reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

trhane prehravani videa

hanusm (118)|24.3.2013 08:34
Cau. Mam nasledujici konfiguraci

CPU Athlon 64 3000+ (2GHz)
deska Asrock K8NF3-VSTA
grafika MSI FX 5500 (256 MB DDR)
2GB RAM
Windows 7 64 bit

kdyz dam "Informace o vykonu a nastroje", tak se mi tu i pise ze nejslabsim clankem je grafika,
dilci skore

- vykon pro pracovni plochu aero 2.0
-vykon pro 3d aplikace a hry 3.0

a na teto sestave se mi seka napr prehravani hd videa v prohlizeci z vimea ve fullscreenu (myslim video ktere uz je nactene v cache, rozliseni mam 1920x1080)... Je to opravdu tak slaba konfugurace? Nebo to bude jen ovladacema? Nastavením v biosu??... Nejaky ovladace jsem si stahnul ale nevim jaky jsou treba nejlepsi pro tuhle grafiku.. jestli je stahovat od nvidie / msi..
Netbook ASUS EEE PC 1001PX ktery mam taky doma se mi zda mnohem rychlejsi..

Měl jsem tu radeon 9200 a upgradoval jsem prave na MSI FX 5500 ze by to bylo rychlejsi to se mi nejak nezda :)

Diky za vase nazory :)
Gouranga (699)|24.3.2013 22:44
Nevim, jake konkretni kodeky pouziva vimeo, ale kdyz jsem zkousel pustit x264 v mkv souboru s rozlisenim 1280x720 (HD, nikoliv FullHD), tak se to na Athlonu XP 3000+ s ATI 9800 Pro, coz je pomerne podobna sestava, sekalo, takze neni prekvapivy, ze ti FullHD nejede ("reseni" byl prevod do XviDu se zvysenym bitratem, ten uz jde prehrat lip).
Stav je asi takovyho: grafika neumi akcelerovat video, takze musi vsechno delat procesor a ten to nestiha. Reseni? Asi grafika, co umi akcelerovat video, ale ani tak ti nedokazu zarucit, ze bude zvladat flash (je-li v nem vimeo) a podobny veci. Nevim, jak nvidia, ale ati umi h264 akcelerovat od serie HD2xxx (mozna i naky kusy X1xxx), u nvidie bych tedy cekal serie 7xxx a 8xxx (prvni mozna, druha skoro urcite), detaily asi pujdou nekde dohledat...
Georginek (2957)|24.3.2013 23:28