reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s WiFi

andrejus (145)|26.3.2013 12:48
Zdravím.

Mam taký problém s wifi na ntb HP Probook 4535s mam ho cca 2 roky. Ked som pripojeny na net cez wifi TP-link TL-WR842ND tak mi najskôr ide net normálne ale po chvíli mi nejde aj ked wifi svieti normálne a aj ntb mi ukazuje že má signál . V cera som hral WoT cez wifi a pritom som volal cez skype a zaujimave bolo že z hry ma vyhodilo ale skype fungoval, teda ja som počul druhú stranu ale oni mna moc dobre nie, a ked som skúsil či mi ide net tak nesiel teda nenacitalo mi žiadnu stránku. Mam win 7 a použil som nástroj "riešiť problémy" (zo sieťou) a to pomohlo a net išiel normálne.

Ale zaujíma ma či je to nejaká SW alebo HW chyba a či je nejaký nástroj na TEST wifi v notebooku....( to že je to chyba v ntb si myslím preto že ked sa napojím na wifi s mobilom tak všetko šlape )

Diky
zajdax3 (138)|26.3.2013 16:19
Podobny problem jsem resil u kamarada a reseni spocivalo v tom, ze v danem okoly wifi vysilace (routru) byly dalsi wifi site ktere jeli na stejnem kanale (frekvenci) a navzajem se rusili. (pc se odpojovalo a pripojovalo pri plnem signalu. Stacilo v nastaveni routru zmenit vysilaci kanal na jiny s mensim rusenim nebo volny a problem byl vyresen. Pokud mate mobil s androidem a wifi, da se na google marketu stahnou aplikace jmenem "wifi analyzer" ktera vam ukaze vsechny site v dosahu a frekvenci (kanal) Na kterem jedou. Pak staci vybrat neobsazeny a mohlo by to frcet.
john (877)|26.3.2013 19:58
[QUOTE=zajdax3;529333]či je nejaký nástroj na TEST[/QUOTE]
nejdrive zajdi na napr. speedtest, at vis jaky mas ping a upload.....
andrejus (145)|27.3.2013 18:45
ok dikes za rady nieco uz skusim