš PC na přenášení a pak to rveš do ATX bedny? :notsure To máš cca 11kg jen bedna + komponenty (jen slušnej ATX zdroj má skoro 2kg), dalších 5kg monitor + obal a krosna na zádech. Nezdá se to, ale tohle se ti sakra pronese i těch 100m. Ta bedna nemá tvar vhodnej na nošení a ty to potáhneš v jedný ruce (v druhý budeš mít 5kg monitor - ale tam maj krabice úchyty pro nosení v 1 ruce).

Navíc v jedný ruce hodně věklá taška s bednou, v druhý monitor (22" v krabici s polystyrenem není malá) a na zádech krosna - budeš dobře obloženej :) U nás by tě autobusáci nenechali nastoupit a nechali tě to dát vše do kufru.

Jsem zvědavej jestli to tak uděláš - zajímaly by mě pak zkušenosti z podobného převážení :)