Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 38

Téma: Víkendová diskuze: Historické kousky HW

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Je vidět, že nostalgie je silná a uživatelé se o svůj starý hardware starají, když je funkční.
    Já mám doma už je fax, nevím z kterého roku a u babičky ve skříni telefon s vytáčecím a vracejícím se kolečkem. Je to trochu offtopic, ale jak jsem psal výše při stěhování jsem starý hardware vyhazoval.
    Odpovídat lze po přihlášení

UNbreedING

Citace Původně odesláno od jdarken Zobrazit příspěvek
    Pak následovalo Atari Jaguar (První 64-Bit konzole)...
    Jaguar? Závist největší - střež ho jako oko v hlavě. Já se na tomhle poli dostal jen k Sega Saturn (poměrně běžná - rozbitá, děti). A tomu, kdo střeží Dreamcast v balíku se Shenmue skládám poklonu až na zem. Ale lidé, kteří opatrují libovolné "developer kousky" konzolí, mají taky můj obdiv...

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Hm, koukam samy pekny kousky tady Ja osobne jsem typ clovek, co stary HW bud proda nebo daruje nekomu v rodine a nebo proste vyhodi.
    Asi jedina starsi vec, co se mi vali v krabici v garazi je GeForce 7300GT do AGP slotu, svyho casu jedna z nej grafik do AGP.... Ty mi bylo fakt lito ji vyhodit. A darovat to nikomu neslo, protoze vsichni maji desky s PCI-E
    Vzhledem k tomu, ze je z roku 2007, tak to asi moc historicky kousek neni

Nováček
    Registrace
    May 2006

Naj historicky kusok mam SORD m5 r.v. 1983, japonska verzia. Stale funkcny.
    Z PC je to 5,25 floppy, 130MB disk Conner, Gravis Ultrasound zvukovka, prelomová ECS K7S5A s Athlon 1400, z procesorov 386 DX-25 aj s koprocesorom 387. Dosku LuckyStar som už vyhodil...

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

To já mám jen plně funkční AMIGU 500 z roku 1988, 512 Kb RAM, myš,TV modulátor, krásná nezažloutlá od nikotinu, neporušené plomby v originální krabici.Jen joystick furt nemůžu sehnat

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 177180_468055119889118_404365335_o.jpg 
Zobrazení: 135 
Velikost: 281.1 KB 
ID: 28295

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Těší mě, že se sběratelskou úchylkou tu nejsem sám

Mezi moje nejstarší kousky kompletních strojů patří:
    - AMSTRAD PC-1640DD, původem někde z poloviny osmdesátých let. Mám to komplet, tj. case, monitor, klávesnice, myš. Je to Intel 8088, 640kB RAM, 2x 5.25" DD (360kB) mechanika, grafika CGA tuším 32kB video RAM. Defaultně na tom běžel MS-DOS 3.2 a GEM Desktop (takový předchůdce Windows).
    - Commodore C64 - s originál datasette, turbo cartridge a kazetami nedávno jsem si na to dobastlil redukci pro připojení k dnešním TV ;D nicméně smažit tehdejší gamesy na 40" LCD bylo dost obskurní
    - Apple Power Macintosh 7300/166 - procesor Motorola 604e, žádná grafická karta - vše počítá procesor. Běží mi na tom Mac OS 9.2 a Debian/GNU Linux s XFCE

a momentálně oživuji pár kousků overclockerského HW ze začátku třetího tisíciletí, pár desek EPoX pro SocketA a hromádka procesorů

Neregistrovaný

To já mám procesor intel 80186 a pochází z PC serveru IBM.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Téhle diskuzi nelze odolat. I deset roků je v této branži dlouhá doba. Asi před rokem jsem posbíral svoji PC historii z devadesátých let a postavil jsem si retro-počítač. Krásné AMD 486 na 40MHz, 8MB Ram, volitelně 210MB nebo 850MB disk, CD-ROM 8x (Hitachi), grafika 1MB na VLB (Vesa Local Bus - vlastně prodloužená ISA), řadič SCSI pro funkční deskový barevný scanner Umax 600s, fullduplexní 16bit. zvuková karta s OPL sysntézou a ještě jehličková tiskárna Star LC10. Samozřejmostí jsou dvě disketové mechaniky (malá a velká). Nainstalován je lagální DOS i Windows 3.11, fungují i Windows 95 (podle toho volím připojením jednoho z pevných disků). Tekrát by to byl opravdu "nabušený" stroj...
    Z trochu novějšího světa si uchovávám dvojici karet ATI. Jedna je s čipem 3D Rage II a TV-Out na PCI a druhá se k ní připojuje jako televizní karta přes plochý kabel. Toto multimediální řešení fungovalo nejlépe ze všech a zároveň to bylo nejlevnější existující řešení. Televizní karta se vkládala do ISA portu, ale využívala pouze napájení. V novějším počítači bez ISA jsem ji napájel přes kabílky přímo ze zdroje. Téhle dvojice hardware si vážím z toho důvodu, že nese popisky "Made in Canada". Jó, to byly časy .
    Málem bych zapomněl, ještě jsem si z dávnověku uchoval originální joystick Atary (z dob Atari 800XL). Jednou si k němu vytvořím konvertor na bázi PS2 klávesnice, abych si mohl poctivě zahrát hry na softwarovém simulátoru Atari

