reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teplota/otáčky - graf, starší PC

Sunshine (103)|17.3.2013 23:36
Ahoj,

mám tu starší počítač a chci ho použít a experimentovat s chlazením PC. Mám základní desku ASRock K7VT4A PRO a procesoru AMD Sempron (z hlavy neřeknu přesněji). Jde o to, že potřebuju software, který mi dokáže hlídat PC, zatíží ho na 100% (CPU) a bude měřit teploty v závislosti na čase a taky stačí jen procesor. Na výstupu by měl být nejlépe graf, nebo naměřené hodnoty v závislosti teploty na čase. Něco jako je OCCT - ten použít nemůžu, protože mi prostě neměří teplotu. Nevim proč, ais nepodporuje takové staré stroje?
Dál bych potřeboval něco na regulaci otáček. Něco jako je SpeedFan, kde bych měl prostě možnost nastavení (klidně v %), ale aby to ukazovalo aktuální hodnotu - mám tam starší Arctic Cooling. V BIOSu dohledám jak teploty (MB, CPU), tak aktuální otáčky, takže by to snad neměl být problém pro nějaký software. Mám tam nahozený XP Pro, ale kdyby existovala nějaká utilita pro Linux, tak to klidně na nějakým Live CD vyzkouším.

Prosím, spěchá to. Děkuju :)
johny__g (6387)|18.3.2013 14:41
Jestli se nepletu, tak socket 462 procesory nemají teplotní čidlo, takže záleží na desce. Stejně tak regulace otáček. Pokud nemá deska příslušný čip který to umí, máš smůlu.
Sunshine (103)|18.3.2013 16:43
No když jsem koukal na specifikace MB, tak je tam uvedeno toto:
- CPU Temperature Sensing
- Motherboard Temperature Sensing
- CPU Fan Tachometer
- Chassis Fan Tachometer
- Voltage Monitoring: +12V, +5V, +3.3V, Vcore

A v BIOSu normálně teplotu CPU, MB a asi 2400rpm na větráku, tkaže si myslí,. že když to ukáže BIOS tak už je třeba jen nějaký software, aby mi to reprodukoval za chodu systému? Uvažuji správně ne?