reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Software, co vám změnil život

Pavel Kovač (374)|14.3.2013 12:51
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Software, co vám změnil život[/SIZE]



Existuje nějaký software, bez kterého si již nedokážete představit život? Nebo je zde nějaký, co vám život doslova převrátil vzhůru nohama a za kterým bezmezně stojíte? Existuje vůbec takový software, nebo je jen z říše snů?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Dainn (6)|15.3.2013 12:41
Nu SW co by mi změnil život, takový neznám. Je však pravdou, že jistý přelom pro mne znamenal před lety "Linux", zde stará distribuce RH 5.1., nu a dnes bych se jen stěží obcházel bez mého milovaného Foobar2000 přehrávače. Nu a ještě od dob počátků Norton (dnes Total) Commander coby souborový správce a v oblasti audio/video legenda VirtualDub. To jsou takové stálice, jež mne provází již léta.
Neregistrovaný (0)|15.3.2013 13:12
Takovy software, ktery zmenil zivot nejenom me opravdu znam, a jmenuje se Counter Strike. Nastesti tedy i pres kvantum straveneho casu me nezmenil zivot takovym zpusobem, jako tem nemalo nestastnikum, kteri kvuli casu u Counter Strike nemeli cas na skolu a byli ukonceni na VS.
M0RGAN (21)|15.3.2013 13:32
Tak výrazných programů, bez kterých bych fungovat nechtěl, je víc. Ale že by mi nějaký jednotlivý změnil život? To asi ne :-)
Neregistrovaný (0)|15.3.2013 14:36
Jednoznačně Windows 3.x a produkty Borland pro Windows 3.x které vytvořily možnost se živit programováním.
Pinky Poet G.org CLooNY (0)|15.3.2013 16:58
Na první místo bych dal obecně opensource, který jsem objevil až později, při řešení otázky, jak vyrůst z "telecích let", a jak žít a nekrást přitom. Z komerčního sw to byly předně první Windows (AmigaOS - závist až za hrob), pak Photoshop, AutoCAD a od toho se pak odvíjelo mé zaměření i zájmy. Z her bych na první místo dal určitě Diablo (pro mně první díl, pro jiné až druhý, který jsem rád neměl) a QIII...
john (877)|15.3.2013 17:43
assembler v obdobi 1983-1992, to byla parada se zmeti 0-1 :cool:
Orthank (11)|15.3.2013 17:54
Pokud mluvím za sebe, tak z profesního pohledu mě asi nejvíce změnil a ovlivnil život Autodesk Inventor který je v současnosti moje živobytí a to z pohledu přístupu k vytváření výkresů v porovnání s AutoCADem. Nějak si nedovedu představit že bych zase začal smolit sestavy o stovkách komponent v různých pohledech v AutoCADu (bylo by to trápení).

Obecně by se dalo konstatovat, že mě změnil život software, který je pro mě každodenním "chlebem" a navyknul jsem si na něj tak, že nepoužívám cokoliv jiného :-)

No a z her pochopitelně Freelancer ....
Glide (1)|15.3.2013 18:04
Linux v pracovnim zivote od admina az po team leadera :-)
czhunter (775)|15.3.2013 21:48
3ds max

Kdysi jsem si poctivě ukradl verzi 3.5 (to bylo asi tak před 12ti lety, tehdy ještě Discreet 3D Studio Max, nyní Autodesk 3ds max) a po pár chvílích zjistil, že být modelářem ve "třidéčku" je asi mým osudem.
A světe div se, dnes se tím živím - i když už dávno v jiném SW na úplně jiném principu.

Jinak přestože jsem max používal 8 let, nikdy jsem za ním "bezmezně nestál", naopak jsem ho vždy kritizoval za dlouho známé, léta neřešené bugy a nedostatky.

Všechny tyto "velké produkční SW" (tj. v podstatě vše od Autodesku, Adobe, Dassaultu apod.) mají ještě jednu specifickou vadu - jejich vývojáři naprosto kašlou na požadavky a náměty uživatelů, staré známé chyby neopravují a z nových funkcí přidávají to, co se snadno implementuje, i když je to k ničemu, než aby přidali to, co chtějí uživatelé.

