Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Víkendová diskuze: Historické kousky HW

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Historické kousky HW

Leží vám doma nějaký historický kousek hardwaru, který si střežíte jako oko v hlavě? Máte doma nějaké extravagantní kousky co běžně nebyli k dostání, nebo jste si upravili nějaký dle svých představ? Pochlubte se!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Zrovna teď se mi tady povaluje takový pěkný kousek - Atari Portfolio

Má to 4,9MHz intel 80C88 - 8086 s 8bit sběrnicí místo drahé 16bit, použitý v původním IBM PC. 128KB RAM, napájení trafem nebo 3xAA baterkma.
    OS je DIP-DOS 2.11 - lehce upravený MS-DOS 2.11, binárně kompatibilní.
    Nepoužívá žádné trvalé paměťové úložiště - při startu se vytvoří ramdisk 8-80KB, OS je v ROM paměti. Takže po delším vytažení baterek je všechno nenávratně v trapu.
    Má to ale paměťové karty - 32-128KB velikosti kreditky. Problém je, že to taky není klasická paměťová karta, ale RAM chip s baterkou Je v ní CR2016 a má vydržet cca rok. Výměna se dá provést při kartě vložené v portfoliu, takže nedojde ke ztrátě dat Stav baterky se nedá zjistit, takže tipovačka, kdy vyměnit...

Toto atari si zahrálo v terminátorovi 2 při hackování pinu u bankomatu a pak i pro zjištění pinu pro otevření schránky s klíčem v laboratořích

Potom mám doma ještě snad pořád funkční MAC PowerBook Duo 210 - ale to už je proti tomu atari dost dělo

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

V současnosti už doma nic "starožitného" nemám, nejpozději při stěhování jsem to vyhodil, ale co jsem měl na dnešní dobu raritního byl pevný disk s kapacitou 200 MB! Když si na to vzpomenu, tak je to k neuvěření a smíchu zároveň, když mám v současnosti pevný disk s kapacitou 1 TB a i před lety to bylo stejné, když CD má kapacitu 700 MB a DVD 4,7 GB.
    Zlepšováky svépomocí jsem neprováděl, na to jsem nebyl technicky zdatný, ale před PC 486 jsem měl doma počítač na magnetické pásky (technický pravěk).

Neregistrovaný

Asi nejstarší (funkční) kousek HW co aktuálně vlastním je Palm Tungsten T3 (nemá někdo zájem? leží smutně v krabici...)
    Svého času nedostižný sen, dneska vzpomínka jak kvalitní se dělaly stroje. (víc kovu než plastu, až na pár oděrek a slabou baterku šlape jak hodinky) 8-)

Neregistrovaný

Ve sklepě mám koprocesor 80287, HDD ST506 20 MB, Gravis Ultrasound Max, ZIP drive.
    Nemám ovšem Intel i4004, což je základní historický kus HW.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Při tvorbě tématu jsem si vzpoměl hlavně na Amstrad s monitorem co uměl pouze zelenou barvu a 3,5" diskety od Hitachi (jiné než běžné 3,5" co asi většina zná).
    Tento stroj dokonce stále funguje, což je na dnešní dobu neuvěřitelné :-)))
    Taková perlička: vzpomínám si jak jsem asi tři dny seděl nad Basicem a poté nechal Amstrad počítat tak pět hodin. Co z toho bylo? Spirála .. prostě vykreslil spirálu.

Neregistrovaný

Při letmém zavzpomínání do mého haraburdí z dob dávných i nedávných mi vytane na mysli pochopitelně se slzou v oku Didaktik M (nedávno odzkoušený a funkční) a dále Commodore 64. Oboje bych za raritu nepovažoval, ale citová hodnota je nvyčíslitelná :-)

petx

Jako tezitko používám krokový volič, tak 1/2 kila medi/mosazi ci co to je za matros, je to z ustredny p51, kdo nevi, tak uz pred rokem 89 to byla stara mrcha. Timto i zdravim telekomunikacni katedru na FELU, kde jsme se to jeste v 98 ucili

UNbreedING

No, právě mi dosluhuje mašinka s Mendocinem 300A (skončí asi na klíčích). Největší nářez ke kterému jsem se kdy dostal byla 20ti kilová serverová stanice (2x486 snad až 128MB RAM!!!) - neskutečné. No a velmi vážně jsem dumal nad PowerPC, protože jsem zahlédnul nějaký starší MAC na této platformě (k tomu Matroxu a menší VA display - "mlask").

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

ZIP-drive Iomega externí. Co dodat? Chudáci s disketami.
    Název: zip-drive_iomega.jpg
Zobrazení: 1230
Velikost: 7.4 KB

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

No, nechtěl jsem až tak do historie. Ale nakonec jo. Sinclair ZX-81, a je stále funkční.
    Jak do té paměti (ač pseudografika) mohli nacpat program s přistáním lunárního modulu?
    Název: sinclair_zx81.jpg
Zobrazení: 1202
Velikost: 6.8 KB
    Kolikrát jsem se to jen roztřískal na Luně?

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

No, nejsou to zrovna úplně historické kousky, ale mám tu 12x Packad-Bell PackMate s asi 32MB paměti, pak nějaký 10 kbit base-T hub (12x LAN!) a HP iPAQ Pocket PC s Windows 2003. Pak tu mám další pěkné kousky, 300 MB disk, autorádio z roku cca. 1985 a spousty disketových mechanik... I když, dnes by šlo už považovat za historii téměř i CD mechaniky...

PS: nechcete to někdo?

Neregistrovaný

Mám tu děrné štítky, děrnou pásku a dokonce "funkční" kalkulačku z roku 1942.
    HDD 20MB 5,25" Robotron, nikdy nepoužitou zabalenou myš Microsoft pro Windows 95...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak ZX už bohužel dávno nemám. Tenkrát jsem ho prodal s monochomatickým 14" "monitorem" Merkur a s 58 kazetama, AY zvukový 4-kanálový zvukový chip a joystickem za nějakých 6 tisíc. :-) Pak jsem měl Amigu 500+ a do ni přikupoval 1MB Ram za 2500.-. Pak následovalo Atari Jaguar (První 64-Bit konzole), opět Amiga a teprve nakonec PC. Dnes se mi doma válí HDD WD 20GB, který je tlustý jako dnešní 2 kusy nad sebou a funkční. Z procesorů už bohužel nemám 286-ku, ale mám tam 386/25Mhz, 486/66Mhz, 486DX4/100Mhz, Pentium 1/75, nějaké Pentium III a hromadu Athlonů XP a Duronů, které byli ještě nedávno ve velké oblibě. Jsem prostě sběratel :-)

Neregistrovaný

Trošku se přehřívající, ale funkční ZX Spectrum a Tesla PMD, bohužel s prolitou klávesnicí.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: Netbooky?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 24-11-2012, 15:48
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?