Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Pomoc s nastavenim domaci site

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Zdravim mistni uzivatele. V sitich se moc nevyznam a tak bych chtel poprosit o radu - chtel bych v ramci dvou rodinnych domu zprovoznit mensi sit, melo by to vypadat takto:

router 1 - TP-LINK TL-WR1043ND, k tomuto routeru je do wan priveden i internet, WIFI1
    router 2 - Tenda W311R+ - tento je kabelem propojen s TP-Linkem, WIFI2
    router 3 - ASUS WL-520GC - opet kabelem propojen na TP-Link, WIFI3

Uz jsem se pokusil neco samostudijem nastavit, ale neni to ono. Vim ze by TP-Link mel byt pouzit jako hlavni router a ostatni dva by mely byt nastaveny do brige modu - tzn. ze oba routery by mely byt s TP-Linkem propojeny na LAN a bridge nasledne v routerech nastavit ze? Tenda je momentalne nastavena v nejake automatice (napojeno momentalne pres WAN) a ten ASUS se mi nepodarilo rozchodit vubec (sam o sobe ale funguje)...

Chtel bych se tedy zeptat, jak dane routery (vsechny tri) ponastavovat tak, aby mi TP-Link routoval vsechna zarizeni pripojena k jekemukoliv ze tri routeru (pokud to tedy s touuto kombinaci je hardwarove mozne)? Kdyby se to takto povedlo, mela by na sebe i vsechna eventualni zarizeni videt, je to tak?

Co se tyka wifi, tak tam uz jsem vycetl, ze by vsechny tri site mely mit nastavene stejne SSID, sifrovani, hesla a posunout je ob dva kanaly. S tim snad problem nebude.

Jeste me napada, na router 2 i 3 budou kabelem pripojena dalsi zarizeni (PC, TV, satelit) - pokud by to tedy pro nastaveni bylo nejak dulezite.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od h4gH Zobrazit příspěvek
    Chtel bych se tedy zeptat, jak dane routery (vsechny tri) ponastavovat tak, aby mi TP-Link routoval vsechna zarizeni pripojena k jekemukoliv ze tri routeru (pokud to tedy s touuto kombinaci je hardwarove mozne)? Kdyby se to takto povedlo, mela by na sebe i vsechna eventualni zarizeni videt, je to tak?
    Na všem kromě TP-Linku vypnout DHCP server, nastavit jim na LAN pevné IP (řekněme tp link 192.168.1.1, tenda 192.168.1.2, asus 192.168.1.3 - tj jen příklad) a nastavit mód "AP". Kabely z TP-Linku pak nezapojovat do WAN portu, ale do LAN. Cokoliv zapojené na Wifi si pak vezme IP z DHCP serveru na TP-Linku a pojede to tak, jak si cca představuješ.

Nováček
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od DrZelenka Zobrazit příspěvek
    Na všem kromě TP-Linku vypnout DHCP server, nastavit jim na LAN pevné IP (řekněme tp link 192.168.1.1, tenda 192.168.1.2, asus 192.168.1.3 - tj jen příklad) a nastavit mód "AP". Kabely z TP-Linku pak nezapojovat do WAN portu, ale do LAN. Cokoliv zapojené na Wifi si pak vezme IP z DHCP serveru na TP-Linku a pojede to tak, jak si cca představuješ.
    a kebelem zapojene zarizeni na Tendu ci Asus si taky budou brat IP z TP-Linku?

EDIT: tak nastaveno a vse jede jak ma :-) diky moc!
    Naposledy upraveno uživatelem h4gH: 23-03-2013 v 15:58

Podobná témata

1. Problém s nastavením sítě
    Od iLianik v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-12-2009, 21:05
  2. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 01-03-2009, 20:33
  3. Sítě: jaký print-server do domácí sítě
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4