Když znáte "malé nezávislé programy" - a ideálně i jejich programátory, jako jsem znal např. 3D Coat, tak tam je vidět, jak se snaží implementovat vše užitečné, o čem se diskutuje na fóru. Uživatelé řekli, že by chtěli takovou a onakou funkci, pak se třeba týden diskutovalo na fóru jak by měla vypadat a ovládat se, pak pokud nebyla extrémně složitá byla během týdne v night buildu a v dalším měsíci ve stable verzi, pak se dál vylepšovala a vychytávala až do major verze (kdo nechtěl nemusel beta buildy používat) - pořád ovšem šlo o běžný komerční program!
Když si koupíte program za 100 tisíc (klidně desítky licencí) ... nikoho váš názor nezajímá.
Samo_ (0)|16.3.2013 08:10
Fasttracker II. Nasiel som ho nahodou v roku 1996 na jednej diskete od kamarata, zo zvedavosti spustil a potom na nom fical v kazdej volnej chvili mnoho rokov az do doby, ked na novom pocitaci s novym operacnym systemom uz nefungoval tak, ako by mal...
Pavel Matějka (11)|16.3.2013 08:57
U mě je to Age of Empires II s datadiskem Conquerors. Dodnes nemine den, abychom si se ženou nezahráli.
Další je obecně internetový browser - i když ten by bez obsahu, který zobrazuje, byl dost na nic.
Noxikk (0)|16.3.2013 10:26
czhunter: Mluvis mi primo z duse, s Autodeskem mam bohuzel bohate zkusenosti. Jen jeste dodam, ze jsou schopni perfektne pracujici funkci v pristi verzi totalne zmrvit (polofunkcni a nestabilni) a v dalsi s velkou slavou opravit. V pripade techto firem si jinak musis potrebne funkce naprogramovat sam, oni dodavaji jenom engine.
Neregistrovaný (0)|16.3.2013 11:01
Rád fotím a až Zoner 13,14 mi pomohl ocenit RAW a jeho výhody. Zoner oproti Photoshopu a Corelu je pohotovější a na úpravy mnohem rychlejší než zmíněné programy.
Pitrum (8)|16.3.2013 11:09
Pokud by se mne ještě v 80. letech někdo zeptal, nechci-li se živit prací na počítači nebo s počítači, odpověděl bych, že se 100% jistotou nechci mít s výpočetní technikou do smrti nic společného. To po zkušenostech ze školy, s jazykem Fortran, psaní programů na dálnopisu .....
Na přelomu 80. a 90. let jsem byl proti své vůli vyslán na kurz konstruování pomocí AutoCADu r10, a to byl software, který mi změnil život ! Ihned po kurzu jsem definitivně opustil prkno a AutoCAD se stal na velmi dlouho mým pracovním nástrojem, verze r10. r11, r12, třináctku jsem přeskočil, r14 ..... atd, atd. Na přelomu 90. let a nového tisíciletí jsem dostal do ruky první Inventor, který mne přesvědčil, že tudy cesta 3D rozhodně nevede a dál jsem kreslil v dalších verzích AutoCADu. Nevím, jak si stojí Inventor dnes, prostě tehdy mne zklamal, ale už mnoho let pracuji se Solid Edge, zvlášť ST verze jsou pro 3D práci to pravé ořechové.
Nicméně, pro jednodušší věci se stále vracím k AutoCADu. To byl můj Femme fatal, který mi změnil život.:thumb
Ve hrách to byl dosovský Princ of Persia I a pak zvláště Princ Of Persia II, nic pozdějšího už mi neudělalo tolik radosti.:p
Pinky Poet G.org CLooNY (0)|16.3.2013 11:18
cz Hunter->
Velká a vleklá bolest značné části komerčního sw, přitakám. Pamatuji si, že zhruba kolem r 2005 (asi, nebudu po tom blíže pátrat) znamenal pokrok Autodesku v ACADu nové ikonky (hi color) na ovládacích panelech. Sw uplatňovaný v průmyslu tím asi trpí nejvíce (ale možná je to proto, že jej mám více na očích), počínaje Autodeskem, Dassaultem atd. Nejvíce to bilo/bije do očí u Tekla (Xsteel) Structures - ještě, že už s tím nepracuju, nové verze byly vždy za trest, podpora šílená - tento sw opravdu změnil můj pohled na svět (v tom negativním slova smyslu). Obecně, ohledně této záležitosti bychom se mohli bavit do soudného dne...
Pinky Poet G.org CLooNY (0)|16.3.2013 12:52
Tak, přátelé, tohle mě vážně pobavilo. My o vlku... A potrefená husa nejvíc kejhá. Aneb vzpomínáte na slavné Windows Millenium Edition s tím jejich slavným Media Playerem (7.0)???

