reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s nastavenim domaci site

h4gH (7)|23.3.2013 11:12
Zdravim mistni uzivatele. V sitich se moc nevyznam a tak bych chtel poprosit o radu - chtel bych v ramci dvou rodinnych domu zprovoznit mensi sit, melo by to vypadat takto:

router 1 - TP-LINK TL-WR1043ND, k tomuto routeru je do wan priveden i internet, WIFI1
router 2 - Tenda W311R+ - tento je kabelem propojen s TP-Linkem, WIFI2
router 3 - ASUS WL-520GC - opet kabelem propojen na TP-Link, WIFI3


Uz jsem se pokusil neco samostudijem nastavit, ale neni to ono. Vim ze by TP-Link mel byt pouzit jako hlavni router a ostatni dva by mely byt nastaveny do brige modu - tzn. ze oba routery by mely byt s TP-Linkem propojeny na LAN a bridge nasledne v routerech nastavit ze? Tenda je momentalne nastavena v nejake automatice (napojeno momentalne pres WAN) a ten ASUS se mi nepodarilo rozchodit vubec (sam o sobe ale funguje)...

Chtel bych se tedy zeptat, jak dane routery (vsechny tri) ponastavovat tak, aby mi TP-Link routoval vsechna zarizeni pripojena k jekemukoliv ze tri routeru (pokud to tedy s touuto kombinaci je hardwarove mozne)? Kdyby se to takto povedlo, mela by na sebe i vsechna eventualni zarizeni videt, je to tak?

Co se tyka wifi, tak tam uz jsem vycetl, ze by vsechny tri site mely mit nastavene stejne SSID, sifrovani, hesla a posunout je ob dva kanaly. S tim snad problem nebude.

Jeste me napada, na router 2 i 3 budou kabelem pripojena dalsi zarizeni (PC, TV, satelit) - pokud by to tedy pro nastaveni bylo nejak dulezite.
DrZelenka (2491)|23.3.2013 11:54
[QUOTE=h4gH;528951]
Chtel bych se tedy zeptat, jak dane routery (vsechny tri) ponastavovat tak, aby mi TP-Link routoval vsechna zarizeni pripojena k jekemukoliv ze tri routeru (pokud to tedy s touuto kombinaci je hardwarove mozne)? Kdyby se to takto povedlo, mela by na sebe i vsechna eventualni zarizeni videt, je to tak?
[/QUOTE]

Na všem kromě TP-Linku vypnout DHCP server, nastavit jim na LAN pevné IP (řekněme tp link 192.168.1.1, tenda 192.168.1.2, asus 192.168.1.3 - tj jen příklad) a nastavit mód "AP". Kabely z TP-Linku pak nezapojovat do WAN portu, ale do LAN. Cokoliv zapojené na Wifi si pak vezme IP z DHCP serveru na TP-Linku a pojede to tak, jak si cca představuješ.
h4gH (7)|23.3.2013 12:32
[QUOTE=DrZelenka;528957]Na všem kromě TP-Linku vypnout DHCP server, nastavit jim na LAN pevné IP (řekněme tp link 192.168.1.1, tenda 192.168.1.2, asus 192.168.1.3 - tj jen příklad) a nastavit mód "AP". Kabely z TP-Linku pak nezapojovat do WAN portu, ale do LAN. Cokoliv zapojené na Wifi si pak vezme IP z DHCP serveru na TP-Linku a pojede to tak, jak si cca představuješ.[/QUOTE]

a kebelem zapojene zarizeni na Tendu ci Asus si taky budou brat IP z TP-Linku?

EDIT: tak nastaveno a vse jede jak ma :-) diky moc!