Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Domácí úložiště

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Dobrý den, chtěl bych poradit s domácím úložištěm. Chci si tam ukládat jen fotky, nějaké vide, možná zálohu PC. Mohli by mi někdo poradit? Děkuji předem, j.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Nejake levnejsi NAS by mohlo byt idealni, z vlastnich zkusenosti bych ti doporucil v podstate cokoliv od Synology http://www.alfacomp.cz/php/index.php...fMan%5B%5D=772
    Pokud se ti zdaji drahe, daji se sehant docela dobre z druhe ruky

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Ahoj, díky za rychlou odpověď ... z druhé ruky? Kde? :-) ... jinak já jsem původně uvažoval o WD My Book Essential 3TB nebo WD My Book Live 3TB. Já totiž v PC nemám nic citlivého, jen mi šlo o fotky, nějaké video, hudbu a třeba zálohovat Win a ještě nějaké složky. Jinak mám 1 PC a noťas přes wifinu a mobily ...

Registrace
    May 2006

Bazos, Aukro ... obcas je neco objevi
    Synology ma asi fakt nejvychytanejsi rozhranni pro spravu a spoustu zajimavych funkci.

Ale pokud ti staci jenom neco jednoducheho, tak s tim WD zase chybu urcite neudelas.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Nevím jestli WD nevydalo poslední dobou nějakou super vychytanou verzi, ale co jsme bohužel měl tu čest pár let zpět, tak radši žonglovat s disketama než WD... WD nejsou síťaři, motají se do všeho a obecně mají otřesný SW a ovladače. HDD od WD - super. Cokoliv jiného - radši ne... (EDIT - jo ještě vlastně nevím co servery, ale třeba stolní kompy a elitbooky marné nejsou - abych jim nepohanil úplně všechno)

Z prvního postu mi není úplně jasné, proč vlastně NAS a ne třeba jen externí HDD, tak by to možná stálo za zvážení. Pokud je NAS doopravdy na místě, tak bych hledal u "síťařů". Nevím jak je na tom u NASů D-link nebo Zyxel, to by mohli poreferovat jiní, ale i pokud by za moc nestály, tak bych si osobně radši připlatil za funkční a použitelné Synology/QNAP než polovičaté/polofunkční/pomalé, ale levné řešení.

Registrace
    May 2006

OT:
    Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    Cokoliv jiného - radši ne... (EDIT - jo ještě vlastně nevím co servery, ale třeba stolní kompy a elitbooky marné nejsou - abych jim nepohanil úplně všechno)
    Nooo, jses si jistej ze je to WD?

Elitebooky jsou podle me od HP ... Nevim o tom ze by WD vyrabel pocitace

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

[OT] už mi z toho všeho hrabe... ze dvou písmenek jsem přeskočil na jiný dvě písmenka nenalívat, jdu si na birela. Nevím proč, ale asi jsem přeskočil u té úvahy o kvalitě SW, hodně mi to připomnělo 200MB driver tiskárny od HP... Každopádně už nenalívat[/OT]

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Ahoj, díky za všechny odpovědi ... já jsem původně hlavně uvažoval o externím HDD, právě proto ten disk od WD, který snad umí i ty zálohy, ale tak k těm zálohám se dá použít i jiný software ... mě jde hlavně o ty fotky, protože jich mám hodně i nějaké ty filmy, protože mám Xtreamer ... tak jsem uvažoval buď ten HDD nebo NAS a proto jsem se chtěl zeptat odborníků ... abych si nepořídil něco jen napůl , j.

Podobná témata

1. Záloha dat: Lokalní úložiště vs NAS
    Od DJH v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-09-2014, 13:35
  2. Uložiště
    Od Zumik v sekci Volná témata
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 13-05-2012, 22:58
  3. Webové prohlížeče: Úložiště hesel v IE
    Od astec v sekci Internet
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-09-2011, 14:02
  4. NAS: Síťové uložiště
    Od Johny1B v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 25-10-2008, 21:45