http://www.novinky.cz/ekonomika/296231-bill-gates-zkritizoval-kapitalismus-na-plesatost-jde-vic-penez-nez-na-malarii.html
anamesny (1)|16.3.2013 13:48
Jednoznacne Catia V5 od Dassault Systemes. Spustam ju kazdy pracovny den uz 6 rokov. A este tych rokov bude dost. V mojich kruhoch najdiskutovanejsi software.
regine (41)|16.3.2013 18:27
Norton Ghost - Chci něco rizikového zkusit? Zazálohuju disk (dříve na Zip-Drive, dnes externí HDD) a pokud pokus dopadne špatně - cold backup z Norton Ghost-u a za 10 až 15 minut je komp na původním stavu a [FONT=Comic Sans MS]navíc mi zůstává záchranná kopie (archiv)[/FONT].:thumb Lepší jak pokusy ve virtualizaci.
FreakB (2)|17.3.2013 09:30
Pro mě to byl Cubase na ATARI ST.Je to úžasný program,nyní již dlouhou dobu s podporou Audio.
Luk Skywalker (82)|17.3.2013 15:15
Mě žádný software život nezměnil. Co se týče software, bez kterého si neumím "PC život" představit je OS Windows (používal jsem zběžně 3.11 a pak už běžně 95, 98, XP a skončil u 7) a další software Winamp na audio, GOMPlayer na video, PowerDVD na DVD a Blu-ray disky, mp3tag na tagování a pak další programy pro různé funkce, které už tak často nepoužívám (např. úprava audia, konvertovací programy). Pak se samozřejmě člověk neobejde bez firewallu, antivirových programů a programů na údržbu PC. A na tráveni volného času hry (kdysi na to času bylo více, v současnosti tak max. 4 hry za rok) - tu mě nejvíce oslovil Duke Nukem 3D (Atomic Edition) na poli akčních her a na poli strategií Knights and Merchants (podle mě nejrealističtější strategie nejen té doby).
Fox_25 (613)|21.3.2013 04:13
Pro mě je to hudební přehrávač cMP2-cisc Memory Player. Ze všech přehrávačů má nejlepší podání zvuku a také asi nejhorší podporu formátů a velice kostrbaté ovládání. Nepřehraje nic jiného než flac nebo wav, více skladeb zvládne jen za pomoci cue playlistu, ale stojí za to.

http://cicsmemoryplayer.com

Jako další je Aston, náhrada za plochu windows. Nebýt padající plochy na WinXP nikdy bych se k tomuto programu nedostal, prodloužil život mého OS o hodně dlouho. nakonec jsem si na něj tak zvykl že nic jiného nechci ani vidět.
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/67-screeny-vasi-plochy#post517867


Samozřejmě ne že by mi tyto aplikace nějak změnili život, spíš jej jen zpříjemnili.
nexus14 (3)|22.3.2013 19:55
"zmenil zivot" su mozno silne slova, ale inak irc protokol ktory bol jednou z prvych "socialnych sieti" v dobach ranneho internetu (samozrejme pretym bbs, atd) a kde bolo mozne stretnut zaujimavych ludi z celeho sveta, ked este web samotny nebol tak rozvinuty..
arkij (90)|23.3.2013 14:18
SW který mi sice nezměnil život, neboť není příčinou ale jen nástrojem, rozhodně však změnil profesi jíž se živím je AutoCAD - přešli jsme od tužek a rýsovacích prken k PC a k tomu není co dodat