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od iconek Zobrazit příspěvek
    To já mám jen plně funkční AMIGU 500 z roku 1988, 512 Kb RAM, myš,TV modulátor, krásná nezažloutlá od nikotinu, neporušené plomby v originální krabici.Jen joystick furt nemůžu sehnat

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 177180_468055119889118_404365335_o.jpg 
Zobrazení: 135 
Velikost: 281.1 KB 
ID: 28295
    Možno ti urobím radosť, ak mi napíšeš na ourejly zavináč gmail com : )

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

Pár harddisků z mého sklepa...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1721.JPG 
Zobrazení: 140 
Velikost: 213.1 KB 
ID: 28298   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1723.JPG 
Zobrazení: 209 
Velikost: 198.4 KB 
ID: 28299   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1725.JPG 
Zobrazení: 138 
Velikost: 237.7 KB 
ID: 28300   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1727.JPG 
Zobrazení: 209 
Velikost: 245.2 KB 
ID: 28301   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_1729.JPG 
Zobrazení: 120 
Velikost: 212.1 KB 
ID: 28302  

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mám doma sbírku zvukových karet Gravis Ultrasound (No, sbírku, prostě jsem vykradl školní počítače, které se odvážely k sešrotování), ale to spíš jen proto, že jsou krásné. Nijak dál mě to nezajímá ani nebaví.

Nicméně delší dobu uvažuju, že si udělám sbírku Palmů. Měl jsem jich hodně, ale všechny jsem pak vždy vyměnil za lepší. Ale teď bych je mohl mít všechny (navíc je už jejich počet omezený a není to moc finančně náročné) a je to srdcovka.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Miniprog: nádhera, taky bych si s radostí nějakou 486ku pořídil. Měl bych do toho 160 MB disk

UNbreedING

Vzpomínáme na vážně nádherné kousky hw (Jakub_Smola -> nářez!!!), při té příležitosti bych si rád povzdechnul nad jednou věcí. Žijeme přeci jen v době fetiše, proč se někdo nezabývá miniaturizací a vydáváním staršího hw (486ka v krabičce od sirek) - emulátory nejsou vždy 100% - čas od času něco takového vznikne, ale je toho jako šafránu.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Jo, to byly časy. V roce 1982 Sinclair ZX-81 - ještě chodí a rok na to Sinclair Spectrum. K tomu jsme si s kamarády rok na to postavili domácí počítač založený na procesoru Z80 s operačním systémem CP/M, ke kterému jsem naprogramoval Spectruma jako terminál.
    Tento systém mi po dvou letech posloužil jako vývojový prostředek pro programování řídících systémů s I8085.
    Byly celkem čtyři, asi je ten můj již poslední. Bohužel jsem již zapomněl, jak to celé rozběhnout, ale funkční by to mělo být. Klidně to věnuji do muzea počítačů....:-)
    jarsou@telecom.cz
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC09785.jpg 
Zobrazení: 111 
Velikost: 464.6 KB 
ID: 28303  

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Pro Marty_OC: Commodore C64 - s originál datasette, turbo cartridge a kazetami nedávno jsem si na to dobastlil redukci pro připojení k dnešním TV ;D nicméně smažit tehdejší gamesy na 40" LCD bylo dost obskurní .... Tak tohle mě pabavilo.
    Pro iconek a miniprog: Vy budete asi fanjšmekři.
    Pro Jakub_Smola: By sis mohl otevřít muzeum HDD.
    Pro UNbreedING: Máš pravdu, malou 486 by si mnoho lidí zakoupilo (nejspíš z nostalgie), kdyby za to nechtěli majlant a nebyla by to jen sběratelská edice. Navíc by se to dalo dobře přenášet ke kámošům.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: Netbooky?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 24-11-2012, 15:48
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?